aracım bazen su alıyor.

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
siz ustalarıma ve tecrübeli arkadaşlara danışmak istediğim bir husus var, aracım 2003 vectra c , alakalı mı bilmiyorum ama yaklaşık 6 ay önce brc tüp taktırdım kullanım olarak herhangi bir şikayetim yok, uzun zaman önce benzer bir konu açmıştım ama sunulan muhtemel çözümler maalesef pek işe yaramadı , yolcu tarafı tabanında bilinmeyen periodlarla su birikintisi oluşuyor , paspas bazen nemli oluyor bazende neredeyse göl oluyor, binbir zorlukla kurutuyorum,3-4 kere oldu şimdiye kadar, önceleri gider kısımlarında tıkanıklık olduğunu veya yanlış lpg montajından kaynaklı sorunlar olduğunu düşünüp kontrol ettirip temizlemiştim ama sıkıntının polen filtresi muhafazası olan plastik çerçeveden kaynaklandığını gördüm , aracı yıkadığımda altta gider kısmında biriken su filtre seviyesinden damla damla içeriye akıyordu bunu hallettim, bugün öylesine bakınca yine yolcu tarafı alt döşemesinin nemli olduğunu farkettim ve çok canım sıkıldı , buradaki fark yaklaşık 15 gündür aracı yıkamadım ve hiç yağmurda yağmadı,hiçbir şekilde araç ıslanmadı,şimdi bu su nereden geliyor çözemedim motor suyunda gram eksilme yok acaba klimanın çalışmasıyla alakalı birşey mi malum havalar çok sıcak,yolcu tarafı taban döşemesinin sol üst köşesinden geliyor ve orada klima kompresörü var sanırım, uzun oldu özür dilerim yardımcı olursanız bu sorunu %100 çözebilirsem gerçekten çok sevineceğim.

Son düzenleme:

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardımcı olacak arkadaşlar cevaplarınızı beklemedeyim.:)

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha önce aynı sorun corsamda vardı. Kaput telinin geçtiği yerde bir conta var. O contanın yanından elektirikçi kablo almış ve conta yerine oturmadığı için su alıyordu. Arabayı yıkadığımda yağmurda paspasın altı dediğiniz gibi su oluyordu.

Aracınıza alarm filan taktırdıysanız oradan kablo alınmış olabilir veya conta yerine oturmamış olabilir. Bi bakın derim.

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alarm , ses sistemi vb lpg hariç taktırdığım ek bir sistem yok herşey orijinal, işin garibi daha önce olduğunda sorunu bulmak için bayağı yıkadım ve polen filtresinin oradan sızıp aşağıdan aktığını bizzat gördüm ona geçici çözüm buldum ama 3-4 kere daha oldu kurutma yoluna gittik mecburen, ve araba yıkama süremi uzatınca kısmen azaldı , son 15 gündür aracım su yüzü görmedi ve döşeme kuruydu kontrol ediyorum arada sırada, motor suyunda gr eksik yok yola çıktığımda klima çalışıyor bugün o bölge yine nemlenmişti sıkıntı burada işte , su yüzü görmeyen kuru bir bölge nasıl ıslandı , çözüm bulamadım bu canımı sıkıyor.

mustym35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klima dan gelen suyun tahliye oldugu hortum var ondan olabilir. arabyı kuru bir yere cek beton olursa daha rahat görürsün Klimayı çalıştır bir süre orta konsol hizasından arabanın altına su damlıyormu kontrol et. eger yerde su damlası yoksa aracın altına girip odeliği bulman içine spiral tel göndermen lazım

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim Mustafa bey bu çözüm yolunu bir deneyeyim sabah, inşallah sıkıntı budur da gereğini yapar kurtulmuş olurum bende.

ao1983

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klimayı açtığınızda o su oluyorsa drenaj hortumu tıkanmıştır aynı sorun bende de vardı klimacıya gidip temizlettirin hortumu sorun halloldu.

wiseman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa c de aynı sorunu 4,5 kere yaşadım. sadece klimayı çalıştırdığım zaman oluyordu, ustamın dediğine göre tahliye hortumundaki tıkanmadan kaynaklanıyormuş ve 10 dk lık işmiş. daha aracı götürüp yaptırmak mümkün olmadı, senin sorununda bundan kaynaklandığını tahmin ediyorum.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta aynısı bende vardı klıma tahlıye tıkanmıs actılar bısey kalmadı

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genel görüş klima tahliye hortumunun tıkanıklığı anlaşılan:confused:.başıma bela oldu gerçekten, diyelim araçla gezmeye çıkacağım keyifle biniyorum aracıma bir bakıyorum döşeme nemlenmiş su olmuş, gıcık ve can sıkıcı bir durum, gereğini yaparım teşekkürler arkadaşlar elinize emeğinize sağlık.:);)