Araç gaz yemedi ve çekiş düştü arıza lambası yandı

Mstfali

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Şöyle anlatayım durumu; ben egr valfi zannedip temizlettim hemen sorunu tekrarldı. Hata kodu P2598’di. Adana’da çok uzun yıllar Opel’de çalışmış bir ustaya gittiğimde daha ağzımdan çıkarken Selenoid valfi dedi kodu bile ezbere söyledi. Hemen değiştirmedim bu sırada bir arkadaşımın daha başına aynı sorun geldi ona söyledim o hemen değiştirdi ve 3 ay oldu sorun yaşamadı. Bunun üzerine ben de değiştirdim ve henüz sorun yaşamadım. Ayrıca şu videoya da bakabilirsiniz
Teşekkür ederim. Katalizör temizliği de yapalım dediler mi. Turboyla bağlantısı var mı katalizör temizlemenin bu konuda bilginiz var mı?

Aömdr

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Bu çok önemli işte acaba servis danışmanının dediği doğru mu?
Çünkü nerde ise hepimiz hatta petrol istasyonlarının tamamı yeni nesil dizel araçlarda bir kaç kuruş fazla olan katkılı mazot kullanın diyor?
mesela Shell de hatta petrol istasyonlarının tamamında 2 çeşit mazot var katkılı olan ve olmayan acaba hangisi doğru?
Bu soruyu ancak uzmanlar yanıtlayabilir diye düşünüyorum.
Bak bu cok ilginc;) 2 aydir shell disinda yakit almadim ama arac surekli partikul arizasi veriyor . Temizlemiyor yine veriyor :)

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bak bu cok ilginc;) 2 aydir shell disinda yakit almadim ama arac surekli partikul arizasi veriyor . Temizlemiyor yine veriyor :)
Bpden selef active yakıt var her bp de yoksa olan yeri bul 1 depo al 2 depoda fark edersin farkı

seriklimustafa

Kayıtlı Kullanıcı
32-Isparta
Siteyi ziyaret et
Aracım 2017 model Astra J 1.6 CDTI 136 HP.. 2023 haziran sonunda aracım yolda giderken birden güçten düştü, turbo kesti, gaz yemiyordu.. Arıza kodu P2598'di.. Araştırmalarım sonucunda çoğu Opel Yetkili ve Özel Servislerin bu koda aşina olmadığını öğrendim.. Öncelikle aracım bu arıza kodunu sadece uzun yolda, en az 100//150 km'lik yollarda veriyordu.. Şehir içinde 2000 km yol yaptım ama arıza ışığı yanmadı.. Bu arıza kodu ile karşılaşan Yetkili ve Özel Servislerden öğrendimki, sebep; %90//95 İHTİMALLE TURBO SELENOİD VALF'ti .. 2023 Temmuz sonunda valfi değiştirdim.. Hatta alırken 2 adet aldım.. Şimdiye kadar en az 8//10 kere uzun yol yaptım ve şimdilik arıza kodu yanmadı.. Umarım arıza düzeldi gibi.. Başına P2598 arıza kodu sıkıntısı gelen varsa, elimdeki fazla valfi, ücreti denemesi yapıldıktan sonra alınmak kaydı ile gönderebilirim.. Fiyat olarakta, Yetkili Servisten %40 indirimli vereceğim.. Herkese Allah Sanayiye Servise yolunuzu düşürmesin dileklerimi sunuyorum.. Saygılar..

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Gecmis olsun

seriklimustafa

Kayıtlı Kullanıcı
32-Isparta
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim.. Sizlere şu tavsiyede bulunabilirim..Ya yetkili servise yada sadece Opel araçlarına bakan özel servislere gidin.. Arabanızı önüne gelen, her markaya bakan ustalara göstermeyin.. Saygılar..

bahadante

Kayıtlı Kullanıcı
22-Edirne
Siteyi ziyaret et
Aracım 2017 model Astra J 1.6 CDTI 136 HP.. 2023 haziran sonunda aracım yolda giderken birden güçten düştü, turbo kesti, gaz yemiyordu.. Arıza kodu P2598'di.. Araştırmalarım sonucunda çoğu Opel Yetkili ve Özel Servislerin bu koda aşina olmadığını öğrendim.. Öncelikle aracım bu arıza kodunu sadece uzun yolda, en az 100//150 km'lik yollarda veriyordu.. Şehir içinde 2000 km yol yaptım ama arıza ışığı yanmadı.. Bu arıza kodu ile karşılaşan Yetkili ve Özel Servislerden öğrendimki, sebep; %90//95 İHTİMALLE TURBO SELENOİD VALF'ti .. 2023 Temmuz sonunda valfi değiştirdim.. Hatta alırken 2 adet aldım.. Şimdiye kadar en az 8//10 kere uzun yol yaptım ve şimdilik arıza kodu yanmadı.. Umarım arıza düzeldi gibi.. Başına P2598 arıza kodu sıkıntısı gelen varsa, elimdeki fazla valfi, ücreti denemesi yapıldıktan sonra alınmak kaydı ile gönderebilirim.. Fiyat olarakta, Yetkili Servisten %40 indirimli vereceğim.. Herkese Allah Sanayiye Servise yolunuzu düşürmesin dileklerimi sunuyorum.. Saygılar..
merhaba. valfi takar takmaz düzeldi mi? bende yenisini taktırdım ama sorun devam ediyor. gaz yemiyor. devir 2000'i geçmiyor