Opel astra 1.4 akü ve lastik seçimi

Nefsam

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, 2 sorum olacaktı. Opel astra 1.4 turbo benzin+ LPG ye birinci sorum akü olacaktı üstünde 60 amperlik akü vardı, 5 ay önce sıfır takmışdım akü 5 ay da bayatladı ve araç çalışmamaya başladı sonra gitti 66 amperlik taktırdım sıfır sıkıntı kalmadı şimdi bu yeterli olur mu? 72 amperlik taktırmak daha mi iyi olur? Araba da multimedia var etkisi var mi? Diğer sorum kış lastiği alacaktım üstünde 215/55 zr17 lastik var, bu fiyatlarda lastikler pahalı r16 lık taksam sıkıntı olur mu ? Ve lastik markası önerisi olan var mi ? Uygun ve sağlam fiyatlı Erzurum ve Bayburt çevresin de kullanılacak araba

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Kıvanç bey öncelikle merhabalar akü konusunda 66 yanlış bir tercih değil, 72 sığmayabilirdi. Açıkcası bakmak lazım. Multimedya sisteminden kastınız nedir bilemiyorum ancak aracınızda anfi vb ekstra donanımlar varsa, park halindeyken çok fazla yüklenmeyin aküye. Aracınız çalışırken istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Lastik konusunda aracınızın jantları 17 inç, buna 16 takabilmek için jantlarıda değiştirmeniz gerekiyor. Bu çok çirkin bir duruş gösterecektir... Aracınızın kapısında yazan değerler ile aşağıda verdiğim hesaplama sayfasından uygun ölçüyü bulabilirsiniz.

Nefsam

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler

Nefsam

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
215/50 r17 yazıyor