Araciniza Ev Sinema Sistemi Bağlama

ersinm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim ilgi alakanız için birde şöyle birşey takılıyor aklıma şimdi bu ev sinema sistemleri zaten 220yi 12Va düşürüp öyle çalışıyor içindeki doğrultucu devre yardımıyla o zaman konvertör kullanmayıp direk çakmaklıktan sisteme girsek olmaz mı?Şu konvertör nasıldır?
:http://urun.gittigidiyor.com/INVERTE...0QQidZZ3963004

avcı87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ersinm' Alıntı:
Teşekkürler çok yarartıcı ve yararlı bir fikir birkaç sorum olucak:
1-)Konvertör her sinema sistemini çalıştırabiliyor mu?Daha büyük ev sinema sistemleri örneğin?
2-)Benim teybimde anfi çıkışım yok direk mp3 çalara bağlasam olur mu?
3-)Bu sistemin aküye bir zararı olur mu?
Şimdiden teşekkürler.

2, sorunun cevabı biraz karışık, önce hesaplanması gerekir. bu hem aküye hem de çeviriciye bağlı. şöyle anlatiyim: 70ah olan bi akü den 220:70=3,14 amper çeken ve 220v altında çalışan bi sistemi çalıştırabilirsin max. bu direk aküden besleme de geçerli. 100w da kaliteli ses sistemleri için pek yeterli olma diye düşünüyorum. ör; creative gigaworks 700w rms bi sistem için yetmez:)

policeman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ersinm' Alıntı:
Teşekkürler çok yarartıcı ve yararlı bir fikir birkaç sorum olucak:
1-)Konvertör her sinema sistemini çalıştırabiliyor mu?Daha büyük ev sinema sistemleri örneğin?
2-)Benim teybimde anfi çıkışım yok direk mp3 çalara bağlasam olur mu?
3-)Bu sistemin aküye bir zararı olur mu?
Şimdiden teşekkürler.

evet ersinm kardeş bu da sana bahsetmiş olduğum aparat teyp için anfi çıkışı yani;
cimg0047hi1.jpg

menecer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende onu dıycektım soylenmıs zaten
12 voltu 220 cıkarıp yenıden 12e dusurmek nıye?
ses sıtemındekı trafoyu evre dısı bırakıp basıt bı dırenc sıgorta ıle gereklı amperı saglamk hem daha basıt hem daha ekonomık olmazmı?
ayrıca 700 ytl lık ses derken bu ses sıtemı max 50 watt cıvarında oluyor 700 ytl harcarsak en az 200 w guc elde edılmezmı?

policeman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
menecer' Alıntı:
bende onu dıycektım soylenmıs zaten
12 voltu 220 cıkarıp yenıden 12e dusurmek nıye?
ses sıtemındekı trafoyu evre dısı bırakıp basıt bı dırenc sıgorta ıle gereklı amperı saglamk hem daha basıt hem daha ekonomık olmazmı?
ayrıca 700 ytl lık ses derken bu ses sıtemı max 50 watt cıvarında oluyor 700 ytl harcarsak en az 200 w guc elde edılmezmı?

kardeş yanlış anlaşıldım sanırım. ben bu sistemle alabileceğim sesi en az 700 ytl harcarsak aynı sesi alabileceğimiz bir sistem satın alabiliriz anlamında söyledim. yani hoparlör anfi vs. gibi şeyler alırsak anlamında.

kagan-opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elİne SaĞlik Abİ GÜzel Bİ Olay

coleman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi benimde bir kaç sorum alacak.
1-motor sesi inilti seklinde hoporlöre geliyo mu?
2-anfinin diger 4 cıkısını sanırım orjinal hoparlorlere bagladın yani diananın kileri arabaya adapte etmedin dorumu?

bide senin arba sanırım hatchback ondan ses aracın içine vurur bizimki sedan diananın sesi kapalı yerden içeri gelene kadar ölür kanımca:)
bende de diana varda bende heran bi yapıp deneye bilirim sistemi.
ayrıca el emegi göz nuru bi çalışma olmuş güle güle kullanın

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aux sşstemi merivalarda arkada konsulda var arkadaşlar..arkadaki yolcular isterse farkli bir kanala yada müzük dinlesin diye oradan daha basit ve az kablo ile halledersiniz.ayrıca emeğin için teşekkürler

policeman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
coleman' Alıntı:
abi benimde bir kaç sorum alacak.
1-motor sesi inilti seklinde hoporlöre geliyo mu?
2-anfinin diger 4 cıkısını sanırım orjinal hoparlorlere bagladın yani diananın kileri arabaya adapte etmedin dorumu?

bide senin arba sanırım hatchback ondan ses aracın içine vurur bizimki sedan diananın sesi kapalı yerden içeri gelene kadar ölür kanımca:)
bende de diana varda bende heran bi yapıp deneye bilirim sistemi.
ayrıca el emegi göz nuru bi çalışma olmuş güle güle kullanın

kardeş sorularının cevabını vermeye çalışayım.
1-) motor sesi gelmiyor sadece müzik sesi. Ancak kaset aparatın iyi olmalı ben 1 yıldır kullandığım kawai marka aparatım vardı sanırım ömrü dolmuş kaset sesi geliyordu. Yeni bi tane aldım şimdi sadece müzik var ve çok ta hoş ses veriyor.
2-) yanlış anlamışsam düzelt kardeş. ben artı bir anfi kullanmıyorum. diana zaten anfili biliyorsun. arkasında 4 lü fiş girişi var teyp den gelen kırmızı ve beyaz fişleri cd veya aux girişinden birine takıyorsun (şimdi hatırlayamıyorum ben hangisine taktığımı ama denersen birisinden daha güzel ses geliryor) sonra diananın diğer 4 kolonunu normal olarak anfili bas hoparlörüne bağlıyorsun aracın hiçbir ses düzenine dokunmuyorsun. Zaten araç ses düzenine artı bir şey yapmış oluyorsun. Yani araç ses sistemi artı diana 4+1 ses sistemi oluyor (aracındaki hoparlör sayısı ve 4+1 kadar hoparlörden ses geliyor)

Evet aracım hb ancak önceki opelim nb di. onda da güzel ses veriyor bagajı kolon gibi kullanıyor denemeni tavsiye ederim.

TEŞEKKÜRLER.

policeman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
setapxxx' Alıntı:
aux sşstemi merivalarda arkada konsulda var arkadaşlar..arkadaki yolcular isterse farkli bir kanala yada müzük dinlesin diye oradan daha basit ve az kablo ile halledersiniz.ayrıca emeğin için teşekkürler

TEŞEKKÜR EDERİM.