arkadaşlar yardımlarınızı bekliorummm

lulati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araabamda yol bilgisayarında coolant level yazıyor. bunun anlamıı sogutma suyu seviyesi eksik demekmiş... normal giderken yazmıyorrr ama klimayı acıp gidersem soğutma suyu eksiliyorr ve coolant level yazıyor bunun nedeni ne olabilirr... suyu daha sonra tekrar tamamlıyorum ve normal oluyor herseyy. yardımlarınızı bekliyorum bu sorunları neden yasarımm

tiseri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eksilttikçe su ilave et sen, vectra'da olur su eksiltme. e malum o motora sumu dayanır...

lulati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baska bilgi verecek kimse yokmju arkadaslaar bu arızadan nasıl kurtulabilirim...

lulati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgili ustalarım neden bi cevap vermöiyorsunuz. ne yapacagım bu sorunu nasıl cözecegimmmm

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Kaçak Konusunu bilmiyorum araç çalışırken gaz verip motorun altına baktınmı akıntı varmı.? Radyatör tıkayıcı ürünlerden kullan istersen
Eger su tam ve yine uyarı alıyorsan
Motor suyuna antrifriz koyman gerekli,eklersen sorun kalkacak
RADYATÖR SUYU
ANTİFRİZ KARIŞIM ORANINDA BİR PROBLEM OLMASIN...
İDEAL KARIŞIM %50 SU, %50 ANTİFRİZ ŞEKLİNDE OLMALI...

coolant.gif
Coolant_reservoir_Def2.jpg

Uyarı Sensörü tankın altında olması lazım hemen. 2 kablo girer Bi de ona bak bakim.
Sensör oksitlenmiş gevşemiş olabilir. Bi bak temizle. Soketi çek içine su aldysa oksit yapmıştır temizle.

s_push_hard_coolant_DSC05437.JPG

████████████████████████████████ MGF TF coolant level Sensor ███████

s_back_down_DSC09025.JPG

Son düzenleme:

lulati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MOKIA arkadasım verdigin bilgilerden dolayı cok tesekkür ediyorum birazdan söyledigin herseye bakacağım ancak söyle bir sorun var normal zamanda araba hiç su eksiltme yapmıyor sadece klimayı actıgımda su eksiltiyor. bu neden olabilir.

lulati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sorun yine basıma geldi bugün... arabayla hareket halinde giderken klimayı actım biraz yol gittikten sonra coolant level yazısı çıktı. arabayı durdurdum ama klimayı kapatmadan aractan indim bi baktım ki aracın altından su geliyor ön taraftan. bu su nerden akar ve ne yapmam gerekiyor...

nzambak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klima sisteminin borularını kontrol et veya kalorifer radyatöründe kaçak olabilir

eses38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
coolent level

ben kendimden emin olarak sorunun sizin kalorifer muslugunuzda oldugunu düşünüyorum değiştirdiğiniz takdirde sorunun ortadan kalkıcagını tahmin ediyorum