Arka cam su püskürtmesi bozuldu (sanırım)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: Arka cam su püskürtmesi bozuldu (sanırım)

xylent link' Alıntı:
[quote author=dinojasie link=topic=3020.msg66957#msg66957 date=1323195981]
arkadaşlar şöyle bir durum var. silecek suyumuz azaldığı zaman öncelikle arka silecege giden su kesiliyor. ön silecekler daha önemli oldugu için var olan silecek suyu sadece ön camlar için kullanılıyor. silecek suyunu tamamlarsanız arka silecegin de suyunun arkadaşların da çok güzel bir şekilde akış biçimini tarif ettigi gibi aktıgını göreceksiniz. Benim de başıma gelmişti.

Çok mantıklı. Aslında çok basit bir sistem gibi duran cam suyu püskürtmenin altında bile neler yatıyor kim bilir. Gerçekten modern araçlar birer mühendislik harikası.
[/quote]

Özellikle şırıl şırıl dere gibi akarken insanda çok değişik mühendislik hisleri yaratıyor. (:)

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Özellikle şırıl şırıl dere gibi akarken insanda çok değişik mühendislik hisleri yaratıyor. (:)

005hihih Emin olun onun da bir sebebi vardır Doğan Bey. 50.000 TL'lik araçta maliyetten dolayı arka cama su püskürtmesi koymadıklarını zannetmiyorum (gerçi bunun istisnalarını bulmak mümkün, yani maliyetten dolayı eklenmeyen ufak tefek şeyleri). Zaten mühendislik biraz böyle bir şey. Çok güzel mühendislik çözümleri dışarıdan bakıldığında aptalca çözümler gibi görülebiliyor. Ama neden öyle yapıldığını araştırdığınız zaman hayrete düşüyorsunuz. (Mühendisim, oradan biliyorum :D)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

xylent link' Alıntı:
[quote author=GNSpower link=topic=3020.msg66981#msg66981 date=1323196689]

005hihih Emin olun onun da bir sebebi vardır Doğan Bey. 50.000 TL'lik araçta maliyetten dolayı arka cama su püskürtmesi koymadıklarını zannetmiyorum (gerçi bunun istisnalarını bulmak mümkün, yani maliyetten dolayı eklenmeyen ufak tefek şeyleri). Zaten mühendislik biraz böyle bir şey. Çok güzel mühendislik çözümleri dışarıdan bakıldığında aptalca çözümler gibi görülebiliyor. Ama neden öyle yapıldığını araştırdığınız zaman hayrete düşüyorsunuz. (Mühendisim, oradan biliyorum :D)
[/quote]

Elbette, araçlardaki hiçbirşey uyumsuz yada mantıksız değil, şakasını yapıyoruz, tuzumuz kuru diye. :)

Ha tabii mesela bu ergonomik ve mühendislik harikası mantıklı uygulama arabanın arkasından "Ana adamın arabasının arka su fıskiyesi bozuk ehe" şeklinde görünüyor, o fena. (:)

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Diğer araçlarda püskürtüyor mu? Hiç dikkat etmemişim ben. :D

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

xylent link' Alıntı:

Valla bende hiç dikkat etmedim. Hiç HB arabamda olmamıştı daha önce, yani üstüne teknolojiyede yeniyim. (:)

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
[quote author=xylent link=topic=3020.msg67005#msg67005 date=1323197404]

Valla bende hiç dikkat etmedim. Hiç HB arabamda olmamıştı daha önce, yani üstüne teknolojiyede yeniyim. (:)
[/quote]

Bu benimde aklıma takıldı, bundan önceki aracım HB ti (astra g) ama inanın hiç hatırlayamadım püskürtüyormu yada musluk gibi akıtıyormu hatta fıskıyenin nerede oduğunu bile hatırlamadım, resimlerine baktım bende, antenin bağlantı noktasına konumlandırmışlar, oradanda musluk gibi akıtması zor gibi muhtemelen püskürtüyordur

[img=800x600]http://www.yerlikuyum.com/yukle/dosyalar/13349.jpg[/img]

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Enjektörden püskürtülen su formatı en uygunu olurdu herhalde görsel olarak. :)

volkan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benimde hatırladığım astra g aracımda püskürtme şeklinde olduğu.Yeni astrada gerçekten su dere şeklinde akıyor camın açısı ve sileceğin sildiği küçük alanla ilgili olarak  bu yola gidilmiş olabilir. 

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

volkan link' Alıntı:
benimde hatırladığım astra g aracımda püskürtme şeklinde olduğu.Yeni astrada gerçekten su dere şeklinde akıyor camın açısı ve sileceğin sildiği küçük alanla ilgili olarak  bu yola gidilmiş olabilir. 

Doğru, sileceğin sildiği alana bakıldığında tentürdiyot başlığından damlatsa da kafi aslında. Ordaki 5 santimetrekare yer için dere bile fazla. :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

birde arka cam cılecegıgı yeınden kalkmıyormu yanı elle oncamlar gıbı camı sılerken sılecegı kaldıramıyorum