araba bir şey damlatıyor ama ne?

alpunga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar.
aracın ön kısmından birşeyler damlıyor ama çözemedim. damlayıp damlamadığıda belli değil. yağmur suyuna renkli bir şeyler karışıyor. sizce ne olabilir?

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazın benim aracımdan da aynı şekilde ön tarafından 3-5 damla su damlıyor sonra kesiliyordu. Ertesi sabah damlayan suyun antifirizli su oldugunun farkına vardım. Servise gittigimde radyotör çıkışının artık eridigini gördük ve komple radyotör değişikliği oldu.
Damlayan suyun ertesi gün yerde iz bırakıp bırakmadıgını kontrol et derim. Benim tam yolcu tarafında ki farın oradan damlıyordu.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yagmurda halka halka rengli olan motor yagidir...

alpunga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
az önce tekrar kontrol ettim yağmur suyu temiz. aracın altındada birşey görünmüyor. acaba motor soğudu ondan mı kesildi? sarı yeşil mavi kırmızı böyle renkli bir şeyler vardı yerde ilk önce. yada bu kırmızı antifiriz mi zararlı oldu anlamadım! :confused:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dedigim gibi renkli halkalardan olusuyorsa motor yagi lekesidir...motorunuz terlese bile yagmur suyu degince o yagi yikar yere damlatir rengli halkalar olusturu antifriz bunu yapmaz..sizin gördügüz yag lekesi..

13416754-eine-nahaufnahme-von-den-regenbogen-effekt-eines-ol-fleck-nach-dem-regen.jpg

alpunga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dedigim gibi renkli halkalardan olusuyorsa motor yagi lekesidir...motorunuz terlese bile yagmur suyu degince o yagi yikar yere damlatir rengli halkalar olusturu antifriz bunu yapmaz..sizin gördügüz yag lekesi..

13416754-eine-nahaufnahme-von-den-regenbogen-effekt-eines-ol-fleck-nach-dem-regen.jpg

evet aynen bu şekilde resimdeki gibi. neyse arabayı ustaya gösterdim motor yağı dedi aynen. yarın ayrıntılı olarak bakacakmış. inşallah fazla sorun çıkmaz.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
parmak ucuyla dokunup kayganlık varmı kontrol edin varsa yağdır motor yağı ya da fren yağıdır.yoksa antifriz ya da sudur

alpunga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba yağ damlatıyor ama nereden damlattığı belli değil bu seferde. krank keçesi değişti sıvı conta sıkıldı ama yağ damlaması durmadı. bu sefer başka yerlerine bakılacak. benim anlamadığım bu yağın nereden geldiği kesin belirlenemiyor mu? illa ki deneme yanılma mı yapılacak? usta fazla para almak için acaba beni mi oyalıyor yoksa?

YSFSRPL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim önceki aracımda da olmuştu. egzantrik keçesi dedi değiştirdi, devam etti damlama. başka ustaya götürdüm açmadan birşey diyemem dedi. açtı baktı araştırdı krank keçesini buldu değiştirdi sorun bitti...açıp bakmadan teşhis koyana itimat etme....

alpunga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim önceki aracımda da olmuştu. egzantrik keçesi dedi değiştirdi, devam etti damlama. başka ustaya götürdüm açmadan birşey diyemem dedi. açtı baktı araştırdı krank keçesini buldu değiştirdi sorun bitti...açıp bakmadan teşhis koyana itimat etme....

evet yazmayı unutmuşum aynen bu seferde egzantrik keçesine bakılacak.