Ana Konu: 1.6 115'lik Z16XER-A16XER-B16XER Motorlara LPG Önerileri

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle opis landironza yu kesinlikle ama kesinlikle önermiyorum. Arıza lambası yanacaktır. Söndürüler tekrar yanar. Çünkü kalibrasyon düzgün yapılamıyor. Araç belli aralıklarla fakir karışıma düşüyor. Opiste bu işi yapanlar 20 li yaşlarındaki çocuklar. Kesinlikle lpg sorunlu olursa çözemezler. Size şaşmaz landi olgun lpg yi öneririm.Eğer Landironza takılacaksa. Garanti konusu aynı.
Birde formda sibop eriten çok denmiş ben göremedim. Opel 2010 da geçti magnezyum subaplara öncesi çelikti. Magnezyum subaplı A16XER kodlu motorlar. Formda bu motorlu olupta subap eriten kaç kişi. Ben söyleyim 0 yada 1. Onunda LPG den kaynaklındığı şüpeli.
Benim araç 2012 mayısta sıfır olarak LPG montajlanıp öyle aldım. şu anda 30000 km de bir sıkıntım yok. Şimdiye kadar 2000 TL kar ettim. 2100 tl de lpg montajına vermiştim.

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle opis landironza yu kesinlikle ama kesinlikle önermiyorum. Arıza lambası yanacaktır. Söndürüler tekrar yanar. Çünkü kalibrasyon düzgün yapılamıyor. Araç belli aralıklarla fakir karışıma düşüyor. Opiste bu işi yapanlar 20 li yaşlarındaki çocuklar. Kesinlikle lpg sorunlu olursa çözemezler. Size şaşmaz landi olgun lpg yi öneririm.Eğer Landironza takılacaksa. Garanti konusu aynı.
Birde formda sibop eriten çok denmiş ben göremedim. Opel 2010 da geçti magnezyum subaplara öncesi çelikti. Magnezyum subaplı A16XER kodlu motorlar. Formda bu motorlu olupta subap eriten kaç kişi. Ben söyleyim 0 yada 1. Onunda LPG den kaynaklındığı şüpeli.
Benim araç 2012 mayısta sıfır olarak LPG montajlanıp öyle aldım. şu anda 30000 km de bir sıkıntım yok. Şimdiye kadar 2000 TL kar ettim. 2100 tl de lpg montajına vermiştim.

Aracınızı alır almaz LPG taktırarak akıllılık etmişsiniz bence. Taktırsam mı taktırmasam mı derken aylar geçiyor.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Cevaplariniz icin tesekkur ederim. Ariza lambasi olayi lpg'den insani sogutuyor.. Peki bu lpg'yi yetkili Opel plazalari disinda servislerde taktirirsak aracin normal garantisi (3 yil) sonlanirmi?

Opel Astra Classic III...

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevaplariniz icin tesekkur ederim. Ariza lambasi olayi lpg'den insani sogutuyor.. Peki bu lpg'yi yetkili Opel plazalari disinda servislerde taktirirsak aracin normal garantisi (3 yil) sonlanirmi?

Bence sonlanacaktır. Belki de Landi Renzo olmak şartıyla istisnaları vardır. Servise sormak lazım.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Garanti 2 yıldır. Lpg takınca sadece ondan kaynaklı motor arızaları garanti dışı kalır.
Kaldı ki LPG'yi yetkili serviste taktığınızda motor garantisini GM Türkiye değil, LAndirenzo ve o yetkili bayi veriyor diye hatırlıyorum. Detayları araştırın.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kafaya koydun ise taktıracağım diyor isen git atiker taktır yemişim garantisini, garanti var diye durmadan yetkili servislere öpülmenin ve ayırca firmanın dediği LPG sistemi 2000-2500 TL yerine 1100 TL öder akiter taktırır kalan rakam ile de alırsın gazını gezersin paşa paşa...

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Cevaplariniz icin tesekkur ederim...

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kafaya koydun ise taktıracağım diyor isen git atiker taktır yemişim garantisini, garanti var diye durmadan yetkili servislere öpülmenin ve ayırca firmanın dediği LPG sistemi 2000-2500 TL yerine 1100 TL öder akiter taktırır kalan rakam ile de alırsın gazını gezersin paşa paşa...

Aynen hocam. Bugün yeni bir konu açılmış. Landirenzo'da enjektör arızası olmuş. 700 TL istemişler...

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Simdilik dusunuyoruz ama daha tam net degil lpg konusu..

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben konu bir iki mesajda çözülür demiştim 3.sayfayı görmüş maşallah el atayım madem :)
Öncelikle hemen hemen kimse keyfiyetten lpg taktırmıyor, benzin fiyatlarıyla baş edebiliyorsanız aynen devam edin.
Montajın markadan daha değerli olduğu herkesin malumu yaptırdığınız yerin referanslarını iyi araştırın, Ankara'da isim yapmış yer çok orayı tercih edin bizim Nevşehir'de olacak iş değil :)
Arıza lambası da bu montajla alakalı, ilk taktırdığından beri mücadele edende var hiç yanmayanda.(bende hiç böyle bir sorun olmadı- a16xer landi evo kit)
Magnezyum subaplar eriyebilir. Şehir efsanesiyle gerçeklik arası bi yerde şimdilik. Asla erimez veya iki yılda çöp olur diye bi şart yok. Ha erirse de çelikleriyle değiştirme maliyeti benzin-lpg arasında yaptığınız kârdan ucuz olacaktır. Yani her türlü kârda olursunuz.
Garanti mevzu; lpg yi ister yetkili servis aracılığıyla ister sizin bildiğiniz bayide taktırın opelin motor garantisi bozulur. Bu noktada servis özel inisiyatif alıp garantiyi bozmuyoruz diyor. Ne kadar sözünde dururlar,başka servise gittiğinizde neyle karşılaşırsınız bilemiyorum. Bu noktada Landirenzo motorun gaz gören yerlerine parça garantisi verir. (2yıl veya 200bin km hangisi önce dolarsa -sözleşme şartları değişmediyse-) Bu parçalar landirenzo sözleşmesinde tek tek yazar. Aracın diğer elektronik aksam garantisi de opelden devam eder. Örneğin radyo çalışmıyor diye gittiğinizde kimse size lpg montajından dolayı diyemez. Burada servisler iş güzarlık yapıp 1500liralık montaja 2000lira alıyorlar. Müşteriyi kaçırmamak içinde garanti savsatasını sallıyorlar. Google'a Opel Yetkili Servis Şikayet yazın ne kadar profesyonel oldukları ortada :)
Son olarak bilgi ekranı doğru değerleri göstermez maalesef ve Landirenzo'yu tercih ederseniz Evo kit yerine Omegas veya OmegasPlus kitlerini tercih etmenizi öneririm. Benim montajdan sonraki tek sıkıntım gaz pedalındaki tepkiydi. Yani benzine göre çekişte düşüklük yaşayabilirsiniz.
Classic III ve lpg hakkında gerçekten çok konu,mesaj var. Biraz daha araştırın aklınıza yatmazsa sorularınızı cevaplandırmaya çalışalım gene.