Araç dururken anlık yakıt tüketimi

• Konuyu başlatan kartalbey84
  • Başlangıç tarihi

Mümtaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
  • Beğen
Tepkiler: kartalbey84

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Mart ayından beri Astra aracımızı kullanmıyordum. Dün tekrar kullanmaya başladım. Arkadaşın dediği aklıma gelince değerlere göz attım. Evet araç N de ve bütün cihazlar kapalıyken rölantide anlık yakıt tüketimi 0,5 ile 0,7 arasında geziniyor, D de ise 0,7 ile 0,9 arasında tüketim değerleri gösterdi (araç 10.600 km de ve LPG siz). Ben ışıklarda beklerken aracı hiç N konumuna almadığım için N konumundaki değerlerine dikkat etmemiştim. Genelde şehir içinde Vectra A aracımızı kullandığımız için Astra J fazla kullanılmıyor.

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, Astra 1.4 turbo otomatik araçta. Mesela kırmızı ışıkta beklerken aracı boşa (N) aldığımızda klima da çalışmıyorken anlık yakıt tüketimi değerlerinin 0,8 0,9 1,0 gibi değerleri göstermesi normal mi? Yani daha önceleri 0,5 gibi değerleri gösteriyordu galiba. Şimdi bu değerleri görüyorum

Bende de öyle 0.5-07 aralığında bence çok takılacak bir konu olduğunu düşünmüyorum.

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Ben ışıklarda beklerken aracı hiç N konumuna almadığım için N konumundaki değerlerine dikkat etmemiştim.

Hocam bu ışıklarda beklerken N konumuna almak konusunda fikriniz nedir? Doğru olan nedir?
bende alışkanlık oldu 30 saniyenin üzerindeki beklemelerde N ye alıyorum. Acaba sağlıklı olan nedir çok merak ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Otomatik şanzumanlar yağ basıncı ile çalıştığından kısa süreli beklemelerde vitesi N ye almak önerilmiyor.

• Beğen
Tepkiler: omeroz ve Hasip

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Arac rampa asagi inmedigi surece 0 degerlerini girmeniz imkansizdir degerler normaldir