Ana Konu: 1.6 115'lik Z16XER-A16XER-B16XER Motorlara LPG Önerileri

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu ana kadar lpg'den dolayı arabası subap eriten biri var mı acaba merak ediyorum. :rolleyes: Gerçekten bilmediğimden soruyorum. Sürekli öyle bi efsane dolaşıyo ama gerçeklik payı var mı bilmiyorum.

Aracınız sıfır olduğu için her şeye rağmen yine de serviste ve servisin önerdiği kiti taktırmanızı öneririm. Zaten garantiyi de bozmuyormuş. Sıkıntı olursa muhatap bulmanız kolay olur diye düşünüyorum.

Opis'te bunu sıkıntısız takarlar mı konusuna gelince bunu Opis'e sormalısınız. Muhtemelen verecekleri cevap "abi bin tane araca taktık şimdiye kadar sorun yaşamadık" olacaktır.

Opis'e gidip tüm tereddütlerinizi anlatın. Sormak istediklerinizi sorun. Hatta gittiğinizde montaj yapılan araçları inceleyin, kullanıcılardan fikir alın.
Tatmin olursanız taktırırsınız.

mmr40

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar. 2009 corsa 1.2 perşembe günü lpg taktırdım sonunda. şuana kadar 70 tl gazla yaklaşık 350 km oldu daha gaz bitmedi :) servisler landirenzoyla anlaşmalı oldukları için öneriyorlar ama yaklaşık 2500 lira civarı. garanti konusu ise opel garantisi bitiyor ama landirenzo garanti veriyor. sibop eritme konusu ise taktırırken sorduğum ustalar kullanıma bağlı olarak 60000 km ile 100000 km arası değişir diyolar ve kesin yapıcak diye de bişey yok. atiker obd II taktırdım. arıza lambası yakmaz kendi ayarlarını yapar bakalım şimdilik bi sıkıntı yok. zaten corsa da sibop sıkıntısı filan olmadığını söylediler. servis konusuna gelince eğer ankara da bi sevis istiyorsanız yetkili sadece ve sadece OPAK Opeli öneririm. tercih sizin.

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar. 2009 corsa 1.2 perşembe günü lpg taktırdım sonunda. şuana kadar 70 tl gazla yaklaşık 350 km oldu daha gaz bitmedi :) servisler landirenzoyla anlaşmalı oldukları için öneriyorlar ama yaklaşık 2500 lira civarı. garanti konusu ise opel garantisi bitiyor ama landirenzo garanti veriyor. sibop eritme konusu ise taktırırken sorduğum ustalar kullanıma bağlı olarak 60000 km ile 100000 km arası değişir diyolar ve kesin yapıcak diye de bişey yok. atiker obd II taktırdım. arıza lambası yakmaz kendi ayarlarını yapar bakalım şimdilik bi sıkıntı yok. zaten corsa da sibop sıkıntısı filan olmadığını söylediler. servis konusuna gelince eğer ankara da bi sevis istiyorsanız yetkili sadece ve sadece OPAK Opeli öneririm. tercih sizin.

Ben de 2 gün önce Atiker Microfast Obd2 taktırdım. Benim de şimdilik bir problemim yok. İlerde de sorun yaşamam umarım. Özellikle soğuk havalardaki performansını merak ediyorum.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
- Yağlama sistemine gerek yok.
- Montaj düzgün olsun, manifolda doğru yerden giriş yapsınlar,
- Hızlı çalışabilen lpg enjektörü kullanılsın,

bir sorun yaşamazsınız. Arıza lambası (ekzoz emisyon ışığı) kesinlikle yanmamalı.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Cevaplariniz icin tesekkur ederim. Peki Landirenzo'nun hangi kitini onerirsiniz ve Ankara ici en iyi montaj yapacak Opel plazası hangisi? Landirenzo Arıza lambasi yakarmi ve % kaç tasarruf ederim cevaplarinizi bekliyorum..

Opel Astra Classic III...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
%40 diye bilirim. Benzin ile gaz arasındaki fark. ;)

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Eger oyleyse cok iyiymis abi ben %30 civari saniyordum..

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Eger oyleyse cok iyiymis ben %30 civari saniyordum..

Neticede araç full enjeksiyon. Bu sistemler zaten full enjeksiyon araçlar için iyi bir sistem. Ama burada en önemli konu adam gibi takacak yer olması ya değilse LPG taktığını sanan bir kasabın eline düşülmesi durumunda LPG aracın da sahibinin de canına okur.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Montaj duzgun olmazsa araca cok buyuk zararlari oluyor poloda lovato vardi cok memnundum taktirdigimiz yer tanidikti bu sefer aldigimiz yerden yaptirmayi dusunuyorum. Landirenzo'nun Hangi kiti araca onerirsiniz?

Son düzenleme: