Astra H 1.3 CDTİ gaz kesme sorunu

nacrumetes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba
Aracım 2006 model Astra H 1.3 CDTİ. Dün 3.viteste giderken 3500 devir bir anda araç silkelendi gaz kesti ve arıza lambası yandı. Sonra gaza basınca turbo ya devreye girmedi ya da performansı çok düştü tama anlayamadım. Aracı durdurup tekrar çalıştırdığımda arıza lambası söndü ve turbo normal bir şekilde tekrar devreye girdi. Sonra 3.viteste tekrar gazı kökledim aynı şeyi tekrar yaptı. Yalnız burada şöyle bir durum var ki gazı köklemeden normal bir şekilde hızlanırsa bu hatayı yapmadı fakat gazı kökleyince bu hatayı yapıyor. Birkaç kişiden hava akışmetresinden kaynaklanabileceğini duydum. Korkum turboda sıkıntı olması. Böyle bir hata alan aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşım varsa çözümünü nasıl sağladığını söyleyebilir mi? Şimdiden herkese vereceği cevaplar için teşekkürler

iphonecu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EGR sorunu kuvvetle muhtemel. Değişim , temizlik veya iptal seçenekleri mevcut

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba
Aracım 2006 model Astra H 1.3 CDTİ. Dün 3.viteste giderken 3500 devir bir anda araç silkelendi gaz kesti ve arıza lambası yandı. Sonra gaza basınca turbo ya devreye girmedi ya da performansı çok düştü tama anlayamadım. Aracı durdurup tekrar çalıştırdığımda arıza lambası söndü ve turbo normal bir şekilde tekrar devreye girdi. Sonra 3.viteste tekrar gazı kökledim aynı şeyi tekrar yaptı. Yalnız burada şöyle bir durum var ki gazı köklemeden normal bir şekilde hızlanırsa bu hatayı yapmadı fakat gazı kökleyince bu hatayı yapıyor. Birkaç kişiden hava akışmetresinden kaynaklanabileceğini duydum. Korkum turboda sıkıntı olması. Böyle bir hata alan aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşım varsa çözümünü nasıl sağladığını söyleyebilir mi? Şimdiden herkese vereceği cevaplar için teşekkürler

illaki bir arıza kodu bırakmıştır.ona bakmadan boşa masraf edersiniz. turbo selenoid valfi arızasıda olabilir,vakum hortumundaki kılcal çatlakta olabilir,elektronik sensör sorunuda olabilir,egrde olabilir.

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hava filtresi yerine düzgün takılmışmı onu kontrol edin ikinci olarak akışmetreyi söküp temizleyin benzer bir olay başıma geldi filtre değişimi yapıldıktan sonra filtrenin kapağını tam oturtmadıkları için pis hava direk akışmetreden geçip akışmetreyi kirletmiş.ben çözümü akışmetreyi temizleyerek düzeltmiiştim.aklınızda bulunsun.

burakalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer yüksek devirde yaptıysa benim fikrim selenoid valfi. Arabayı durdurup tekrar marşa bastığınızda sıfırladığı için ışık söner sonra aklına geldikçe ve üst devirlerde tekrar ışık yakar ve sorunla karşılaşırsınız. Tabi ustaya danışmanız ve kontrol ettirmeniz gerek. Kısa süre önce benimde başıma geldi. Aracı çalıştırdığımda ışık yakmıyordu üst devirde ışık tekrar yanıyordu ve arıza sisteme düşüyordu. Genelde sakin hızlandığım için sorun yaşamadım ama ertesi gün ne olur ne olmaz diye hemen değiştirdim

nacrumetes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tekrar merhaba arkadaşlar. İnanın her usta başka birşey söylüyor. Turbo selenoid valfi sanırım yarın değiştiricem. Size de buradan bilgi veririm. p0243 hatası veriyor. Umarım bu parça değişimi ile birlikte sorunum çözülüyr. Yoksa turboyu sökmemiz gerekiyor dediler.

nacrumetes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar turbo selenoid valfini değiştirdi usta fakat sorunumuz çözülmedi. Turbonun değişmesi,turbonun revizyonu gibi durumlar söz konusu. Böyle bir durumla karşılaşıp başka bir şekilde çözüm sağlayan varsa lütfen cevabınızı bekliyorum