Aracım bazen stop ediyor.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorunda bu ya musa herkez motorunu söylemiyor,
motor çok önemli her arabada aynı belirti başka sebeplerden kaynaklanabiliyor :)
ben cogu konuya cevap yazmıyorum cunku motor numarasını yazmıyor arkadaslar bende ynlıs bılgı vermektense hıc yazmıyorum

cubu51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
B

ben cogu konuya cevap yazmıyorum cunku motor numarasını yazmıyor arkadaslar bende ynlıs bılgı vermektense hıc yazmıyorum

Musa usta aynı sorun bendede var ya z16xe arada bir yapıyor, ama genelde yavaşlarken frene basarken, sürekli olmuyor 200, 300 km de bir yapıyor, C.tesi gelince bide ona baksan ya :)

pritt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egr den miş arkadaşlar değiştirdim düzeldi. Yardımınız için Tşkler.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benzinde yapiyor gazda yapmiyorsa yine EGR midir?
Z16XE.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sattığım z16xe 1.6 comfort vectramdada başıma gelmişti egr değiştirmiştim. problem düzelmişti...

.Ali.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun herzaman egr den olmayabiliyor benim astra g z16xe motorda boğaz kelebeği pisleniyodu 1000 km bir yada 5000-6000devir kullanmamdan sonra stop edebiliyodu baktım sadece kelebek temizliği olmıycak emme manifoldunu söküp tinerle temizledim içinden acayip kir pislik yağ çıktı şuan gayet iyi devir saatinde dalgalanma falan yapmıyo devirli kullanımlardada bi problem çıkmadı.Bende egrden zannediyodum onuda 2 kere temizledim problem çözülmemişti. Şimdi arabada rahatladı silkelemede azaldı. Emme manifoldunu bence bu tür sorun yaşıyan arkadaşlar temizletebilir.:D