Astra 94 GSİ Aldım

yalcoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yaklaşık iki gün önce 1994 model Astra GSİ 2.0 aldım.Resimlerinide burdan daha sonra eklerim.

Benim sormak istediğim size şu an araç benzinde lpg fln yok üzerinde ve yaklaşık 0,25 fln kilometre başına yakıt tüketimi oluyor.LPG taktırırsam bunu ne kadara kadar düşürebilirim.Taktırırsam hangi markayı tercih etmeliyim.

Şimdiden Teşekkürler

karakaya83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun kardeşim ama tüp takıcaksan nie gsi aldın gsi zaten çok az yakıcak bi araba

srk34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu araça lpg mi :) yazık etme araça

gencomx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende dün aldım 1994 beyaz astra gsi hemde forumdan akif kardeşimin arabası ama param varsa binerim yoksa binmem ve kesinlikle lpg taktırmam tavsiyede etmem...

bu arada hayırlı olsun...

yalcoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sahibindende ilanı vardı aslında foto koycakytım ordan ama ilan kaldırılmış mümkün olmadı.Benimde aklımın ucundan geçmiyo lpg zaten de fikir edinmek adına sordum.GSİ si olan arkadaşların araçları genelde ne kadar yakıyo merak ettim.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en son ben saatte ortalama 140 ile 210 liraya 970 km yapmıştım uzun yolda şehir içi hiç sağlıklı ölçemedim çünki normal kullanmıyorum ben de lpg düşünüyorum astra gsi aldın diye lpg takmamak gibi bir durum söz konusu olamaz günümüzde lpg kitlerinde performans kaybı,verimsiz çalışma gibi vs sorunlar neredeyse tamamen giderildi,lpg taksan ne olur büyük ölçüde rahatlarsın ama önce aracının motor bakımını benzinli haldeyken sıkıntısız çalışabildiği bakımlı hale getirmelisin ki lpg de farklı problemlerle karsılasmayasın adamlar neredeyse hiç bakmadıkları bujisini bile 3-4 sene değiştirmedikleri sırf yağ koymakla bakımını yaptıklarını sandıkları araclarına lpg montajı yaptırıyor e sonra ne oldu aracım lpg de sorunlu çalışıyor diyorlar kısaca temiz bakımlı bir makinaya lpg taktır yarı yarıya maliyetin azalsın ne spor ve lüks araçlara lpg takılıyor bence hiç düşünme taktır ...

yalcoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki tüp taktırırsam sizce yakıt maliyetim ne kadara iner :S

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hemen 2 3 gunde anlayamazsın kı ne kadar yaktıgını şu var şehir içi yazın7.0 7.3 lt yakmalısın kışında 8.5 9.5 lt yakarsın benzin pahalı gazda pahalı ve lpg taktıracaksan neden aldın kı derim ben ve lpg ile çalıştırırsan sana tavsiye yüksek devirde gitme

akif252

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç tüp takma lpg li gsi vardı aldığım günden 1 hafta sonra söktüm oh be rahat lık var dedim lpg ile 250 yakarasın şehir içi lpg siz 300 yakarsın normal kullanımda boşa masraf etme bence ben gencere sattım aracı 300 km yol gittim tahminimin yarısı kadar bile yakmadı bence lpg işine girme