Genleşme tankından su ve buhar atma

sametdemirc

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar bugün araç ne çekişten düştü ne tekledi tam eve geldim yaklaşık bir 100 metre su atmaya başladı önce kaynar su kokusu aldım ardından motor kaputunun altından beyaz duman geldi sağa çekip baktığımda genleşme kabında neredeyse su kalmadığını ve tahliye kısmından beyaz duman attığını gördüm. Otomobil hiçbir uyarı vermedi, su koydum ve biraz soğuduktan sonra kalorifer ile birlikte çalıştırdım ve su atma ya da benzeri hiç bir şey olmadı. Bazı yerlerde genleşme kabı kapağından olabileceğini yazmışlar ama acaba termostat açmamış ya da devir daim pompası çalışmıyor olabilir mi yarın bir ustaya gideceğim benzer arıza yaşayanlar var mıdır? Yanıt için teşekkür ederim şimdiden

Astra H 70 bin kmde kayışları değişti bakımları normal yapılıyor. Aracı 10 aydır kullanıyorum.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Kabı ve kapağı orjinal olarak değiş bak düzelir büyük ihtimal

• Beğen
Tepkiler: sametdemirc

sametdemirc

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Selam yanıt için teşekkürler. Usta, kabı ve kapağı değişti öncesinde de bir test yaptı kabın kapak ağzı bozulmuş o yüzden kapak tam tutmuyordu ve önce duman sonra su atıyordu. Şimdi kabı değişti kapağı da siyah bir kapakla değişti. Sanırım Astra j'nin kapağıyla değişti. Bir sorun olmaz yeni kapak daha iyi dedi.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
dene ama hava kaçırır siyah kapak benzinli araçta olmuyor