Aracım hararet yapıyor

girdap

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar aracım geçen seneden beri hararet yükseltiyor. En son bir termostat arızalandı değiştim her zaman 90 derecede kalan hararet 92 oldu dedim sıkıntı yok. Sonra yavaş yavaş arttı bu olay ve şuan 95 te çalışıyor. Yokuş yukarı klima açıkken 98 oluyor ve ciddi rahatsız olmaya başladım.

Elm327 ile baktığımda Fan kademe 2 arızalı gösteriyor. Tavsiyeleriniz nedir sorun nerede ?

Screenshot_2022-08-10-12-54-48-264_com.ovz.carscannera3825d7eb726b136.jpg

metexxx

Kayıtlı Kullanıcı
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Opel Insignia 2.0 160 beygir CDTI yolda giderken birden hararet 130 vurdu aracı durdurdum tak tak ses geldi ve stop etti hararet yüksek motoru kaptım arızası yaktı, stop ettikten sonra suyuna yağına baktık eksik yok kaçırma yok sonra aracı kullanmadan bir ustaya çekiciyle çektik çünkü hararet dussede ilk cakistirmada direk 130 a vuruyor ve tak tak sesleri gelip sonra kendiliğinden stop ediyordu. Yetkili servisten gelen cihaz ile kodları yeniden yüklediler sorun geçti özel servislerdki cihaz yüklemeyi yapamıyor kod atamıyor sakın cihaz ile kod atmadan yazılımı yüklemeden motoru açtirmayin yatak sarması var derlerse hemen motor indirmeyin önce yazılım yemezse sonra egzoz sensörü değişimi p2428 hata koduysa en son motor indirme