2000 model corsa 1.2 16v swing Yakıt Göstergesi

magician

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese selamlar,benim yakıt göstergesiyle alakalı anlamadığım sorularım var önce aracım 2000 model corsa 1.2 16v swing aracı yeni aldım ancak bu araçta yakıt göstergesi biraz tuhaf geldi bana ve çok sık oynuyor ibre
tabi bu normal aslında ama bizim diğer araç 2011 accent era da yokuş yukarıyken benzin daha çok olur aşağ inerken az gözükür ancak corsa da tam tersi. belki bu normaldir modelden modele değiştiğinden ancak esas mesele çok dikkat ettim araç düz yoldayken ve hareketliyken gözüken benzin miktarı ,kırmızı ışıkda aynı düz bir zeminde durunca bir tık falan daha artıyor şimdi ben araçta ne kadar benzin olduğunu düz yolandı rölantide beklerken ki halime göre mi kabul edicem ?
cevaplarınız benim için çok yardımcı olacaktır teşekkürler...
Not : lpg yok araçta

mustafa_atr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araciniz hayirli olsun. Aracin bulundugu egime gore gosterge farkli degerler verebilir bu normal bir durum. Ancak duz yolda surekli degisen, inen-cikan bir gosterge normal degildir. tavsiye olarak aracinizi ceyrek deponun altina dusurmeyin yeter, benzin az olursa deponun dibindeki tortuyu cekip arizaya sebep olabilir

magician

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araciniz hayirli olsun. Aracin bulundugu egime gore gosterge farkli degerler verebilir bu normal bir durum. Ancak duz yolda surekli degisen, inen-cikan bir gosterge normal degildir. tavsiye olarak aracinizi ceyrek deponun altina dusurmeyin yeter, benzin az olursa deponun dibindeki tortuyu cekip arizaya sebep olabilir

teşekkür ederim .evet aldığım arkadaşta enjeksiyonlu olduğu için düşürme dedi çeyrek depo altına ki pek düşürmüyorum ancak dediğim gibi düz yolda hareket halindeyken olan benzinle aynı düz yolda kırmızı ışıkta beklerken ki benzin arasın da 1 tık falan bi artış oluyor inceden yani benzin deposunun içi zıpır zıpır oynuyor gibi anlam veremedim açıkcası belki corsası olan arkdaşlar bilebilir diye sormak istedim buraya güzel bir site bu arada...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Opel markası Corsa ve astra da şamandıra biraz sorunlu. Böyle kabul etmelisiniz.