2014 opel astra j 1.6 dizel 136 hp aracım'ın kılima sorunu

Guner36

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
2014 opel astra j 1.6 dizel 136 hp aracım'ın kılima sıcak vermiyor, soğuk da her hangi bir sıkıntı yok, i ustaya götürdüm kılma temizliği yaptı (350, TL) ancak sonuç yine aynı, bu konuda bilgi alabilirmiyim

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Araç klimaları zaten sıcak üflemez...A/C Klima tuşunu kapatıp ısı derecesini dijital ise 22-23 analog ise kırmızı bölüme getirip çalıştırdınızmı?... Tüm araçlar kalorifer sistemi ile ısıtılır...Senin sorunun bir ihtimal kalorifer peteği tıkanmış veya kısmen su sirkülasyonu azalmış olabilir...Veya buna bağlı borulardan biri çıkmış olabilir...

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

Guner36

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Araç klimaları zaten sıcak üflemez...A/C Klima tuşunu kapatıp ısı derecesini dijital ise 22-23 analog ise kırmızı bölüme getirip çalıştırdınızmı?... Tüm araçlar kalorifer sistemi ile ısıtılır...Senin sorunun bir ihtimal kalorifer peteği tıkanmış veya kısmen su sirkülasyonu azalmış olabilir...Veya buna bağlı borulardan biri çıkmış olabilir...
İlginiz için tşk ederim, dün bir ustaya götürdüm, dediğiniz gibi klima sistemini, petekleri 4 saat boyunca ilaçlı su ile yıkadı, ancak maalesef çok az ısı gelmeye başladı, usta ön törpüdo kısmı tamamen açılıp kontrol edilmesi lazım dedi, bu da 3000 TL gbi bir masraf olurmuş, memur olduğum için maalesef yaptıramadım,
Böyle bir şey söz konusu olabilir mi?
Selam ve saygılarımla

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
İlginiz için tşk ederim, dün bir ustaya götürdüm, dediğiniz gibi klima sistemini, petekleri 4 saat boyunca ilaçlı su ile yıkadı, ancak maalesef çok az ısı gelmeye başladı, usta ön törpüdo kısmı tamamen açılıp kontrol edilmesi lazım dedi, bu da 3000 TL gbi bir masraf olurmuş, memur olduğum için maalesef yaptıramadım,
Böyle bir şey söz konusu olabilir mi?
Selam ve saygılarımla
Olabilir çünki araç içindeki havalandirma menfezlerine gelen borular kokpitin içinden geçiyor ama oraya bakmadan polen filtresinin oradaki boruları yani giderleri kontrol etmesini öneririm..

Guner36

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Olabilir çünki araç içindeki havalandirma menfezlerine gelen borular kokpitin içinden geçiyor ama oraya bakmadan polen filtresinin oradaki boruları yani giderleri kontrol etmesini öneririm..
Birde onu de denyeyin,inş oradan olur,
çok tşk ederim

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Araç klimalarında evlerdeki gibi 4 yollu vana yoktur sadece kışın yağmurlu yada nemli havada motor sıcakken açarsanız nemi çabucak alır. Araç dizel olduğundan geç ısınır o yüzden sıcaklığı benzine göre daha geç verir. Benim 1.3 cdti 15 dakaika gibi bir sürede anca ılınıyor

Guner36

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Araç klimalarında evlerdeki gibi 4 yollu vana yoktur sadece kışın yağmurlu yada nemli havada motor sıcakken açarsanız nemi çabucak alır. Araç dizel olduğundan geç ısınır o yüzden sıcaklığı benzine göre daha geç verir. Benim 1.3 cdti 15 dakaika gibi bir sürede anca ılınıyor
Tşk ederim

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
havalandırma klapesi sıcak konumuna getirmiyor olabilir.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bizim burada söylediklerimiz de dahil olmak üzere hiç kimsenin her dediği çözüm önerisi için para harcamayın. öncelikle olası sorunları kendiniz ince ince araştırın. özellikle sanayi de usta! olarak kendini gören kişilerin ücret alarak denedikleri ama sorunun çözümünü sağlamadıkları uygulamaları daha detaylı değerlendirip onay verin. belki de kendinizin biraz uğraşıp giderebileceği bir sorun vardır ama henüz tespit edilmemiştir. ben aracımdaki bir çok sorunumu araştırıp kendim çözebildim.

• Beğen
Tepkiler: Hasip