Astra 1.3 CDTI hb vs Focus 1.6 TDCi

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta su var ford un dızellerı gercekten cok yakıyor keske opelde 1.3 yerıne 1.5 bı motor secenegı sunabılse 1.3 cok cok ufak kalıyor motor hacmınde.... bende kararsız kalırdım ford connect kullandım hanı focus gıbı bı arac degıl ama gercekten cok cok zevklı bı surusu var aracın.. vergı konusuna gelıncede su dusuncem var benım bu dunyaya bı daha glemıcez tamam para onemlı bısey tabıkıde ama kalkıpta 1.6 dızelın zevkı varken 1.3 e de bınılmez yanı ne bıleyım bıde su gledı aklıma astraların 1.7 cdtı ları var onlardan dusunmezmısın pekı??

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta su var ford un dızellerı gercekten cok yakıyor keske opelde 1.3 yerıne 1.5 bı motor secenegı sunabılse 1.3 cok cok ufak kalıyor motor hacmınde.... bende kararsız kalırdım ford connect kullandım hanı focus gıbı bı arac degıl ama gercekten cok cok zevklı bı surusu var aracın.. vergı konusuna gelıncede su dusuncem var benım bu dunyaya bı daha glemıcez tamam para onemlı bısey tabıkıde ama kalkıpta 1.6 dızelın zevkı varken 1.3 e de bınılmez yanı ne bıleyım bıde su gledı aklıma astraların 1.7 cdtı ları var onlardan dusunmezmısın pekı??

haklısın katılıyorum. 1.7 cdti düşünmüyorum. Vergi dezavantajı yüzünden 1.6 sınır.

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında gönlüm hertürlü astra'dan yana ama geçenlerde işyerinde bindim 1.6 tdci focus'a... 1. vitesi uzuyo gidiyor maşallah. Yüksek süratlerde de iyi diye biliyorum, yollarda gördüğüm kadarıyla. Örneğin megane dizel gibi değil. çpk kullandım; megan dizelin kalkışı ve gidişi gayet iyi ama yüksek süratlerde 1.3 cdti'ın gösterdiği performansın bile yanına yaklaşamıyor! Ses yalıtımı nasıl acaba dizel focusların???

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
yolda görüp kapıldığım kanı şu it gibi giden focus:) astra ne yaaa focusun gidisinin yanında...ben bu sınıfta en iyi uzayıp giden araba focus diyorum sporda duruyo mis gibi al bin valla

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yolda görüp kapıldığım kanı şu it gibi giden focus:) astra ne yaaa focusun gidisinin yanında...ben bu sınıfta en iyi uzayıp giden araba focus diyorum sporda duruyo mis gibi al bin valla

valla katılıyorum, focus dizel manyak gidiyor. Opel Türkiye'de astra(hb) ile sınıfının en çok satanlarından belki de 1.si ama 1.5 veya 1.6 dizel çıkarmaması stratejik bir hatadır. 1.6 cdti olsa focusun adı falan edilmezdi...

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öyle diyorsunda şu 1.vites biraz canımı sıkıyor:) chip falanda yaptırma taraftarı biri değilim, sonuçta motoru hırpalıyor. Opel de bi zahmet 1.5 veya 1.6 dizel çıkarsın:)
Bence gidişine aldanma Focus'lar tipik şirket arabası oldu ülkemizde, ben olsam almazdım. Ne olacak biraz daha geç hızlan, güvenli hızlan bence Astra Atilla.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta gene senın kararın tabı ama 3 yas ustu yanı 2. vergı dılımınde bı astra 1.7 cdtı guzel olur gıbı gelıyor bana hem suda var ford araclar gercekten cok yakıt harcıyor aradakı vergı farkını yakıtla dengeleyebılırsın gıbıme gelıyor eger aracını yatırmayıp kullancaksan...