Amortisörler çok sert.

sinan_442

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar bizim astra cd 2000 çukurlarda falan araç içini çok sarsıtıyor.Amortisörlerden yapıyor diye düşünüyoruz.Sarsma olayını kesmek için amortisörleri biraz yumuşatabilirlermi yoksa toptan mı değişmeleri gerek.Bilenler yada başına gelenler açıklama yaparlarsa sevinirim.TEŞEKKÜRLER.

HUNTER13

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim Astranın süspansiyonu da sert. Bu herhelde Astraların genel bir karakteristik özelliği. Ama şunu sevinerek söyleyebilirimki bu özellik Astralara güvenli bir yol tutuşu sağlıyor. Maşallah aracımın savrulduğunu hiç görmedim...

maivuslat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim astrada öyle ama iyi bir şey die düşünüom

yigitbaran06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Astralardaki sert süspansiyon güvenlik açısından çok çok iyi, ama bahsettiğiniz gibi çukur,kasis ve bozuk yol gibi yerlerde özellikle araçtaki sarsıntıyı sürücü daha çok hissediyor. Kendi aracınızı bir başkasına sürdürüp siz yanda yada arkada oturun sarsıntıyı çok az hissedeceksiniz. Lastikleri yumuşak almak iyi güzel de sonra çabuk aşınıyorlar. Ben lassa impetus 2 kullanıyorum. yol tutuşu güzel.

sinan_442

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim astrada öyle ama iyi bir şey die düşünüom

tamam yol tutuşu bakımından iyi olabilir ama en ufak bi çukurdada insanı çok sarsıyor.Demek istediğim yumuşatılarak bu durum biraz giderilebilirmi,yada amortisörün daha yumuşak yeni bir amortisörle değişmesi mi gerek.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sert suspansıyon = yol tutusu
gel gelelımkı benım astranın amortisorler patlamadan once o kadarda rahatsız edıcı degıldı

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar sert süspansiyon astralarda degil tüm opel modellerinde var ..yani sikmayin hic caninizi su an signum 3.0 cdti.. zafira 1.9 cdti ve vectra cdx olmak üzere üc adat opelimiz var ve degisik zamanlarda her türlü opel kullandik hepside süspansiyon olarak sertler sadece omegalar opelin en konforlu ve rahat modelleri..... 99 model 3.0i . 211 hp sport verziyonu vardi bizde rahatti konforluydu ,,ama oaralar 5.23 bmw aldik arada cok fark vardi sinif olarak ayni olmalarina ragmen bmw cok daha rahat ve konforluydu..uzun lafin kisasi tecrübelerim ,,opel süspansiyonlari sert ve yapacak birsey yok..

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bu durum bence çok iyi,benim vectra da çok sert ama yol tutuşu bu sertlik yüzünden on numara.Yiğitbaran ında dediği gibi arabanızı başkasına sürdürürseniz o sarsıntı ve sesler fazla gelmiyor.

besim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelde genelde sert amortisör kullanıyor o bir gerçek,lastik basıncını falza kaçırmayasın buda çok önemlidir eğer lastiklerde fazla hava varsa sarsıntı yapar.