Araç gaz yemedi ve çekiş düştü arıza lambası yandı

Semsoydan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra K'nın Egr si temizlenmiyor direkt değişiyor gibi şeyler duyuyorum bilen varmı acaba?

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra K'nın Egr si temizlenmiyor direkt değişiyor gibi şeyler duyuyorum bilen varmı acaba?
Hiç uğraşmiyorum ben abicim beyinden iptal ediyoruz olay bitiyor

Yaşar0555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam araç yine aynı sorunu verdi. Bilgisayara bağlattım P2598 Egzoz gazı devirdaim sistemi olarak görünüyor hata. Ustam da dediğiniz gibi egr diyor, umarım öyledir. Astra H bu problemde sendeleme yapar ara ara toparlardı. Kapatıp açma gibi bir durum olmazdı ve bilgisayarda direkt egr valfi hatası derdi şimdi egzoz devirdaim sistemi diyor inşallah aynı şeydir. Yarın baktıracağım.
Kardeşim ben de böyle bir problem yaşadım. Turbo ile alakalı her bir aksama baktır. Egr değişecek, manifoldu temizlenecek vs vs bir sürü şey söylendi en sonunda farklı bir ustaya daha götürdüm turbonun hortumları çatlamış 10₺ hortum aldım 20₺ ustaya verdim araba düzeldi. Bakmakla görmek arasındaki fark işte. Hepsi baktı ama biri görebildi. Özetle hortumlar ve diğer bağlantı kabloları da önemli iyice baktır belki onlarda bile tıkanma olabilir. Kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: omeroz ve Hasip

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim ben de böyle bir problem yaşadım. Turbo ile alakalı her bir aksama baktır. Egr değişecek, manifoldu temizlenecek vs vs bir sürü şey söylendi en sonunda farklı bir ustaya daha götürdüm turbonun hortumları çatlamış 10₺ hortum aldım 20₺ ustaya verdim araba düzeldi. Bakmakla görmek arasındaki fark işte. Hepsi baktı ama biri görebildi. Özetle hortumlar ve diğer bağlantı kabloları da önemli iyice baktır belki onlarda bile tıkanma olabilir. Kolay gelsin.
Egr temizlemeyin veya değiştirmeyin direk iptal ettiriniz

Semsoydan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyvallah Teşekkür ederim dpf ve egr temizliği yaptırdım düzeldi. Senin bahsettiğin Astra H problemi onu iyi bilirim, benim de başıma geldi. Çok teşekkür ederim yine de.

Koroglu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Sorunu giderebilen yok sanırım ? Sorunu giderebilen varsa hızla buraya da yazabilir mi ?

Bende Opel Astra 2016 Dizel Otomatik 136 hp araç var.
Bir saatlik trafikte kullanımdan sonra durduk yere motor ışığı yaktı. Turbo yu kapattı. Araç çok düşük devirde 2000 deviri aşmadan çalışmaya devam etti fakat hiç performanslı değildi. 1 gün sonrasında tekrar bindiğimde ışığın söndüğünü gördüm ve araç normal performansında çalışmaya devam etti.

Bu olay 1-2 hafta arayla uzun kullanımlarda (ortalama 1 saatin üstü) aynısını yapmaya devam etti ve araç soğuyup sabah kalktığımda yanan motor lambasını(kitapçıkta emisyon arıza) söndürdü.

Onca ustaya götürmeme rağmen herhangi bir sorun tespit edilemedi ve çözüm bulunamadı. Kullanmayada devam ediyorum aynı şekilde. Sizce bir problem olur mu bu şekilde kullanmaya devam etsem ?

Arıza tespit cihazına takıldığında turbo giriş çıkış arasında fark olduğunu yazıyor. Kanatçıklarda problem olabilir diyor. Fakat herhangi bir ses vs. yok.

