Aracınız Ne kadar yakıyor?

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eş değer tüketimi nasıl başarabildiğni çok merak ediyorum.:confused: Ben benzin kullanıyorum,Ipg nin tüketimine kesin bir şey söyleyemem ama her ikisinin lt değer fiatları meydanda, bunu tutturabilmek büyük bir başarı sayılmalı.;)

Arkadaşım çok dar bir mantıkla düşünüyorsunuz yaw. benim araba lpg'yi çok yakıyor çok yaktığı için benzinle aynı fiyata denk geliyor. Ayarlatmaya çalıştım ayar tutmadı artık benzinde biniyorum.

tako

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende opel astra elegance 2001 model var hafta sonu deneme yaptım depoyu fulledim yol bilgisayarım yok 174 km uzun yol yaptım bunun 5 km si şahir içi gezdim geldim aynı yerden aynı pompa ve aynı tabancadan geri fulledim 33 ytl lik yakıt aldı buda km de 190 ykr demek sizce nasıl devamlı saatte 90 km hızla gittim

Son düzenleme:

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar şu çevrecilik olayini bir zahmet geçelim , motorun ömrünü uzatma durumunuda.:)

Soruyorum çevreci arkadaşlara benzinle lpg eşit fiyat yada lpg 3.20ytl benzın 3.40ytl olsaydı acaba ne kullanırdınız?

İnsanlar sigara içip küllerini yola dökünce çevre kirlenmiyor , benzinli araç kullanınca çevre kirleniyor.:hıh: Soruyorum arkadaşa neden taktıın lpgyi abi çevreci yakıt diyor şap diye yere tükürüyor.:kop:

Kısacası şu memlekette dizel ve lpg ekonomik olmasa kimse yüzüne bakmaz.

Varmı aksini iddaa eden?

Arkadaş, bence kendi adına konuş. Çevreciliğimin sınırlarını sen belirleyecek değilsin. Ben bu -kadar- konuda çevreciyim. Bence çevrecilik bu. Umarım daha da gelişir fakar kimseyi itham etmeye ve dayanaksız genellemeye hakkın yok.

Lpg aynı fiyat olsa benzin kullanırım. Çünkü lpg'nin fiyatı ucuz ama litre olarak tüketimi fazla. Ekonomik olnan yakıtı tercih etmek durumundayım.

Bugün ekonomik olan yakıt lpg ve aynı zamanda bir artısı da daha az kirletici olması. Ben asla lpğg'yi tercih etmemin nedeni temiz olması demedim. Aksine lpg'nin ekonomik olduğunu daha çok vurguladım. Bunun yanında temiz olması gibi de bir avantajı olduğunu vurguladım.

okanttnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaş, bence kendi adına konuş. Çevreciliğimin sınırlarını sen belirleyecek değilsin. Ben bu -kadar- konuda çevreciyim. Bence çevrecilik bu. Umarım daha da gelişir fakar kimseyi itham etmeye ve dayanaksız genellemeye hakkın yok.

Lpg aynı fiyat olsa benzin kullanırım. Çünkü lpg'nin fiyatı ucuz ama litre olarak tüketimi fazla. Ekonomik olnan yakıtı tercih etmek durumundayım.

Bugün ekonomik olan yakıt lpg ve aynı zamanda bir artısı da daha az kirletici olması. Ben asla lpğg'yi tercih etmemin nedeni temiz olması demedim. Aksine lpg'nin ekonomik olduğunu daha çok vurguladım. Bunun yanında temiz olması gibi de bir avantajı olduğunu vurguladım.

Kimseye çevreciliğin sınırlarını öğretecek değilim. Vurgulamak istediğim durumu kavramak istememişsiniz anlaşılan.

Adam yeri geliyor sigarasının külünü arabadan dışarı kutu kolayı keza öyle dışarı atıyor. Ondan sonra aracıma lpg kullanıyorum çevreciyim diyor. Sencede ortada bir çevreciliğin arkasına sığınma yokmu? Bu durum beni çıldırtıyor...

Kardeşim desene benim aracım fazla yakıyor enayimiyim devlete %63 oranında vergi vereceğime lpg takarım paşa paşa gezerim , tasarruf yaparım demek bu kadarmı zor?

Herkes tutturmuş çevremdeki insanlardan bahsediyorum genelleme yapmam gerekirsede %90ı böyle siz %10luk bir kesimden olabilirsiniz ama istisnalar gerisini biliyorsunuz zaten söylememe gerek yok.

@sitelerde

Ayrıca çevreciliğin tanımının seni beni olmaz nasıl 2+2 matematikte 4 e eşitse çevreciliğinde belli kalıpları vardır... Çöpleri arabanın camından dışarı atıp çevreciyim diye bilen arkadaşlardansan sana helal olsun. zaten söylenecek çok lafta kalmamıştır...

Tekrar söylüyorum ekonomik olmazsa mazot ve lpgnin yüzüne bakan olmaz.

Aksini iddaa eden arkadaşlarla gelsinler enine boyuna göre tartışalım durumu.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
1-Arkadaşlar, lpg iyidir temiz yakıttır ve bence benzinden daha kaliteli bir yakıttır. Benim araba benzindede lpgdede aynı fiyata aynı yolu gidiyor o yüzden artık benzinde gidiyorum

2-
Arkadaşım çok dar bir mantıkla düşünüyorsunuz yaw. benim araba lpg'yi çok yakıyor çok yaktığı için benzinle aynı fiyata denk geliyor. Ayarlatmaya çalıştım ayar tutmadı artık benzinde biniyorum.

Alıntısını yaptığım mesajların :
1.nciye göre dar mantıkla düşündüğümü belirtiyorsun,nasıl düşünülürse düşünülsün eş değer tüketimi tuturabilmek tekrar belirtiyorum büyük başarıdır.Buda yazmış olduğuna göre böyle değerlendirilir.
2.nciyi önceden yazmış olsaydın eş değer tüketimi nasıl sağlamış olduğun açık olarak anlaşılmış olacaktı.
Bakış açılarını geniş tutmak için ikinci mesajında olduğu gibi net olarak yazmak daha yerinde olur diye düşünüyorum.;)

yalavac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar 2004 vectra comfort 100 bg 1 depo ile en fazla şehir dışında 680 km yaptım (100 u hiç geçmedim karadeniz sahil yolu samsun - hopa arası)ortalama 320.000 yakıyor. boyle giderse tüp taktıracaz.

06_GR_013

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok ilginç yanii ,,,ben şehir içi 270ykr yakıyorum sen şehir dışı 320 diyosun:confused: aracını bi kontrol ettir bence.......

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar 2004 vectra comfort 100 bg 1 depo ile en fazla şehir dışında 680 km yaptım (100 u hiç geçmedim karadeniz sahil yolu samsun - hopa arası)ortalama 320.000 yakıyor. boyle giderse tüp taktıracaz.
Yolu bilmiyorum ama değerler yüksek, lpg'den önce arabayı baştan aşağı bir kontrol ettirseniz daha iyi olur..