ÇÖZÜLDÜ Astra 1.6 136 hp çekişten düşme

Emrtkn

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Katalizörden de olabilirmi dersin manifoltada baktırıyım mı çatlağa senin resim attığın yerlere abi

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Katalizorden olmaz. Hata tekmi cikiyor? Maf sensorunu temizlettinmi hicarac yeterli havayi alamiyorsada yapabilir. Ama bu hata kodu turbonun mekanik hatasi olarak geciyor p0299 demi hata kodu. mutlaka biyerden hava kaciriyordur turbon. Ya manifoldtan yada hortumlardan

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Hatayi verdigi zaman turbo devreden cikiyormu bu hatayi vermesen once performans nasil gaza,basinca yasliyormu? hatayi sureklimi veriyor kapatip acinca,duzeliyor yuklenincemi veriyor. Wasgatenin diyaframi yirtiksada yapar bu hatayi. catlak kontrolu yaptir yoksa wasgateyi soktur basinc testi yapsinlar. wasgatenin hava giris yerine basinc veriyor basinc verdikce wasgatenin mili cikmiyorsa diyaframi yirtiktir

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Aslinda catlagin kacirdigi yerde wasgatenin manifolda bagli oldugu klepenin kenarlarindaki catlak. Normalde basinc dengelemek icin wasgate acip kapatiyor. Ama kapali olmasi gerekirken kenarinda catlaktan kacan hava sonucu dusen basinc yuzunden turbo bunu hata olarak algilayip ecu turboyu devreden cikariyo

Emrtkn

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Abi egr temizlendi selonoid valf değişti iki hafta sora aynı hatayı vermeye basladı tek hata dediğin gibi p0299 hatası bugunde boluda baktırdım sildirdim yolda yüklendim kesti turboyu kesince araba ivma kazanmıo 2500 deviri zor görüyo stop edip çalıştırınca yükleniyorum çekiyo turbo çalısıo ama tam yapıstırdığı söylemez sıkıstırınca lambayı yakıp araba anında geri çekio ve hızlanmıo klima açar gibi çekiden düşüyo tam senin dediğin sorun yüklenince turbo devre dısı çatlağa mı baktırıyım senin dediğin yerlere?

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
catlaga baktir muhtemelen ya catlak var ya borularda kacak var

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Selenoid valfin hatasi farkli normalde. Turbonun kendi sitesinde p0299 hatasi mekanik bir hatadir diyor. Mekanik dedigi catlak patlak yani

Emrtkn

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Anldım abi çatlağa patlağa baktırcam dediğin yerlere

turkuaz036

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Eyvah yorumları okudum sanırım bende de aynı sorunmu var diye düşündüm. 2017 Model astra dizel aracım çekişten düştü. Servis valfı değiştirdi 2 ay sonra bugün (13.01.2021) şehir içinde 3 kez çekişten düştü ilginçi arıza lambası yanmadı. Ama servisten sonra çekişinden memnun değildim boğuk gibi çalışıyordu sanki. Neyse şimdi Teknik Servis bölümünde konu da açtım. Nasıl bir yol izlemeliyim kara kara düşündüm. Neyse bakalım artık. Biraz Opelden soğudum.