Arkadaşlar problem ne olabilir.

Neo59

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar opel 1.3 cdti aracım var. Geçen otobanda 150 civarı bir süre gittikten sonra şöyle tabir edebilirim sanki turbo devre dışı kaldı. Arabanın çekişi kayboldu 90-100 arasına indi gaz pedalına sonuna kadar basmama rağmen araba hızlanmadı, hatta yolun eğimine göre gitmeye başladı yokuş aşağı 110-120 ye çıkıp yokuş yukarı 80-90 lara indi, böyle bir 15 dakika gittikten sonra kontağı açıp kapadım ve düzeldi. Bu olaydan sonra kontağı ilk açtığımızda motor arıza ışığıda "hani şu araba içinde anahtar resmi olan" geç sönmeye başladı. Ama şu an bir problem yok. Sizce neden olmuş olabilir, birde servis biraz uzak gidip göstermeye gerek varmı? Daha büyük bir arızanın habercisi olabilirmi? Fikirlerinizi paylaşırsanız çok iyi olur. Saygılar

sahap

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hava filtersi tıkanmış olabilir. bundan dolayı turbo devre dışı kalıyordur.

Neo59

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Yanlız bu 10 dakikalık bir durumdu. Yani kontağı açıp kapadıktan sonra düzelmesi ve şu an normal olması hava filtresi olma ihtimalini azaltıyor. Dediğim gibi şu an bir problem yokta yarın öbür gün başıma daha büyük bir iş açmaması için soruyorum.

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hayir hayir ...
ayni olay benim basima geldi... direk istop edip calistirinca duzelio...

serwise gittim 1 motor sensoru bozuk dediler
degistirirsek 400 tutar dediler,, hata sildiler olmuo uzun zamnadir ama bende basinca arabayi sıkıstırnca oluo aynı olay..
arabada sanki turbo yokmus gibi oluo.. gitmioo