Astra 1.3 cdti chip uygulandı

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tarih 17 nisan 2010 cumartesi ilk gün araca 10 dakika süren bir yazılım işlemi yapıldı.Yazılımmı atıldı üzerindeki yazılımlamı oynandı bilemiyorum.Sanki yazılımla oynandı gibi geldi.Yani o kadar hızlı bir işlem oldu.Mehmet Gazihan beyle 5 dk bir tur attık.Mehmet bey 500 km izin ver araç açılsın dedi.5 dakikalık turdan sonra aracın çabuk açılacağını düşündürttüğü için carbon clean işleminide yaptırdım.Maliyet 450 ytl chip+50 ytl carbon clean.

Araca bindim Mehmet beyin yanından ayrıldım.Alt devirlerde 0-2000 hissedilir bir artış yok.Orta devirlerde 2000-3500 biraz canlanma var,hani arabanın yağı hava filtresi değişirde araç bir canlanma yaşar ya onun kadar bir canlanma var.Üst devirler 3500-4500 henüz o kadar zorlamadım.Ancak il binişte arabada şöyle asfaltı yırtıcak bir izlenim alamadım.

ilk üç gün için hissettiğim orta devirlerde ancak o da aman aman değil 5 beygir civarı gibi geldi bir artış oldu.Orta devirlerde kullanımla 50 km yol yaptım yakıt 7.6 lt/100 km.Yakıtta 0.8 artış var.Chipten önce 6.8lt/100km görünüyordu.

3. gün hanım aldı arabayı bir değişiklik varmı dedim (chip ten habersiz) ne değişikliği yaptın diye sordu.Bişey yok dedim.Yani o da pek bişey hissetmedi.İyiki söylemişim 450 tl ye bu performans hanımdan fırça yedirtir.

İlk 1000 km izlenimlerimi yazmaya devam edicem.Her gün 30 km yol yapıyorum gün gün yazıcam.

Mehmet ustaya soralım bu gidişat normalmidir araba biraz daha açılırmı?Yoksa biraz daha oynayabilirmiyiz yazılımla.Yakıt durumunda giderek artmamı olur azalmamı olur?Sizinde değerlendirmeleriniz varsa alabilirmiyiz?

Son düzenleme:

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birkaç yazı okumuştum ford focus 110 bg araçları chip ten sonra sollayanlar vardı.Ancak bu performansla madar olurum diye korkuyorum.

Yeni astra cdti 95 bg geliyormuş tanıtım videolarını izlemiştim test pilotu golf ve focus güzel solluyordu.Eski astraya göre 5 beygir fazla yeni astra ile bunu yapabiliyor.Ben şu anda chip li astra sahibiyim focusu bu performansla imkansız sollayamam.

İnşallah Mehmet beyin dediği gibi açılır araç.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aracın motoru sağırlaşmışsa olabilir.kendi aracımda da mehmet gazihanın yazılılmı var araç 3.viteste pati çekiyor.biraz devirli kullanın .yenge hanım ufak devirde kullanıyordur tahminim.

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın motoru sağırlaşmışsa olabilir.kendi aracımda da mehmet gazihanın yazılılmı var araç 3.viteste pati çekiyor.biraz devirli kullanın .yenge hanım ufak devirde kullanıyordur tahminim.

Sağırlaştıyı açabilirseniz sevinirim.Chip+ Carbon clean dan sonra çok değişir demişti mehmet usta ancak ilk 50 km de bunu net göremedim.Eşimin kullanım aralığı 2000-3000 devir arası.Daha tam gaz 2.viteste pati çekemedim.Şu anda Mehmet beyin dediği gibi 500 km bekliyorum heniz 50 km oldu 1000 km kadarda görüşlerimi burada yazıcam.

Son düzenleme:

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
dizel motoru uzun süre düşük devir kullanırsanız motor gücünde düşüş olur.sesinden de anlaşılır.carbon clean yapılmış bir müddet 3000-3500 devir müsait yolda basarsanız açılır.

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizel motoru uzun süre düşük devir kullanırsanız motor gücünde düşüş olur.sesinden de anlaşılır.carbon clean yapılmış bir müddet 3000-3500 devir müsait yolda basarsanız açılır.

