Astra 2. viteste rampa inerken vuruntu oluyor?

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim aracımda özellikle de 2. viteste rampa inerken ayağımı gazdan çekince vuruntu, kafa atma oluyor. Bazen bu düz yolda da 2. vitese attığım ve hızlandığım sırada oluyor ve hiç hoş bir durum değil .Bilmeyen adam acemi sanıyor beni :D Sebebi hakkında hiç bir fikrim yok yardımcı olursanız sevinirim

Astra'm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim aracımda özellikle de 2. viteste rampa inerken ayağımı gazdan çekince vuruntu, kafa atma oluyor. Bazen bu düz yolda da 2. vitese attığım ve hızlandığım sırada oluyor ve hiç hoş bir durum değil .Bilmeyen adam acemi sanıyor beni :D Sebebi hakkında hiç bir fikrim yok yardımcı olursanız sevinirim

Debrajdan hızlı çekiyor olabilirsiniz yada debrajda bir sorun olabilir.
Baskı balatası falan değişti mi ?

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

anlattığınız durum hangi devir aralığında oluyor?

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

devir aralığına bakmadım ama genelde rampa aşağı inerken ayağımı gazdan çekince oluyor. Araba 117 bin km de ve ağır bakımı yaklaştı ben de baskı balatadan şüpheleniyorum. Debriyaj çok sert ve rampada çok kesiliyor araba (benzinde de aynı). Yani tofaşlarla aynı seviyeye geliyor rampada:mad:

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayağınızı gazdan çektiğinizde araç kompresöre bindiğinde 2.500-1.000 devir aralığında kafa atıyor olabilirmi? gaza yüklendiğinizde de yapıyormu yoksa sadece gazdan çekincemi yapıyor?