Merhaba değerli
arkadaşlar,
benimde araçlarımdan birisi 2017 model Insignia 136 Bg
dizel yıllardır bu aracımızıda beğenerek kullanıyoruz.
Aynı problem ile 2019 Ekim ayında karşılaştım gaz yemiyor 2500 deviri geçmiyor şikayetim
Arıza lambası uyarı olarak aracı servise götürün ikazı veriyordu

İstanbul'da ki en iyi yetkili servislere götürdüm arıza kodu yok inceleyeceğiz dediler 1 hafta araç serviste kaldı tamam hallettik dediler teslim aldıktan 1-2 saat sonra tekrar aynı arıza ile karşılaştım

Ben yaklaşık 20 yıldır Opel ve Chevrolet araçlarını beğenip kullanan biriyim çevremdeki Opel kullanan dostlarım Bostancı da eski Gedizler den ayrılan bir Servisi önerdi gittim arkadaşlar aracın kaputunu açıp motora biraz baktılar sonra gülüp kaputu kapatıp araç tamam alın kullanın sonra 10 sonra cay çmeye gelin dediler ücret bile almadılar hiç bir şey anlamadım?
Araç ile bir kez Boluya gittim İstanbul da kullandım bir problem yaşamadım
Emiroğlu baklava dan 2 kilo yaptırıp doğru
EA servisteki ustaya gittim merak ediyorum nedir problem diye?
O da çok basit bir şey turbo selenoid valfine bağlı vakum hortumunda küçük bir yırtılma vardı hortumun ucunu biraz düzeltme yaparak kaçağı gidermiş.

• Beğen
Tepkiler: omeroz
I

Isil

Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Aynı sorun benim aracımda da var. Yaklaşık 1 senedir aralıklarla ortaya çıkıyor. Çözüm bulabildiniz mi ?
Aracım İnsignia 2016 1.6 Dizel

Merhaba,

Bende de 2016 insignia 1.6 cdti design model araç var, 2 kez yaşadım (aracı alalı 3 ay oldu) en son uzun yola çıktığımda oldu acilen servise götürdüm ve turbo selenoid valf değişti, sonra 800 km yol yaptım ama Bi hayli panik oldum otobanda araç çekişi düşünce umarım Bi daha olmaz.. Bu arada sizin aracın sorunu geçti mi?

Ernunal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben problemi 4. Usta da çözdüm turbo basınç valfi değişti

• Beğen
Tepkiler: omeroz
I

Isil

Bilgi Girilmemiş
Merhaba değerli
arkadaşlar,
benimde araçlarımdan birisi 2017 model Insignia 136 Bg
dizel yıllardır bu aracımızıda beğenerek kullanıyoruz.
Aynı problem ile 2019 Ekim ayında karşılaştım gaz yemiyor 2500 deviri geçmiyor şikayetim
Arıza lambası uyarı olarak aracı servise götürün ikazı veriyordu

İstanbul'da ki en iyi yetkili servislere götürdüm arıza kodu yok inceleyeceğiz dediler 1 hafta araç serviste kaldı tamam hallettik dediler teslim aldıktan 1-2 saat sonra tekrar aynı arıza ile karşılaştım

Ben yaklaşık 20 yıldır Opel ve Chevrolet araçlarını beğenip kullanan biriyim çevremdeki Opel kullanan dostlarım Bostancı da eski Gedizler den ayrılan bir Servisi önerdi gittim arkadaşlar aracın kaputunu açıp motora biraz baktılar sonra gülüp kaputu kapatıp araç tamam alın kullanın sonra 10 sonra cay çmeye gelin dediler ücret bile almadılar hiç bir şey anlamadım?
Araç ile bir kez Boluya gittim İstanbul da kullandım bir problem yaşamadım
Emiroğlu baklava dan 2 kilo yaptırıp doğru
EA servisteki ustaya gittim merak ediyorum nedir problem diye?
O da çok basit bir şey turbo selenoid valfine bağlı vakum hortumunda küçük bir yırtılma vardı hortumun ucunu biraz düzeltme yaparak kaçağı gidermiş.
Geçmiş
Arkadaşlar ben problemi 4. Usta da çözdüm turbo basınç valfi değişti

Benimde turbo basınç sensörü değişti, aynı şey sanırım??