Ortalama yakıt tüketimi hatası

cengiz9434

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, Astra 1.4 T otomatik aracımda ortalama yakıt tüketimi 10.8 lt aşağısına inmiyor. Fakat anlık yakıt tüketimine baktığımda normal şekilde çalışıyor. Mesela 110 km sabit hızla giderken anlık yakıt tüketimi 4, 4.5, 5 gibi normal değerleri gösteriyor. Fakat ortalama yakıt tüketimini kontrol ettiğimde 10.8 gibi bir değer gösteriyor. Bazen artsa da 10.8 in altını göremiyorum. Sıfırlayıp defalarca denememe rağmen sürekli yüksek gösteriyor. Sebebi ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, Astra 1.4 T otomatik aracımda ortalama yakıt tüketimi 10.8 lt aşağısına inmiyor. Fakat anlık yakıt tüketimine baktığımda normal şekilde çalışıyor. Mesela 110 km sabit hızla giderken anlık yakıt tüketimi 4, 4.5, 5 gibi normal değerleri gösteriyor. Fakat ortalama yakıt tüketimini kontrol ettiğimde 10.8 gibi bir değer gösteriyor. Bazen artsa da 10.8 in altını göremiyorum. Sıfırlayıp defalarca denememe rağmen sürekli yüksek gösteriyor. Sebebi ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.
Arıza lambası yakıyormu hiç

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Ortalama hız nedir hocam.

• Beğen
Tepkiler: cengiz9434

cengiz9434

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arıza lambası yakıyormu hiç
Hayır hocam ilk aldığımda benzinliydi o zaman ara ara arıza lambası yakardı çok sürmeden lpg taktırdım o zamandan beri lamba yanmıyor

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Hayır hocam ilk aldığımda benzinliydi o zaman ara ara arıza lambası yakardı çok sürmeden lpg taktırdım o zamandan beri lamba yanmıyor
Bana o arıza kodunu söylermisin cihaza takıp lpg afr yapıldımı

cengiz9434

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bana o arıza kodunu söylermisin cihaza takıp lpg afr yapıldımı
Hocam lpg takılmadan önce "yakıt ayarı, çok fakir" diye bir arıza gösteriyordu cihaza bağlandığında. Fakat oksijen sensörü temizlendiğinde o arıza hatası gitti. Daha sonra da araca lpg taktırdım ve sorunun çözüldüğü söylendi. Cihaza bağlanıp lpg ayarı yapıldı fakat afr henüz yaptıramadım.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bana kalırsa benzinde bin arıza yapacakmi takip et fakirde kalıyorsa araba hava alıyor

cengiz9434

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bana kalırsa benzinde bin arıza yapacakmi takip et fakirde kalıyorsa araba hava alıyor
peki ustam söylediğiniz gibiyse tamiratı nedir? Uzun iş midir, zor mudur biraz bilgi verebilir misiniz

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
peki ustam söylediğiniz gibiyse tamiratı nedir? Uzun iş midir, zor mudur biraz bilgi verebilir misiniz
Üstad önce bir arıza verirse yine ona göre haberleşelim

Son düzenleme: