Arka cam su püskürtmesi bozuldu (sanırım)

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

Bugün sabah arka sileceği çalıştırdığımda aracın cama su püskürtmediğini gördüm. Belki delik donmuştur diye biraz bekledim. İşyerine vardığımda tekrar denedim fakat yine su gelmedi. Ön camda ise herhangi bir sorun yok. Daha önce böyle bir problemle karşılaşan oldu mu? Forumda aradım ama benzer bir konu bulamadım.

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Arka cam su püskürtmesi bozuldu (sanırım)

Merdo link' Alıntı:
Benzer konu olmaması normal bende şuanda sizden duydum sorunu geçmiş olsun bozukluk var mıdır yok mudur bilemiycem bir baktırın bence.

Tabii suyu kontrol ettiniz mi sorusunu sormuyorum bile :D

Teşekkür ederim. :D Ön cama su geldiğine göre bitmemiştir diye düşünüyorum; ayrıca araç silecek suyu az diye de bir uyarı vermedi yakın zamanda (yaklaşık 1 ay önce 6 litre kadar antifrizli cam suyu koymuştum).

Tamkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

xylent link' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,

Bugün sabah arka sileceği çalıştırdığımda aracın cama su püskürtmediğini gördüm. Belki delik donmuştur diye biraz bekledim. İşyerine vardığımda tekrar denedim fakat yine su gelmedi. ֖n camda ise herhangi bir sorun yok. Daha önce böyle bir problemle karşılaşan oldu mu? Forumda aradım ama benzer bir konu bulamadım.

Daha önce bu tip problem yaşayan olmadı bildiğim kadarı ile, suyu bitirene kadar kullandıysanız ve suyu arka cama taşıyan borularda hava tahliyesi oldu ise suyu tamamladıktan sonra  tekrar denemeniz faydalı olacaktır bir süre sonra suyun tekrar arka cama ulaştığını göreceksiniz, eğer silecek suyunu pompalayan motorun sesi geldiği halde birkaç denemeden sonra su hala arka cama ulaşmıyorsa zorlamamakta fayda var, fazla kurcalamadan servise göstermelisiniz.

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

xylent link' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,

Bugün sabah arka sileceği çalıştırdığımda aracın cama su püskürtmediğini gördüm. Belki delik donmuştur diye biraz bekledim. İşyerine vardığımda tekrar denedim fakat yine su gelmedi. ֖n camda ise herhangi bir sorun yok. Daha önce böyle bir problemle karşılaşan oldu mu? Forumda aradım ama benzer bir konu bulamadım.
Yıllar önce Ankara'da okurken Corsamın başına gelmişti buna benzer bir olay. şöyle ki, soğuktan suyun donması neticesiyle arka tarafın hortumu yerinden çıkmıştı.  

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

arka cam klasik su püskürtücüsüne sahip toplu iğne ile deliği kontrol edin tıkalımı diye eğer tıkalı değil ise arka cama suyu pompalayan motor ağrıza yapmış olabilir veya arka cama giden boru pompadan çıkmış olabilir bunu anlamanın en kolay yolu arka cama su püskürtünce motorun altına su birikmesi olabilir.

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Önerileriniz için teşekkür ederim. Yarın söylediklerinizi deneyeceğim, olmazsa hafta sonu servis yoluna düşerim artık.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Bu arada ben ilk kez dün arka sileceğimi çalıştırmak için su püskürtmek istedim arka cama ama o da ne. Şırıl şırıl minik bir dere spoilerın ordan bırakıyor kendini aşağı. Bunun olayı böyle herhalde, fıss, pıss, püskürtme, şu bu yok, bildiğin ibrikten ufak ufak döküyor suyu bu alet. :) Var mı bunun bir ayarı?

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Bu arada ben ilk kez dün arka sileceğimi çalıştırmak için su püskürtmek istedim arka cama ama o da ne. Şırıl şırıl minik bir dere spoilerın ordan bırakıyor kendini aşağı. Bunun olayı böyle herhalde, fıss, pıss, püskürtme, şu bu yok, bildiğin ibrikten ufak ufak döküyor suyu bu alet. :) Var mı bunun bir ayarı?

Maalesef kardeşim, spoilerli araçlarda fıskiye görünmesin diye midir nedir artık, dediğin gibi pek tutarsız bir sulama seçeneği tercih edilmiş bebe işer gibi aynı..

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
[quote author=GNSpower link=topic=3020.msg66640#msg66640 date=1323155984]

Maalesef kardeşim, spoilerli araçlarda fıskiye görünmesin diye midir nedir artık, dediğin gibi pek tutarsız bir sulama seçeneği tercih edilmiş bebe işer gibi aynı..
[/quote]

(:) Evet kesinlikle bu bir sulama biçimi. Hayır dikiz aynasından bakıyorum ana, şırıl şırıl akıyor. Dedim kimse görmesin, millete maymun olacağız. :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=3020.msg66660#msg66660 date=1323162748]
[quote author=GNSpower link=topic=3020.msg66640#msg66640 date=1323155984]

[/quote]

(:) Evet kesinlikle bu bir sulama biçimi. Hayır dikiz aynasından bakıyorum ana, şırıl şırıl akıyor. Dedim kimse görmesin, millete maymun olacağız. :)
[/quote]

Ayıptır söylemesi adamın aklına ihtiyacıın da getiriyor bazen 011zaa