Arıza lambası yardım lütfen ?

halilabbas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımla seyir halindeyken biraz hız yaptım ve yüksek devirde giderken sarı ikaz lambası yanmaya başladı ( opellerde tüp takıldığı zaman yanan sarı egzoz lambası) Bu daha önce de olmuştu ve serviste söndürtmüştüm.

Soracağım soru şu; acaba aracın akü bağlantısını söküp geri taksam bu arıza lambasını sıfırlarmı yani söner mi?
Bir de bu lambanın yanması başka bir arızanın habercisi midir,ileri gidermi?

kitapçıkta bu lamba egzoz emisyon lambası olarak görünüyor.
Bilgisi olan varsa sevinirim.

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kutup başını sökerek arıza lambasını söndüremezsiniz..beyne arıza kodu düştü bi defa:D

emre42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla kardeş aynı lamba benim arabada da yanıyor astra hb benim arabam hatta bir iki hafta önce aynı konuyu bende açmıştım arabam normal gidiyor amma inş.bişey olmaz diye biliyorum çok fazla takılma o lambaya

DJnonstop

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımla seyir halindeyken biraz hız yaptım ve yüksek devirde giderken sarı ikaz lambası yanmaya başladı ( opellerde tüp takıldığı zaman yanan sarı egzoz lambası) Bu daha önce de olmuştu ve serviste söndürtmüştüm.

Soracağım soru şu; acaba aracın akü bağlantısını söküp geri taksam bu arıza lambasını sıfırlarmı yani söner mi?
Bir de bu lambanın yanması başka bir arızanın habercisi midir,ileri gidermi?

kitapçıkta bu lamba egzoz emisyon lambası olarak görünüyor.
Bilgisi olan varsa sevinirim.

bence akünün kutup başlarını söküp taktığından ise bu lamba söner ama bu sefer araçta teyp kod isteyecektir. Aracların çoğu elektronik aksam olduğundan dolayı hata kodunun ne olduğuda önemli tüp takıldığında demişssin ama bence tüple ne kadar alakalı ? serviste hata koduna bi baktır derim. Baska bir arızanın habercisi olabilir bu aracı yapan mühendis o lambayı boşu boşuna yansın diye o arıza lambasını oraya koymaz bence önemli olabilir sonuç olarak 4 tane lastiğin üzerinde gidiyoruz sen aracına güzel bakmazsan o arac seni yolda bırakır 3 kurusa halledebıleceğin bir arıza ise zamanla sana çok pahalıya patlayabilir...

brathard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum senin dediğin egzos emisyon ikaz lambası sadece opelde değil hemen hemen her araçta çıkıyor :D hiçbirşey yapma arabana 2 gün benzinde bin yada benzinde bas gaza baya bi oksijen sensörün normal değerleri okusun ondan sonra lamba otomatikman sönüyor ben demin yoldan geldim gazda kullandım lamba yaktı en son gazda 3 ay önce kullanmıştım 3 aydır yoktu gene benzinde kullanacağım sönecek :) he benzinde de sönmesse oksijen sensörü ama genelde egr valfi onu temizlet olmassa değiştir. mecburen lpg kullanacağımızdan bence elini bile değme :D yenisini alsan yine yanacak :( opel ışıkla gezmeyi çok sever korkudan koltuğu kıpırdatamıyorum airbag lambası yanacak diye :kop:

Son düzenleme:

avniduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anahtarlı araba resmi yanmadıkça korkma esas sorun onda,
sende yanan lpg kaynaklı babnda bora var söndürttük gene yanıyo..

CrawL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum senin dediğin egzos emisyon ikaz lambası sadece opelde değil hemen hemen her araçta çıkıyor :D hiçbirşey yapma arabana 2 gün benzinde bin yada benzinde bas gaza baya bi oksijen sensörün normal değerleri okusun ondan sonra lamba otomatikman sönüyor ben demin yoldan geldim gazda kullandım lamba yaktı en son gazda 3 ay önce kullanmıştım 3 aydır yoktu gene benzinde kullanacağım sönecek :) he benzinde de sönmesse oksijen sensörü ama genelde egr valfi onu temizlet olmassa değiştir. mecburen lpg kullanacağımızdan bence elini bile değme :D yenisini alsan yine yanacak :( opel ışıkla gezmeyi çok sever korkudan koltuğu kıpırdatamıyorum airbag lambası yanacak diye :kop:

:D:D çok iyi olmuş bu.:D benmde yanıyor arada ama lpg den değil :d gaz kelebeği arızalıydı devir yükseliyodu kendiliğinden değiştirince düzeldi he birde fazla gaz basıncada kısa bir süre arıza lambası yanıyor çoğu opellerde :D

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:D:D çok iyi olmuş bu.:D benmde yanıyor arada ama lpg den değil :d gaz kelebeği arızalıydı devir yükseliyodu kendiliğinden değiştirince düzeldi he birde fazla gaz basıncada kısa bir süre arıza lambası yanıyor çoğu opellerde :D
eski opelimde lpg takıldı ama herhangi bir ikaz lambası yanmadı hatta sattığım adamıda arada bir görürüm ve oda daha yandı demedi ama bazı opellerde ise yanıyormuş ben bu lpg sonrası yanan ikaz lambalarını montaja bağlıyorum işinin ehli kişiler yaparsa yanmıyor burdaki bayinin yaptığı araclarda hiç denk gelmedim bir kac arkadaş aynı yerden taktı lpg yi ama hiçbiri ikaz lambası yanıyor demedi acaba diyorum bu yanma olayı montajla alakalı olabilir mi

CrawL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eski opelimde lpg takıldı ama herhangi bir ikaz lambası yanmadı hatta sattığım adamıda arada bir görürüm ve oda daha yandı demedi ama bazı opellerde ise yanıyormuş ben bu lpg sonrası yanan ikaz lambalarını montaja bağlıyorum işinin ehli kişiler yaparsa yanmıyor burdaki bayinin yaptığı araclarda hiç denk gelmedim bir kac arkadaş aynı yerden taktı lpg yi ama hiçbiri ikaz lambası yanıyor demedi acaba diyorum bu yanma olayı montajla alakalı olabilir mi

bi yanlış anlaşılma oldu sanırım :S benim aracımda lpg yok izah etmeyi unutmuşum.. arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla lpg takılan çoğu opelde yandığı..ama mantiken ustalıkta bitiyordur tabiki iş diye düşünmekteyim

Sezgin~BDZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Partikül Filtresiyle alakalı o sarı arıza ışığı oyle biliyorum