Araç Bilgisi

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün gelirler.gov.tr adresinden MTV'yi yatırıyım dedim,ama araç bilgilerinde tip kısmında ASTRA SED.1.6 ENJOY 111 YIL ,ağırlık ise 1203 kg yazıyor.Ruhsattaki bilgiler doğru ama sorguda bu şekilde çıktı.Acaba bir sorun mu bu yoksa başka bir iş mi var?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Araç Bilgisi

eğer bilgileri yanlış girmediyseniz bu büyük bir problem bence
tekrar denediğinizde yine yanlış çıkıyorsa mutlaka gerekli yerlerle irtibata geçin
benim araç tipinde ASTRA 5-DR COSMO A13 DTE MT5 yazıyor

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Acaba diyorum plakayı çıkarırken vergi dairesinde araç bilgilerini işletiyoruz ya orda felan mı yanlış girildi?

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

umut7105 link' Alıntı:
Arkadaşlar bugün gelirler.gov.tr adresinden MTV'yi yatırıyım dedim,ama araç bilgilerinde tip kısmında ASTRA SED.1.6 ENJOY 111 YIL ,ağırlık ise 1203 kg yazıyor.Ruhsattaki bilgiler doğru ama sorguda bu şekilde çıktı.Acaba bir sorun mu bu yoksa başka bir iş mi var?
Arkadaşım sorun var sanırım. aracı aldığın bayii ile hemen görüş, bizim bundan 6 yıl önce aldığımız megane da aynısı olmuştu.  velhasıl o zaman bilgiler bayii takipçisinin hatası yüzünden yanlış girilmiş neticede düzelttiler.  Ama uğraştırmıştı biraz.

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende gib.gov.tr den ödedim az önce. benimkide  ASTRA 1.3 HB CDTİ CLASS 111 ES  olarak görünüyor

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Erdem arkadaşım seninki de mi eski tip astra olrak gözüküyor?

opel izmir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

selamlar,

anlattığınız durumda bence de bir yanlışlık var gibi gözüküyor. ancak bu yanlışlık malesef devlet eliyle yapılıyor. eskiden vergiyi yatıran bayiye veya takipçilere hata yükleniyordu (çoğu da doğruydu). ancak şu an yeni sisteme geçilmesinden dolayı bayi ve takipçinin hata yapma şansı :) kalmadı. tüm hata vergi dairesindeki memurda bazen de trafikteki memurda gerçekleşiyor. düzelir ancak yine takipçi uğraşacak :) endişelenecek bir durum yok. bayinize başvurup konu hakkında bilgi vermenizde fayda var.

saygılarımla,

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yaw benim araç enjoy doğru acaba? ASTRA 5DR SPR A16XER 115HP MT5

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Zafer bey plaka,ruhsat vb. işlerle ben uğraşmıştım,acaba vergi dairesindeki memur mu yanlış girdi?Yine o vergi dairesine gitsem hallettirebilir miyim?

opel izmir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Umut Bey merhaba,

Bahsetmiş olduğunuz durum tahminimce şu şekilde gelişti. Aracınızın vergisi yatarken vergi dairesindeki memur sisteme aracınızın tipini yanlış bir şekilde Astra Sedan olarak girdi. Şasi ve motor numarasını doğru girdi. Trafikteki memurda sistemden sizin aracınızın bilgilerini çekerken şasi ve motor doğru olduğundan tip kısmının kontrolünü yapmadı diye düşünüyorum. Dolayısıyla yine vergi dairesinde düzeltilmesi gereken bir işlem var gibi gelir bana. Ancak burada bayinizde hata olduğüunu düşünmüyorum :) .

Saygılarımla,