Aracınız Ne kadar yakıyor?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan hk__26
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Sen mazotu nerden alıyon ööle 4.07'ye ya... Ben burda 4.36'dan alıyorum Shell :D

Petrotürk, katkısız eurodizel :D Dizel enjektör ve pompa işi yapan bir abimiz, bir arkadaşımın eniştesi Total veya Shell diyor en iyi mazot konusuna. En iyisini yapıyosunuz oralardan almakla, Afyon'da ki shell şehir dışında, total ise görmedim galiba :D En yakın Po ve Petrotürk var ikisi de aynı kalitede olduğundan 4.07 ye alıyorum, bakma bu paalı fiyatlara geçen yaz 3.63 falan gördüm ben. Tüm ticariler sıraya geliyor ve çok sık yakıt ikmali yapılıyor bu yakıt istasyonunun depolarına, sürümden parayı kırıyorlar.
LPG'yi de oradan alırdım, harika çalışırdı araba, opet shell po gibi yerlerden alınca ışıklarda rölanti düşmesi, frene yüklenince stop etme gibi zırvalıklar olurdu, 1.5 yıl petrotürkden yurt-gaz aldım keyfime diyecek yok, herkese öneririm :D

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 15:58 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 15:49 ----------

30 TL LPG ile(2.8TL/L) ortalama 130-145 km gidiyorum şehir içi.

2003 Opel Astra Elegance/lovato sıralı gaz sistemim var.

İmkansıza yakın. Uzun yolda bu kadar az yakabilir ancak.

Petrotürk, katkısız eurodizel :D Dizel enjektör ve pompa işi yapan bir abimiz, bir arkadaşımın eniştesi Total veya Shell diyor en iyi mazot konusuna. En iyisini yapıyosunuz oralardan almakla, Afyon'da ki shell şehir dışında, total ise görmedim galiba :D En yakın Po ve Petrotürk var ikisi de aynı kalitede olduğundan 4.07 ye alıyorum, bakma bu paalı fiyatlara geçen yaz 3.63 falan gördüm ben. Tüm ticariler sıraya geliyor ve çok sık yakıt ikmali yapılıyor bu yakıt istasyonunun depolarına, sürümden parayı kırıyorlar.
LPG'yi de oradan alırdım, harika çalışırdı araba, opet shell po gibi yerlerden alınca ışıklarda rölanti düşmesi, frene yüklenince stop etme gibi zırvalıklar olurdu, 1.5 yıl petrotürkden yurt-gaz aldım keyfime diyecek yok, herkese öneririm :D

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 15:58 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 15:49 ----------

Buralarda petrotürk yok ama türkpetrol var olma mı :rakir:
Pek rekabet yok galiba Kayseri'de.. Varsa'da şöyle var, daha bugün gördüm; Adam buralarda başka benzinlik yok diye LPG'yi 2,93'ten çakıyor misal, yuh dedim :D

Buralarda petrotürk yok ama türkpetrol var olma mı :rakir:
Pek rekabet yok galiba Kayseri'de.. Varsa'da şöyle var, daha bugün gördüm; Adam buralarda başka benzinlik yok diye LPG'yi 2,93'ten çakıyor misal, yuh dedim :D

Buralarda da bir tek petrotürk LPG satardı ama 2.35 di opet 2.70den satarken geçen yaz. Sonra PO da gaz getirdi ikisi de 2.26 ya indirdi gazı, ama po rekabet edemedi yükseltti tekrar fiyatları, herkes petrotürkten alıyor :D

Beyler ben corsa c 1.4 3K aracımla LPG de bir depoyla ş.içi 350 km gidiyorum.
* atiker sıralı sistem
** simit tank, sanırım 32 yada 35 lt.
*** yakıtı sürekli Shell den alırım.
**** ortalama 2000-2500 devir vites geçişleri

vectra b 2.0 cd 100 km 6 litre yaktım .Yozgattan (Saraydan) Çoruma 123 km gittim ve arabam 7,30 litre gaz aldı. 15 kuruş

[SIZE=1' Alıntı:
---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 15:58 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 15:49 ----------[/SIZE]

[/COLOR]

yok aslında şehir içi derken evimle okul arası 3 km civarında ve trafık yok denecek kadar az 3. vitesten yukarı çıkamıyorsunuz,o yüzden diyebilirim.
zaten yolun 500,600 mtsini benzinle geliyor(malum lpgye geçiş)
daha sonrasında ise dur kalk olmadan eve kadar geliyorum.

Mazot ışığı tam yanmışken 120 liralık mazot aldım... şehiriçi 420 km yol gittim, daha ışık yanmadı... :D

araç 2006 1.6 astra twinport otomatik bu akşam tam yapılan yol 100 km ortalama hız 26 km/h ortalama tüketim 6.9 toplam tüketim 7 litre olarak görünüyordu yol bilgisayarında bu rakamlar sürekli şehir içi kullanım içeriyor. en son 50 tl yakıt almıştım kırmızı ışık yanıyordu. şuan en az 30 - 40 km sonra ışık yanar diye tahmin ediyorum.

Geri