Arabadan İyice Soğudum

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
recep abinin söyledikleri mantıklı bence.. gerçekten çok üzüldüm. hep iyi niyetli insanların başı yanıyo en çok ona üzülüyorum:(

zz33zz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buna benzermi benzemezmi bilemem ama bende ilk arabamı aldım hemde araba sahibinden değil adam arabayı almış ama üzerine almamış birde araba rehinli. Birde adamlara tık parayı saydık 16300 YTL. Benim içime bir kurt düştü adam hadi satmazsa yada rehini kaldırmazsa diye. günde 3 paket sigara içer oldum ki arabanın sahibiyle bile konuşmamıştık bakın arabanızı alıyoruz diye yaw nasıl bir hata yapmışım hala düşünür cehaletime yanarım. Neyseki arabanın sahibi Süha abi çok beyefendi bir insan çıktı kendisi kaldırmış arabasının satıldığını öğrenince rehini gittik trafiğe notere 5 dk da hallettik ama satış kağıdını alana kadar yinede stres oluyor insan ister istemez. Hatta kendide dedi ollum sen manyakmısın paranın hepsi verilirmi neyseki paran helalmiş bak üzülmedin dedi.Benim ankarada hiç eşim dostum yoktu tek başıma bir alışveriş yapmak zorunda kaldım Allah kimsenin başına vermesin sizede geçmiş olsun inşallah tatlıya bağlarsınız.

S

selocan77

Bilgi Girilmemiş
Öncelikle büyük geçmiş olsun.Araç banka rehinli olduğundan 3.şahısların haciz koyması bir anlam ifade etmiyor.Senin öncelikli hedefin kredi kartı borcundan kurtulman olmalı.Banka rehni şu anda senin bir garantin gibi.Dediğim gibi öncelikle kredi kartı borcundan kurtulup aracı üzerine alman gerekir.Gerekirse Recep Beyin dediği gibi aranızdaki senedi gerekçe göstererek sen de haciz koyabilirsin ama araç rehinli olduğundan bu yalnızca (allah korusun banka aracı haczedip satması durumunda) bankadan sonra sana öncelik hakkı verir o kadar.

Son düzenleme:

punisher

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle büyük geçmiş olsun.Araç banka rehinli olduğundan 3.şahısların haciz koyması bir anlam ifade etmiyor.Senin öncelikli hedefin kredi kartı borcundan kurtulman olmalı.Banka rehni şu anda senin bir garantin gibi.Dediğim gibi öncelikle kredi kartı borcundan kurtulup aracı üzerine alman gerekir.Gerekirse Recep Beyin dediği gibi aranızdaki senedi gerekçe göstererek sen de haciz koyabilirsin ama araç rehinli olduğundan bu yalnızca (allah korusun banka aracı haczedip satması durumunda) bankadan sonra sana öncelik hakkı verir o kadar.
Sanırım söylemek istediğimi ifade edemedim.banka rehini varken konulacak hacizler normak şartlarda çok fazla anlam ifade etmezler.ancak burda şöyle bir durum var bu arkadaşa arabayı satan şahsın başka kişi ve kuruluşlarada bırcu olduğu belli.bu nedenle hiçbirşekilde mal mülk taşınır taşınmaz ayrımı yapılmaksızın gelecek olan hacizler arka arkaya işleme alınır.Türk ceza kanununa göre rehinli alacaklar herzaman 1. sırada ardındanda işçi ve devlet alacakları gelmektedir.(devlet alacakları biraz gecikmeli tahsil edildiği için; anlaşma takside bağlama gibi nedenlerle uzun sürebilir, çalışanı varsa onların alacakları sonuçlanırsa ipotekli alacaklıdan sonra tüm aktif pasiflere alacak kaydı olarak işlenir.)İşçi ve devletin alacaklı olmadığınıda varsayarsak herhangi bir alacaklısının rastgele koyduracağı bir haciz alacaklı olarak sıraya girer.Aracın sahibinin rehin borcunu ve kredi kartı bordunu ödediğini varsayalım.e peki ipotekli alacağın ardından gelen alacaklının bedelini kim ödeyecek?konulan bu yeni rehini kim kaldıracak.tabikide ruhsat sahibi.böyle bir durumla karşılaşmaması için haciz koymasının özellikle rehinli alacaklının ardından 2. sırada olmasının faydalı olduğu kanaatimi paylaşmak istemiştim.saygılarımla.

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
Allh bin kere sabır versin abi sana.. yerinde olsam öderdim zaten ödeyeceğini ödemişsin elinden komple gitmesindense arabayı pahalı aldığın varsay nolcak..

yakup

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun allah yardımcın olsun inşallah iyi olur

redshare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet Bey,

Ifade tarzinizdan ve mevzuya yaklasiminizdan anlasildigi uzere, hala daha toplumda sizin gibi degerli kisilerin bulundugunu gormek insana cok buyuk umut veriyor. Cogu kisinin kaldiramayacagi ve yapilmamasi gereken siddetlere basvurabilecegi bu talihsiz olayda, sagduyunuzu korumaniz hepimiz icin buyuk ornek teskil etmekte.

Hem iflas etmis olan yakininiz acisindan hem de insan olmanin degerlerini korumak acisindan izlemis oldugunuz yol takdire deger.

Sorununuza care olmayacak bu soylediklerim, ama icinizi bir parca da olsa ferahlatmasi acisindan ve bunu hakettiginiz icin hissettiklerimi sizinle paylasmak istedim.

Elimden gelen bir sey ne yazik ki yok.

Her sey size yakisacak sekilde gonlunuzce olsun.

Saygilar,
Alpay

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konunun içinde çok fazla icra, rehin v.b. resmi şey geçtiğinden bence bu konuda deneyimli bir icra avukatına başvurmanız en doğrusu olacaktır. Avukatlık ücreti olarak belki 3-500 ytl verirsiniz ama işin hukuki yönden sizin için en sağlıklı işleyişini icra avukatları bilir. Onlar bankaların dilinden de anlar.
Yeniden geçmiş olsun.

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun:(

reallaz61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun, işin içinden çıkılması zor bi durum. En iyisi profesyonel yardım almak. Bu yaşadığınız olayda hepimize bi nevi ders olsun diyeli. Tekrar geçmişolsun.