ÇÖZÜLDÜ Astra 1.6 136 hp çekişten düşme

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Hortum olabilir hortuma bi baktirin catlak oyle bakarak gorunmez sert bi yapida oldugu icin kesik gibi oluyo hatta duman ile kacak testi yapan biyer var ise test yaotirin kacak varsa kontrol edilmis olur

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et

Gökhan.Arda

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Aracı ustaya bıraktım dün. Maslak Atatürk oto sanayi FT turboda araç işlem gördü. Selenoid valf sağlam çıktı westgate sıkıntılı olduğu söylendi. Atlama yapıyormuş. Westgate değişti. Yüzde 90 sorun çözüldü denildi ama devam ederse birkaç parça daha değişmek durumunda kalabiliriz. Şimdilik araçta bir sıkıntı yok tepkiler güzel motordaki gürültü saçma çalışma şekli bitti. Birkaç ay evvelki haline geri döndü diyebilirim. Bakalım ilerleyen zamanlarda bir sıkıntı yaratacak mı.

Gökhan.Arda

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Westgate değişince araba 2 hafta gitti sıkıntı olmadan. Geçen gün otoparktan çıkarken yokuşta tekrar yaktı. Bu arızanın çözümü yok sanırım. Bir iki yer daha var istanbulda oralarada gidicem ama çözüm olacak gibi durmuyor. Çözen yok mu bu sorunu hiç?

Gökhan.Arda

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kimseden ses yok😔 @Zafer715 hocam bi sen yazıyorsun bari senden yardım istiyim. Kendi ustam motor ve şanzımanı indirip vakum pompası değişmemiz lazım ama çözüm olmayabilir dedi. Buda sana masraflı olur (50bin civarı🫣) dedi. Kendi ustamla yola devam etmeyeceğim zaten opelci değil. Bir tanıdık Opel özel servisine götürücem perşembe günü. Tavsiye edeceğin bakılması gerekli yerleri bana yazar mısın rica etsem? Sen bu işe hakimsin gibi duruyor. Ayrıca bu hata araç beyni ile alakalı olabilir mi hocam? Kıymetli görüşlerini rica ederim çok sıkıntılı durumdayım valla uyku uyutmuyor bu iş beni..

Gökhan.Arda

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Selamlar arkadaşlar. En son westgate değiştikten sonra yeniden arıza yapınca farklı usta arayışlarına girmiştim. Maslak Atatürk oto sanayide çok övülen bir özel opel servisine gittim. Ordaki usta da vakum pompasının değişeceğini ama bunu yaparsak masrafın 50-100bin civarını bulacağını söyledi. Turboya giden hortumlara bir ayar yapacağını tutmazsa şayet farklı bir yöntem daha deneyeceğini söyledi. Tam anlamadığım için anladığım kadarını yazıyorum turboya frene giden hava kanalından yönlendirme yaptığını söyledi. 1 aydan fazla oldu her türlü zorladım arabayı şu an problem yaşamadım. Bakalım ilerleyen süreçte birşey olacakmı.

• Beğen
Tepkiler: Cemil ve kaanrevan