aracım hem lpg hem benzin yakiyor.yardim

akdag42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar garip birazda sacma geliyor ama.benzin dayandıramadım.98 vectra aracım hafta da 30 tl benzin gidiyor.ve dun yol bilgisayarı gaz da giderken benzinin bittigini gosterdi ve benzin lambası yandı anlama veremiyorum.benzin almaktan bıktım yardım lutfen...

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sistem markası vermemişsiniz ancak bir çok sistemde belirli devirden sonra benzin takviye diye seçenek vardır. LPG ayarında onu kaldırın.

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
veya bensin sistemizde kacak vardır. benim basıma gelmişti. benzin pompasının cıkısında ufacık bi kaçak vardı.

akdag42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tupun markası lavato.bu sistemde varmı

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne kadar yol yapıyorsunuz da 30 TL benzin gidiyor ?
havalar soğuk olduğundan gaza geçme süreleri kışın uzar, bu yüzden tüketim artar.
Mesela benim yazın aylık sadece benzin giderim 50 TL iken kışın 100 TL benzin alıyorum.
Bu bağlamda ise lpg tüketimim düşüyor.
Mesela yazın;
50 TL benzin 300 TL lpg alırken,
kışın 100 TL benzin 275 TL lpg alıyorum. gibi.
Bir de yeni taktırdıysanız büyük bir ihtimal Lpg geçiş ısısı yüksektir.
Takip etmenizde fayda var.

cyberrider35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araçta da lovato lpg var, bende aynı sıkıntıyı yaşamıştım, konuyu bir lovato servisi ile paylaşmıştım, araç rolantide iken benzin tüketiyor, belli bir devirin üzerine çıktığında ise lpg yi kesip benzine geçiyormuş ancak siz bunu araçtaki lpg tuşunda göremiyorsunuz tarzı şeyler söylemişti.
şimdi aracımdan yarım depo benzini eksik etmiyorum ve ilk çalıştırmada 3-5 dakika ısınmasını bekliyorum, böylece benzin sarfiyatı bir miktarda olsa düşüyor.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araçta da lovato lpg var, bende aynı sıkıntıyı yaşamıştım, konuyu bir lovato servisi ile paylaşmıştım, araç rolantide iken benzin tüketiyor, belli bir devirin üzerine çıktığında ise lpg yi kesip benzine geçiyormuş ancak siz bunu araçtaki lpg tuşunda göremiyorsunuz tarzı şeyler söylemişti.
şimdi aracımdan yarım depo benzini eksik etmiyorum ve ilk çalıştırmada 3-5 dakika ısınmasını bekliyorum, böylece benzin sarfiyatı bir miktarda olsa düşüyor.

Hocam direk basın gidin neden bekliyorsunuz ki?ben direk basıyorum zaten yolda gaza geçiyor araba.beklemeniz vakit kaybı.

KARLIDAG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzın pompasında zaman rolesı takılımı. Bendede aynı sorun vardı eskı arac da zaman rolesı taktırdım daha sıkıntı yasamadım. Hem durmadan calısıyordu hemde benzın pompası 6 7 kez yanmıstı.