Arka cam su püskürtmesi bozuldu (sanırım)

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Arka cam su püskürtmesi bozuldu (sanırım)

GNSpower link' Alıntı:
[quote author=bahadircakir link=topic=3020.msg66742#msg66742 date=1323172021]
noluyo burda ya?!?!?!?

Arka püskürtgeç'in suyunu çıkartıyoruz. :)
[/quote]

abi kolay gelsin  011zaa

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

tavsiyem (marka adı vereceğim şimdiden özür dilerim) clin marka cam temizlik ürününün yarısını silecek suyu kabına boşaltın ve üzerine şişe su(özellikle kaliteli bir markanın)ekleyin camtemizleme ürünü alkol içerikli olduğundan hem boruları temiz tutar hem camları parlatır ve hazır şişe su kullandığınız için kireç oluşumu olmaz,ben aldığımdan beri öyle yapıyorum :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Silecek suyum azalınca ben bu tavsiyeyi uygulayayım hemen. Bende hala arabanın içinde gelen orjinal suyu duruyor. :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Silecek suyum azalınca ben bu tavsiyeyi uygulayayım hemen. Bende hala arabanın içinde gelen orjinal suyu duruyor. :)
araca hiç su içirmemiştisiniz doktorlar günde 1 lt su tüketilmesini söylüyor :)
şaka bir yana İzmir'de yağmur çamur az olur çok fazla kullanma olasılığı da azalıyordur sanırım

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
[quote author=GNSpower link=topic=3020.msg66754#msg66754 date=1323176391]
araca hiç su içirmemiştisiniz doktorlar günde 1 lt su tüketilmesini söylüyor :)
şaka bir yana İzmir'de yağmur çamur az olur çok fazla kullanma olasılığı da azalıyordur sanırım
[/quote]

Valla aldığımdan beri bir damla su düşmedi arabanın üstüne, yağmur sensörüm kurudu gitti, sileceklerim arada yalandan camları yıkamak için çalıştırmasam yerlerine yapışıp kireçlenecekler. :) Silecek suyumda orjinal işte, büyük ihtimalle göl suyu gibi minik bir habitat sahibi olmuştur durduğu yerde. :)

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence bir an önce kotrol ettirin, arka fıskiyeye giden hortum bir yerlerden çıkmış olabilir. Aracın olmadık bir yerine su gitmesini istemeyiz...

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
Cam suyu için mümkün mertebe de hazır ya da bekletilmiş su ya da camsil kullanılması öneririm.
Zira diğer türlü suyun kireç yapması büyük bir olasılık
Sizin su püskürten kısım kireçlenmiş ve bu yüzden tıkanmış olabilir.

Haklısınız Hakan Bey. Ben zaten her zaman ya antifrizli hazır su koyuyorum ya da evdeki damacanadan kendim dolduruyorum. Musluk suyu koymam kesinlikle, kendim içmediğim suyu arabaya içirecek değilim. :D

Yorum yapan herkese teşekkür ederim. Sorunu gidermek için çok güzel fikirler ortaya çıkmış; ancak bugün sorun kendiliğinden düzeldi. Sanırım gerçekten borularda bir yerler buz tutmuş ve o yüzden çalışmıyordu sistem. Bugün akşama doğru denediğimde ise sorunsuz çalışıyordu (hava düne göre daha sıcaktı, sanırım o yüzden). Yine de burada yapılan yorumların ileride böyle bir sorunla karşılaşacak arkadaşlara yardımcı olacağını düşünüyorum.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar şöyle bir durum var. silecek suyumuz azaldığı zaman öncelikle arka silecege giden su kesiliyor. ön silecekler daha önemli oldugu için var olan silecek suyu sadece ön camlar için kullanılıyor. silecek suyunu tamamlarsanız arka silecegin de suyunun arkadaşların da çok güzel bir şekilde akış biçimini tarif ettigi gibi aktıgını göreceksiniz. Benim de başıma gelmişti.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
arkadaşlar şöyle bir durum var. silecek suyumuz azaldığı zaman öncelikle arka silecege giden su kesiliyor. ön silecekler daha önemli oldugu için var olan silecek suyu sadece ön camlar için kullanılıyor. silecek suyunu tamamlarsanız arka silecegin de suyunun arkadaşların da çok güzel bir şekilde akış biçimini tarif ettigi gibi aktıgını göreceksiniz. Benim de başıma gelmişti.
guzel paylaşım

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:

Çok mantıklı. Aslında çok basit bir sistem gibi duran cam suyu püskürtmenin altında bile neler yatıyor kim bilir. Gerçekten modern araçlar birer mühendislik harikası.