Akü Seçimi

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. araştırdım ama net bir çözüm bulamadım forumda. Aracımızın aküsünü bugün ölçtürdüm değişmesi lazım dediler. camlar kapalıyken mesela tekrar kapatma tuşuna basınca iç tavan lambası yanıp sönüyor saniyelik.

Akü olarak araç corsa c dizel orjinal GM mi almalı 60 amper 190 - 200 civarı yoksa daha kaliteli bir akü mü önerirsiniz. Hatta 60 lık değilde 65 yada 70 lik bir akü taksam kar mı olur zarar mı?

Nette de birçok konu var ama sağlıklı bilgi veren yok. Adam Z marka akü aldıysa iyi adam X marka akü aldıysa o iyi diyo. Yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkürler keyifli forumlar...

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. araştırdım ama net bir çözüm bulamadım forumda. Aracımızın aküsünü bugün ölçtürdüm değişmesi lazım dediler. camlar kapalıyken mesela tekrar kapatma tuşuna basınca iç tavan lambası yanıp sönüyor saniyelik.

Akü olarak araç corsa c dizel orjinal GM mi almalı 60 amper 190 - 200 civarı yoksa daha kaliteli bir akü mü önerirsiniz. Hatta 60 lık değilde 65 yada 70 lik bir akü taksam kar mı olur zarar mı?

Nette de birçok konu var ama sağlıklı bilgi veren yok. Adam Z marka akü aldıysa iyi adam X marka akü aldıysa o iyi diyo. Yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkürler keyifli forumlar...

72 lik akü akünüzün olduğu yere sığıyorsa alabilirsiniz ama çokda gerekli değil. 60 lık üretim tarihi yeni bir akü alın. inci marka iyidir mesela. 150 lira civarıdır. fazlasını vermeyin boşuna.şartlar uygun olursa 3-5 yıl götürür...

holmes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben yenİ deĞİŞtİrdİm.1.4 astra h aracima 150 tl ye 60 a mutlu akÜ aldim.Özellİkle bosch ve varta dÜŞÜnÜyordum.bosch yetkİlİ servİsİnİ yenİ birakan arkadaŞim İle gÖrÜŞtÜm.bosch Üretİmİnİ Çİn tayvan gİbİ uzak doĞu Ülkelerİnde yaptirmaya baŞladiĞindan berİ sÜreklİ sorun Çikarmaya baŞladiĞini ve mÜŞterİlerİnİn Şİkayetlerİnden dolayi bayİlİĞİnİ biraktiĞindan sÖyledİ.daha sonra bİrkaÇ yerde araŞtirdim ve sonuÇ ayni olunca paramiz yerlİ sermayede kalsin dedİm ve mutlu aldim.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Varta veya GM , 3 kurus fazla olsun yolda birakmasin , GM akuyu bir kez tamamen bitimemize ragmen tam 10 yil tik demeden calisti , bugun akum bitse ki daha 3. Yili , KESİNLİKLE Varta veya GM alirdim.

alperlalbek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
60 amperden yukarı, Aracınızda tesisat yoksa taktırmayın. Servis kıllık yapıyor. Tavsiyem de kesinlikle Varta Jel akü. Start stop için olanlardan. Araçta start stop yok gerek yok demeyin. Akü aracın kalbidir. 214 TL ye 70 Amper Varta Jel taktırdım ben. 70 Yüksek amper aküler araca zarar verir diye bir şehir efsanesi var Aldanmayın. Aküdeki amper değeri 70Amp/per hour dur yani 70 amper bir akü 1 saat boyunca kesintisiz 70 amper güç verebilir. Araç ne çekerse onu verir 70 olsada. Fakat Yüksek amper değerli bir akü takma düşünceniz var ise Alternatörünüz (Şarj Dinamosu) Kaç amper onu öğrenmelisiniz. 110 ve üzeri ise 70 amper akü için uygun. Ama siz 60 Takın derim. Tesisat var ise de 2-3 Farad bir Kapasitör ile olayı tamamlarsınız. Servisin dilinden kurtulursunuz. Saygılarımla...

gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Varta veya GM , 3 kurus fazla olsun yolda birakmasin , GM akuyu bir kez tamamen bitimemize ragmen tam 10 yil tik demeden calisti , bugun akum bitse ki daha 3. Yili , KESİNLİKLE Varta veya GM alirdim.

benim de orjinal akü 9 yıl gitti sonra yetkilide yine orjinal akü aldım 4 yılda bitti şimdi gittim ucuzundan mutlu akü aldım. usta aracın üzerinde gelen orjinal akü ile yetkili servisten aldığın orjinal akü aynı kalite değil dedi. sonuç yetkiliden orjinal almak zarar.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim de orjinal akü 9 yıl gitti sonra yetkilide yine orjinal akü aldım 4 yılda bitti şimdi gittim ucuzundan mutlu akü aldım. usta aracın üzerinde gelen orjinal akü ile yetkili servisten aldığın orjinal akü aynı kalite değil dedi. sonuç yetkiliden orjinal almak zarar.

Bunu bende duymustum ama doğruluğundan emin olamadığımdan yazmamıştım , bu yuzden değişimi Varta ile yaptık , şukur bu da orjinal GM gibi sağlam olacak sanırım :)

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araçlarımizin ustunde ki akü piyasada zaten yok. Benim aracta ki 50 ah gm varta siyah aku farbikanin taktigi bunu bulabilsem hemen alirim 60 lik tabi. Fazlasi gereksiz çünkü dinamo sarzinin kapasitesi yetmez. Gönlüm vartadan yana lakin aşırı şikayet var.Bu yaz geçsin bende degistrcem 5 senesine yaklasti göz kirpiyor hafiften :)

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim fabrika cikisli aku 3 yilda bitti. Mavi varta kullanmistim o da tam 3 yil dolmadan bitti, yani tavsiyem mavi olan Vartalara pek yaklasmayin.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç 11 yaşında. İlk aküsü 7 sene gitti orjinal gelen akü. Servisten aldığımda işte 4 yılını doldurdu ve göz kırpmaya başladı. Şimdi servisten alma işini geçtik o zaman. Bosch marka da çin de imal ettiriyormuş sorunlar çıkmaya başlamış 1 yıla yakındır öyle diyorlar. Varta mı alalım? Yada önereceğiniz bi marka var mı? İnci ve mutlu da ben pek taraftar değilim.