Astra 1.3 cdti chip uygulandı

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu anda 5.7 lt/100km bazen basıyorum bazen basmıyorum, basmadığımda 5.3 lt'ye kadar düştü, hatta biraz daha kassam 5 lt olacak :)

aynen, benim arabamda da şehiriçi %80 sakin %20 süratli giderek ve yaklaşık 300km. klima açık kullanarak 910km. gittim.. Ortalama yakıt tüketimim 5,6lt/100km..

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende sayın gazihana chip yaptırdım aracımı..alt devirlerdeki canlılık için..duman istemediğimi de belirtmiştim..o da uygulamayı yaptı..performans iyi..fakat gaza yüklendiğimde sis bulutu şeklinde duman çıkıyor..2.viteste,3.viteste falan..bugün klima açtım..durum biraz daha fazlalaştı..klima motora yük bindirince daha erken duman vermeye başladı..orjinal haliyle dumana hiç dikkat etmiyordum..var mıydı onu da bilmiyorum..ama şimdi gözüm hep aynada..yazın klimasız da dolaşılmıyor..sormak istediğim sizlerin araçlarında durum nedir?.duman sizde de varmı??...duman kara duman değil ama..sis şeklinde ..yalnız yine de beni rahatsız ettiğini söylemeliyim.görüşleriniz için teşekkürler....saygılar...

cankazanci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 6.4 litre/100km Aracı genelde 2000 2200 devirde kullanıyorum tabi bazen 3000 gördüğümde oluyor :) 1.3 CDTI 2007 ASTRA var yakıt tüketimi sizce nasıl daha düşer mi performans artar mı şu anda memnunum ama daha iyisi olacaksa neden olmasın kaybedeceğim bir şey var mı bide bunu merak ediyorum :) Opel servisinde güncellemesi yapıldı aracın ayrıca

Hatta aracı 2 vites bazı arkadaşların 3. viteste bile pati çektigi söyleniyor ancak benim araba 1. viteste kalkarken bile pati çekmiyor :sorry::sorry::cry::cry::cry::cry:

Son düzenleme:

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende sayın gazihana chip yaptırdım aracımı..alt devirlerdeki canlılık için..duman istemediğimi de belirtmiştim..o da uygulamayı yaptı..performans iyi..fakat gaza yüklendiğimde sis bulutu şeklinde duman çıkıyor..2.viteste,3.viteste falan..bugün klima açtım..durum biraz daha fazlalaştı..klima motora yük bindirince daha erken duman vermeye başladı..orjinal haliyle dumana hiç dikkat etmiyordum..var mıydı onu da bilmiyorum..ama şimdi gözüm hep aynada..yazın klimasız da dolaşılmıyor..sormak istediğim sizlerin araçlarında durum nedir?.duman sizde de varmı??...duman kara duman değil ama..sis şeklinde ..yalnız yine de beni rahatsız ettiğini söylemeliyim.görüşleriniz için teşekkürler....saygılar...

yukarıda kırmızıyla işaretlediğim konu yüzünden ve motor ömrünün kısalacağını düşündüğümden dolayı çok kararsızım chip konusunda..

gerçi şuan için hem performans hemde yakıt konusunda baya memnunum ancak merak ediyorum chip işini..

hakaniko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni eco yazılımı gelmiş servislere. yakıt tüketimi düşüyormuş ve çekiş bir miktar artıyormuş. ne derece doğru bilemicem. uygulatması 30tl miş.

recep76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
recep76.blogspot.com
ASTRA 1.3CDTI

Araçlarnınızın nasıl oluyorda Şehiri içi ortalama tüketimi 6,5 ve altında oluyor.

Eğer aracınızdaki yol bilgisayarını sıfırlamadıysanız. Yaptığınız km üzerin tüketimi hesaplar.

Yani aracınızın yol biglisayarı 3000km yapmıştır ve ortalama tüketimi 3000km ortalaması şeklindedir. Bu 3000km bazı araçlarda hiç sıfırlanmadığından daha fazla km olabilir. Ve ortalaması ona göre dahada düşük olacaktır.

Bu aracın şehiri içi ortalaması 7lt civarındandır. Çok nazik kullanıyorsanız bu 6.5lt düşebilir. Fakat şehir içi ortalaması 6.5lt altına zor düşer.

Aracınızda Chip uygulnırsa bu tüketimlerde 0,3 veya 0,4lt gibi düşüşler olabilir. (aynı kullanım şartıyla.)

Eğer EGR iptali söz konusu ve chip varsa 1lt yakın düşüş olabilir.

Chip kesinlinle tavsiye ederim.

efekadefe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ASTRA 1.3CDTI

Araçlarnınızın nasıl oluyorda Şehiri içi ortalama tüketimi 6,5 ve altında oluyor.

Eğer aracınızdaki yol bilgisayarını sıfırlamadıysanız. Yaptığınız km üzerin tüketimi hesaplar.

Yani aracınızın yol biglisayarı 3000km yapmıştır ve ortalama tüketimi 3000km ortalaması şeklindedir. Bu 3000km bazı araçlarda hiç sıfırlanmadığından daha fazla km olabilir. Ve ortalaması ona göre dahada düşük olacaktır.

Bu aracın şehiri içi ortalaması 7lt civarındandır. Çok nazik kullanıyorsanız bu 6.5lt düşebilir. Fakat şehir içi ortalaması 6.5lt altına zor düşer.

Aracınızda Chip uygulnırsa bu tüketimlerde 0,3 veya 0,4lt gibi düşüşler olabilir. (aynı kullanım şartıyla.)

Eğer EGR iptali söz konusu ve chip varsa 1lt yakın düşüş olabilir.

Chip kesinlinle tavsiye ederim.

her 1000 km de bir bc yi sıfırlarım. onun bana verdiği ortalama 5.9
ölçümümde 5.84