Hazirana kadar uzun yol gözükmüyor dediğinizi yapmaya çalışıcam.Teşekkürler.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni ve performans için yazılım yükletmişsiniz. sakin kullanımda bunu nasıl anlayabilirsiniz ki? ayrıca aracınız 6 ileri olanlardan mı? çünkü opel kalkışlarda meydana gelen hantallığı astra j'yi 5 ileri yaparak düzeltmiş durumda.

sakin kullanımda 1,2lt ile 3lt bir aracı kıyaslama bile yapsanız performansları aynı gelecektir...

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni ve performans için yazılım yükletmişsiniz. sakin kullanımda bunu nasıl anlayabilirsiniz ki? ayrıca aracınız 6 ileri olanlardan mı? çünkü opel kalkışlarda meydana gelen hantallığı astra j'yi 5 ileri yaparak düzeltmiş durumda.

sakin kullanımda 1,2lt ile 3lt bir aracı kıyaslama bile yapsanız performansları aynı gelecektir...

Aracımı % 99 istanbul şehiriçi kullanmaktayım dün yokuşta (Eğim 40 derece) klima açık eskisi gibi devirlenene kadar vakit geçti.Hiç olmazsa 2. viteste klima açık 40 derece eğimli bir rampayı rahat çıkabilseydim isterdim.mesafe yokki hızlanayım.90 derece dönüş yapıp 40 derece 30 m'lik rampanın 1/3 ünde turbo açılsın diye 3 saniye bekledim.

Performans sadece 3000-4500 devirde olunca bu durmadan gaza bas demektir sonucu malum $$$$$.Hergün aynı güzargahta aynı vitesleri kullanıyorum yolu gözüm kapalı giderim.Aynı viteste aynı devirde (1750 turbonun açılmasının ardından) 2.vites ile başlayıp bitirdiğim yolu şimdide 3. vitese geçemeden bitiriyorum.

Olay şu ki alt devirlerde herşeyin eskisi gibi olduğunu belirttim zaten.Hiç olmazsa 2 vitesten bir beklentim vardı olmadı.Yoksa yokuş başında aracı 3500-4000 devirde ivmelendirsem 4.vitestede o yokuşu çıkarım ancak benzin istasyonumuz yok.

Araç bakımsızmı diye düşünebilirsiniz araçta castrol tam sentetik her 10.000 km bir değişir.hava filtresi her 5.000 km de bir değişir.Aracıma öyle bakıyorum.Araca kusur bulmayı doğru bulmuyorum.Yolu görünce 210 basan bir araçtır.Yani bundan daha fazla motorun açılacağını gözüm kesmiyor.

Şu andaki 0-100 km testinde sadece 1 sn lik bir iyileşme var.Hala açılsın diye bekliyorum.İnşallah daha açılır.Sabreden derviş 3.viteste pati çekermiş.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman şöyle yapacaksınız. eğer yazılımla ilgili aklınızda bir soru işareti varsa güvenilir bir yerde dyno testi yaptıracaksınız aracınıza...;)

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrıca chip ten herkesin beklentisi aynı olmayabilir.kimi hızlı kalkıyım ister.kimi motor bağırmasın,kimi bağırsın,kimi egzostan silah sesi çıksın ister hızlı gideyim ister.kimi 1.2. viteslerde ani hızlanma ister kimi bütün visterlerden aynı performansı bekler.kimi aynı yolda bir üst vitese geçmek ister kimi tek vitesi kırmızı çizgide kullanmak ister.

Beklerdimki hadi 1. viteste araba yürüsün ikinci vitesten 6. vitese kadar asfaltı ağlatsın.Yolu görüp 3. vitese geçebiliyorsa araç chip tende önce gidiyordu zaten.Ancak 1. vitesi geçtim 2.vitestede çok bir iyileşme olmadı.Muhtemel denemedim ama son hızda değişmeyecektir kanımca.Yani olan 120 km ile 180 km arasının 1 sn iyileşmesidir.Şu anki durum bu ancak km ler arttıkça ne olur dediğim gibi yazıcam.