Anlık yakıt tüketiminde tuhaflık

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Anlık yakıt tüketiminde tuhaflık

Neden gizli yaptığını bilemiyorum, benim araç 21000 km de, şuana kadar 1 kere uyarı verdi. Ama zaman zaman dediğiniz olay oluyor. Özellikle şehiriçi kısa mesafelerde kullandığımda. Ayrıca rolanti devri için 1000 yüksek. Normalde 800 falsn olur, gizli temizlik sırasında 1000 e yaklaşıyor.

biochan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Aynı yokuşta mı deniyorsunuz? Eğer aynı yokuşta farklı değerler ve aynı şartlarda yakalıyorsanız bir sorun vardır.Farklı yokuşlarda değişiklik olur.Dpf için ise kirli yakıt devirsiz araç kullanma gibi bir çok etken var.Yüksek devirde araç kullanın 3000deviri görmeden vites attırmayın.En azından ilk 3 vitesi bu şekilde geçin.Ama anlık tüketime o kadar takılmayın bayır aşağı depo bile bizim araçlarda değişiyor.Full dolu bile gösterebiliyor :) O yüzden ortalama tüketimde eğer aşırı fark varsa servise uğrayın yok ise sıkıntı yok o ekranı kullanmayın bile.

Ancak düz yolda cc de 70 e sabitleyin 4.vites 3.2 3.6 gibi değerler görüyorsanız sıkıntı yoktur.Ama düzlükte 70le 4-5 görüyorsanız bir sıkıntı vardır servise uğrayın.Ama ortalama tüketimde ve reel tüketim arasında uçurum yokken önemli değil böyle şeyler takmayın.

Gizli yapar eğer çok dolu ise sürün uyarısı çıkar.Dizellerde genelde gizli yapıyor.Sürekli uyarı vermemek için sıkıntı edicek bir durum değil zaten fazla yapmaz.
Sürüş tarzım biraz sakin, 3000 i pek görmem aracı zorlamam. Bundan kaynaklanabilir. Ama şunu söyliyeyim hiçbir zaman devirsiz de kullanmam, yokuşta 2000 altına düzde de 1750 nin altında kullanmam. Bundan sonra biraz daha agresif kullanacağım düşük viteslerde tavsiyeniz üzerine

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu sıklıkla oluyorsa yakıt aldığın yeri mutlaka gözden geçirmeni öneririm.

biochan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

huseyin0667 link' Alıntı:
Neden gizli yaptığını bilemiyorum, benim araç 21000 km de, şuana kadar 1 kere uyarı verdi. Ama zaman zaman dediğiniz olay oluyor. Özellikle şehiriçi kısa mesafelerde kullandığımda. Ayrıca rolanti devri için 1000 yüksek. Normalde 800 falsn olur, gizli temizlik sırasında 1000 e yaklaşıyor.
Ne sıklıkta oluyor sizde?

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yakıt aldığınız yere dikkat edin.Ama aracı özellikle 1-2-3. viteslerde 3000devire kadar zorlayın.Öbür türlü hem güç kaybı yaşarsınız hemde bu tarz sıkıntılar olur.Aracım 17bin kmde daha hç dpf uyarısı almadım.Gizli 1kere yaptı yanılmıyorsam.Anlıkla ilgili dediğim testi yapın düzlükte orda anlarsınız zaten :)

biochan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Yakıt aldığınız yere dikkat edin.Ama aracı özellikle 1-2-3. viteslerde 3000devire kadar zorlayın.Öbür türlü hem güç kaybı yaşarsınız hemde bu tarz sıkıntılar olur.Aracım 17bin kmde daha hç dpf uyarısı almadım.Gizli 1kere yaptı yanılmıyorsam.Anlıkla ilgili dediğim testi yapın düzlükte orda anlarsınız zaten :)
Dediğinize benzer testler yaptım kendimce, sorun kesin, ama çözümünü bulur gibi oldum yorumlarınızla.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

:) Umarım komple çözülür sorun :)

biochan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
:) Umarım komple çözülür sorun :)
Teşekkürler hocam zaman ayırıp dönüş yaptığınız için teşekkürler, burası yetkili servisten daha etkili bir çözüm merkezi... Verimli bir akşam oldu,
Herkese saygılar ve iyi geceler

biochan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Forumun adını değiştirelim; ETKİLİ servis...