Aracınız Ne kadar yakıyor?

opell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
260 ytl benzin ile 1150 km yol yaptım.
800 km uzun yol 350 km şehir içi
yolculuğun yaklaşık % 40 ında klima açıktı ve araçta 3 yetişkin vardı.

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin ucuzlasada benzine geçsek. şahsen düz hesap 3 ytl olursa lpg de binmem:)

baro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim 2.5 v6 vectra cdx lpg de şehirlerarası 170 ykr.yakıyor ( lpg 1.86 ykr )
saygılarımla ahmet turgay

sapphire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra C,Turgutlu-Bornova gidiş dönüş yol bilgisayarı verisi.Yaklaşık 10 km kadarı şehiriçinde olmak üzere,98 km mesafe'de 5.6 l/100 km ortalama yakıt tüketimi.Aynı yolda 4.0 l/100 km'ye kadar düşmüştüm ama çok dikkatli kullanımla,bu sefer o kadar uğraşamadım:)

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
2008 corsa d easytronic tamamı şehiriçi ve full klima açık olarak 150 ytl benzinle 550 km. yani km de şehiriçi 27 kuruş maşallah:( araç henüz ilk bin km de.
aynı araç aynı parkurda aynı kullanım tarzıyla 130 ytl benzin ile 600 km yaptı.22 ykr/km yapar.klima kullanılmadı genellikle.ilginç :eek:

semihkarlav

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 lt lpg ile 7.86 km kat ediyorum. yine de fena degil cunku asiri devirlir surerim, hatta daha gecen hafta dum debriyaj seti yenilendi, debriyaj bitmis o derece devirli surerim :D

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En İyi Tüketim Değerlerim

Malum bayram tatili gidiş dönüş, aracımın yakıtını iyice ölçme şansım oldu.

Ankaradan Trabzona gidiş : Mesafe 800 km

Depoyu Ankaradan fulleyip yola çıktım. Müthiş bir yagmura yakalandık ve 3 saat kadar bu yagmurda yol aldık. Tam olarak Samsun Terme'de km ibrem 535 iken benzine geçti, yani gaz bitti...Depomu tam 36 lt'de kesecek sekilde doldurtmustum(42 lt simit depo max 36 lt alır). Kısacası 6.73 lt/100 km tüketim yakaladım. Ankara'da opetaygaz lpg 1.75 ytl/lt den km de 11.7 kuruş yaktı. Ancak hızım 90 idi ve 100 ü kesinlikle geçmedim.Kaba tarifle 2750-3000 devir aralıgında aracı kullandım. Yakıt ölçmek için bayagı yavaş gittim kısacası...

Giderken 1.92 ytl/lt aygaz aldım tekrar. Aynı tüketimi memleketteki mesafelerde de yakaladım ve 13 kuruşluk bi tüketim oldu.

En güzeli ise dönerken idi. Buna ben de inanamadım. Zira Ankaraya dönüşte hızım 80-90 gibi kullandım. Ve inanmayacaksınız ama 36 lt ile tam 610 km yol yaptım. Yolda samsuna kadar trafik vardı zaten hız yapamazdım, çorum mevkiinden sonra da yol düzdü ve hızımı 80 sabitledigimi hatırlarım,2100 devirlerde falan kullandım. Hani derler ya aheste aheste gittik. Bu arada bebegimiz için de aracı sallamamak icin de yavaş döndük. 13 saatte ankaraya geldik. 3 saat kadar molamız oldu dönüşte.Bu arada yavaş gitmek insanı hiç yormuyor.

Evet dönüşte 36lt/610 km = 5.90 lt/100 km lik tüketimim oldu. 1.92 lik gaz ile 11.3 kuruş yaktık km de.... Daha önceleri forumlarda bu tüketimleri yazan arkadaşlar olurdu da inanmazdım...Artık ben kendim şahidim.

Giderken 3 kişi idik ve bagaj yarım idi.
Dönerken de 3 kişi ve bagaj full, içerisi full dolu idi...

Teşekkürler Mocan ;)

Son düzenleme:

KAAN ARSLANLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biz teşekkür ederiz, Tüketim değerleriniz çok güzel.

Saygılarımızla

MOCAN OTOGAZ

Kaan Arslanlı

Malum bayram tatili gidiş dönüş, aracımın yakıtını iyice ölçme şansım oldu.

Ankaradan Trabzona gidiş : Mesafe 800 km

Depoyu Ankaradan fulleyip yola çıktım. Müthiş bir yagmura yakalandık ve 3 saat kadar bu yagmurda yol aldık. Tam olarak Samsun Terme'de km ibrem 535 iken benzine geçti, yani gaz bitti...Depomu tam 36 lt'de kesecek sekilde doldurtmustum(42 lt simit depo max 36 lt alır). Kısacası 6.73 lt/100 km tüketim yakaladım. Ankara'da opetaygaz lpg 1.75 ytl/lt den km de 11.7 kuruş yaktı. Ancak hızım 90 idi ve 100 ü kesinlikle geçmedim.Kaba tarifle 2750-3000 devir aralıgında aracı kullandım. Yakıt ölçmek için bayagı yavaş gittim kısacası...

Giderken 1.92 ytl/lt aygaz aldım tekrar. Aynı tüketimi memleketteki mesafelerde de yakaladım ve 13 kuruşluk bi tüketim oldu.

En güzeli ise dönerken idi. Buna ben de inanamadım. Zira Ankaraya dönüşte hızım 80-90 gibi kullandım. Ve inanmayacaksınız ama 36 lt ile tam 610 km yol yaptım. Yolda samsuna kadar trafik vardı zaten hız yapamazdım, çorum mevkiinden sonra da yol düzdü ve hızımı 80 sabitledigimi hatırlarım,2100 devirlerde falan kullandım. Hani derler ya aheste aheste gittik. Bu arada bebegimiz için de aracı sallamamak icin de yavaş döndük. 13 saatte ankaraya geldik. 3 saat kadar molamız oldu dönüşte.Bu arada yavaş gitmek insanı hiç yormuyor.

Evet dönüşte 36lt/610 km = 5.90 lt/100 km lik tüketimim oldu. 1.92 lik gaz ile 11.3 kuruş yaktık km de.... Daha önceleri forumlarda bu tüketimleri yazan arkadaşlar olurdu da inanmazdım...Artık ben kendim şahidim.

Giderken 3 kişi idik ve bagaj yarım idi.
Dönerken de 3 kişi ve bagaj full, içerisi full dolu idi...

Teşekkürler Mocan ;)

albedo83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımda Brc marka Sıralı Sistem otogaz takılı.
Geçen hafta 160 ytl lik gaz ile 1100 km yaptım sehir dışında en son gördüğüm hız 200 km/h arada sırada da 160 km de hızımı sabitledim 120 km/h ın altına hiç düşmedim. Klima yolun çeyreğinde Çalıştı.
Aracımda simit depo mevcut (55 lt ) lik 47 ila 48 lt alıyor.

grattis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en son gördüğüm hız 200 km/h arada sırada da 160 km de hızımı sabitledim 120 km/h ın altına hiç düşmedim
:eek:
Aman diyim hocam biraz yavaş git yaw allah muhafaza 4 tekerin üstünde bir yığın tornavida ve civata üzerinde gidiyoruz hepimiz. Allah yapısı diiil bu mekanik alet.