Arkdaşlar Yorumlarınızı Bekliyorum-TDCI Focus(1.6) vs Astra CDTI(1.3)

RIDVAN1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hız İstiyorsan Hiç Bekleme Kardeşim Focus Al Ama ;)
Sabahları Traktör Gibi Çalışıyoru Soğukken Aynı Transit Abartmıyorum Asfalta Çakılda Kısacası Sesi Çok İçine Alıyor Hayvan Gibi Gidiyor Görünüm OLarak Çok Zengin Görünsede Bu Dediklerim Var. Ses Sistemi Harika İçi Dışı Çok Hoş Ama:) Opel Astra'yada Hiç Binmedim Ama. Opel Sahibi OLarak Çok Memnunum.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
focusta gaza basınca koltuğa yapısman herseyi unutturacak sana:D

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
diyarbakıra gitmiştim 2 3 ay önce havalimanından 2009 focus kiraladım 1500 km yol yaptım urfa elezığ mardin batman dolaşmıştım. süper bi araba performansı mükemmel içi döşemeleride kötü değil bence gayet güzel astrayla kıyaslanmayacak kadar güzel ben araba alcak olsam hiç düşünmezdim bu farkı :)

anladım, teşekkür ederim yorumun için. Focusun içi iyidir, doğrudur, ben tasarım olarak beğenmiyorum sadece, itici geliyor.

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Chiplettir ozaman nolacakki bence sıcak bakabilirsin bu olaya. ben bir ara bu chip olayını çok araştırdım. dizel araçlarda emisyon ayarlarını v.s. belli normlarda tutabilmek için araçların gücünü yazılımda düşük tutuyorlar. aslında tüm dizel araçların mevcut beygir güçlerinin %40 ına kadar rahatlıkla artırılabileceğini öğrendim hemde sorunsuzca.

Sen çok kafama takılır diyosan %20 artır zaten sana yeterli olur. 105-110 beygir gayet başarılı bir sonuç verir. ayrıca eğer atarsada arkadan azcık duman atsın nolacakki. millet neler atıyo egzozundan dışarı:D

mantıklı aslında, bilgi için teşekkür ederim.

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ederim. astra daha ağır basıyor, sessizlik benim için önemli, astrada rahatsız olmuyorsamda bazen benzinli araçların daha düşük gürültü seviyesi cezbetmiyor değildi. astra dizelden (cdti) daha gürültülüsü keyfimin içine eder:) bakalım acelem yok dediğim gibi ne alacağımı zaman gösterecek. Az öncede opel ingiltere sitesine girdim 1.7 cdti 125 ps'i inceledim, aklım orda :):):)

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hız İstiyorsan Hiç Bekleme Kardeşim Focus Al Ama ;)
Atilla abi 34 yaşında farkındasın dimi_?

arkadaşlar yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ederim. astra daha ağır basıyor, sessizlik benim için önemli, astrada rahatsız olmuyorsamda bazen benzinli araçların daha düşük gürültü seviyesi cezbetmiyor değildi. astra dizelden (cdti) daha gürültülüsü keyfimin içine eder:) bakalım acelem yok dediğim gibi ne alacağımı zaman gösterecek. Az öncede opel ingiltere sitesine girdim 1.7 cdti 125 ps'i inceledim, aklım orda :):):)

Abi forumu takip ediyorsan bi dizel konusunu vardı motorların ses olayına dönmüştü konu ordada yazdım tekrarlım.Focus almadan önce Opel Combo 1.3 vardı ve bende dizel sesinden nefret eden birisiyim hergün Comboya bindiğimde artık akşam olsada Vectrama binsem ne iğrenç bi sesdir diyordum ama Focusu aldıktan sonra Combomun sesini arar oldum keşke olsada o kadar az olsa diye..

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi forumu takip ediyorsan bi dizel konusunu vardı motorların ses olayına dönmüştü konu ordada yazdım tekrarlım.Focus almadan önce Opel Combo 1.3 vardı ve bende dizel sesinden nefret eden birisiyim hergün Comboya bindiğimde artık akşam olsada Vectrama binsem ne iğrenç bi sesdir diyordum ama Focusu aldıktan sonra Combomun sesini arar oldum keşke olsada o kadar az olsa diye..[/QUOTE]

Saolasın Sercan, bu başlıkta aldığım yorumlarınızla dizel focusun astradan daha gürültülü olduğuna iyice kanaat getirdim. Açıkcası fazla takırtı tukurtu bozar:) turbu ıslığı hariç:)

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ses olayı bence cok abartılıyor ,daha once vectra-astram vardı ,su an focus tdci

benim araca komple alt izolasyon yapılmıs,rahatsız edici değil, zaten binip biraz gazlarsan ses falan aklında kalmaz,motor cok iyi

s2k_Vtec

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
siz bir de benim s2000 içeri aldığı sesi duyun özellikle softtop varken,dua edersiniz araçlarınıza:)

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ses olayı bence cok abartılıyor ,daha once vectra-astram vardı ,su an focus tdci

benim araca komple alt izolasyon yapılmıs,rahatsız edici değil, zaten binip biraz gazlarsan ses falan aklında kalmaz,motor cok iyi

bi deneme yapacaz artık, saolasın