aracımın çiziği nasıl giderilebilir

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra kapı.jpg
astra kapı uzak plan.jpg

arkadaşlar pasta cila ve boya koruma yaptıracağım ama pasta cilayla kapanacağını sanmıyorum kaskoda mini onarım var auto king ten
bu konuda yorumlarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim

Uğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi bir pasta o çiziği alır, sadece çiziğin bir yerinde boya kalkmış oraya rötuş yapmak gerek.

canım opelim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
pasta giderir o cizigi merak etme kalırsa bile uğurun dedigi gibi cok az bir yerde kalabilir

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çizikte gördüğüm kadarıyla boya deforme olmuş.. yani boyanın %100 'e yakını çiziğin en sağ tarafında sac üzerinden kalkmış..

bu pasta cila giderir diyen arkadaşlar nasıl yorum yapmışlar anlayamadım pasta cila dediğimiz şeyin içerisinde boya varda o boyanın kalktığı yerimi dolgulayacak? tabiki hayır..

bu durumda en iyi alternatif yol bence şudur:

* çiziğin tam durumu ayyuka çıkınca çiziğin çevresi adam akıllı temizlenir ve çok ince bir rötuş fırçası ile çiziğin içerisi doldurulur kurumaya bırakılır

* kuruduktan sonra çiziği doldurduğumuz kısımda kalan fazlalıklar zımpara ile alınır

* pasta cila ve koruma uygulanır.

arif06-eski

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O çizikte maalesef vernik gitmiş ve boyaya kadar neredeyse girmiş. Benzer çizik benim araçta da var. Ben önce pastayla temizledim sonra rötüş yaptım, sonra tekrar pastayla rötüş fazlalıklarını aldım ve en son cilayı attım. %80 görüntü düzeldi.

Uğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çizikte gördüğüm kadarıyla boya deforme olmuş.. yani boyanın %100 'e yakını çiziğin en sağ tarafında sac üzerinden kalkmış..

bu pasta cila giderir diyen arkadaşlar nasıl yorum yapmışlar anlayamadım pasta cila dediğimiz şeyin içerisinde boya varda o boyanın kalktığı yerimi dolgulayacak? tabiki hayır..

bu durumda en iyi alternatif yol bence şudur:

* çiziğin tam durumu ayyuka çıkınca çiziğin çevresi adam akıllı temizlenir ve çok ince bir rötuş fırçası ile çiziğin içerisi doldurulur kurumaya bırakılır

* kuruduktan sonra çiziği doldurduğumuz kısımda kalan fazlalıklar zımpara ile alınır

* pasta cila ve koruma uygulanır.

Benzer bir çiziği h kasa astrada makine ile tamir ettiğim için pasta iş görür diyorum boya kalkmış sağdaki kısım hariç. Tabi ki canlı görüp yorum yapmak en sağlıklısı.

Meguiars'ın MG 105 pastası ile çiziği aldık üzerine yine makineyle boya koruma cilasını uygulayıp en son o bölümü ve tüm arabayı waxlamıştık. Çizik aynı buradaki gibi mat ve kalınca duruyordu sonuç ise gayet başarılı olmuştu. Boya kalkan kısım için işe rötuş zımpara kısmına size katılıyorum.

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en sag tarafta kalan hafıf derın yer harıc orası en ınce zımparayla gecer dostum.aynı sıkıntı benım aracımda da vardı.autokınge goturdum.kendını cok bılmıs sanan bırısı hemen boya dedı. boya ıstemıyorum 2000 zımpara ıle zımparalayın pasta cıla yapın dedım.patron kabul etmedı ama ustayla ısı arkada ayarladık.bızzat basında bulundum.dedıgım gıbı en soga yakın yerdekı derın cızık harıc orda ız falan kalmaz.benım aractakı cızıge tırnak batıyordu. rotus kalemıyle soylenen uygulama daha cok opak renklerde yapılıyor dıye bılıyorum.metalık renklerde rotustan snra zımpara vernık komık bır goruntu bırakıyor.autokınge gotur ve boyanmasını ıstemıyorum de.zaten boya korumada yapacakmıssın.hemen hemene ız kalmaz.gecmıs olsn

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzer bir çiziği h kasa astrada makine ile tamir ettiğim için pasta iş görür diyorum boya kalkmış sağdaki kısım hariç. Tabi ki canlı görüp yorum yapmak en sağlıklısı.

Meguiars'ın MG 105 pastası ile çiziği aldık üzerine yine makineyle boya koruma cilasını uygulayıp en son o bölümü ve tüm arabayı waxlamıştık. Çizik aynı buradaki gibi mat ve kalınca duruyordu sonuç ise gayet başarılı olmuştu. Boya kalkan kısım için işe rötuş zımpara kısmına size katılıyorum.

canlı görmek lazım ama benim resimden gördüğüm çiziğin %80 inde vernik tabakasının ve boya kısmının tamamı kalkmış.. vernik hallolur ama boya?

aynı zamanda %40 lık kısımda da astar boyasında zedelenme var

bence ince bi zımpara atılırsa eğer durum net olarak açığa çıkar..