Aracımın Modelini Bilmiyorum.

mehmetavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımın Modelini Anlayamadım

Arkadaşlar geçenlerde internetten parça siparişi için bir siteye girdim. Aracıma uygun parçalara bakıyordum. Sitenin opel bölümünde
1993-1999 corsa B
2000-2006 corsa C
Bölümlerine baktım corsa B bölümündeki parçaların büyük bir kısmı benim araçla uyumlu değil. Oysan ben aracımı CORSA B olarak biliyorum.Fakat CORSA C nin parçalarının çoğunun uyumlu olduğunu gördüm. Sonra hemen ruhsata baktım, ruhsatta araç tipi CORSA 1.2 HB SWING AC 5K , Motor kodu, X12XE19M76137 ve model 2000 yazıyordu. Aracı aldığım şahıs bana aracın CORSA SWING 1.2i 16V. olduğunu söylemişti. Şimdi benim biraz kafam karıştı. Benim araç ;
CORSA 1.2 HB SWING AC 5K mi ?
CORSA SWING 1.2i 16V mi ?
Veya CORSA B mi CORSA C mi anlayamadım.
Corsa B ise neden bütün sınıflandırmalarda corsa b 1993-1999 olarak sınıflandırılmış ? corsa b nin 2000 modeli yokmu ? veya benim motor modeline sahip başka opel modeli varmı ?:confused:
(eneksiyon,klima ve otomatik ateşleme var)

Son düzenleme:

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
sadece motor aynıdır ve ön takım sisteminde rot başı aynı dır başka hiçbir parça aynı değildir zaten parça numarasını girdiğinzide epc programında motor kısmından model vermez motor numarasını verir x12xe motor der ok

mehmetavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadece motor aynıdır ve ön takım sisteminde rot başı aynı dır başka hiçbir parça aynı değildir zaten parça numarasını girdiğinzide epc programında motor kısmından model vermez motor numarasını verir x12xe motor der ok
Teşekkürler Tansu bey ; yani motor CORSA C kasa CORSA B diyosunuz anladığım kadarıyla. Peki benim arabanın modeli (araç tipi) kesin olarak nedir ? Bu konuda da bilgi verirseniz memnun olurum.