Akü Boşalması Sorunu

melabaaa

Kayıtlı Kullanıcı
37-Kastamonu
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar;
kış girdi gireli arabam sabahları geç çalışıyor bazende hiç almıyor moralimi bayağı bir bozuyordu

tabi sorduk soruşturduk benim düşündüğüm gibi herkes akü bitmiş yeni akü al falan dediler . bende bu aralar sıkışığım hiç girişmeyeyim gelecek aya kada sabredeyim dedim.

neyse geçenlerde zor bela çalıştırıp 70 km falan yol yaptım. sonra arabayı park ettim.
eve geçerken;
- ben bu arabayı hiç kapıdan kilitlemedim acaba kapı kilidi çalışıyr mu? dedim tabi denedim kilitlendi kapılar eve çıktım .

aradan 3 gun geçti
bu akşam, bu araba gene çalışmaz ama bi denyeyim dedim çünkü akşam koysam sabah çalıştıramıyordum arabayı, ki uc gundur yatıyor araba...

neyse Bismilllah dedim bir bastım anında aldı
tabi çok şaşırdım
neyse havesli hevesli gezdim tekrar yerine koydum.

şimdi anlaşılan: arabayı kapıdan kilitlediğimizde arabaının alarmı devre dışı oluyor.
alarm aküden yediği için aküyü zayıflatıyor.
alarm çalışmadığı için akü zayıflamıyor ?

ne dersiniz? :)

melabaaa

Kayıtlı Kullanıcı
37-Kastamonu
Siteyi ziyaret et
ben oyle düşünüyorum dostum kış girdiğinden beri rahat yüzü gormedim şimdi arabayı parkettim 2 gun sonra tekrar denerim bakalım ne olacak ?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Alarm doğal olarak ekstra güç çeker. Geçen ay eşimin aracının aküsü boşalmış (araç da eski akü de :)), yolda kalmış, takviye yaparak çalıştırdım, birkaç gün sonra gene yolda kalınca fatura hep bana kesiliyor diye benim aracın aküsü ile onun aracının aküsünü yer değiştirdim (eşimin aracı otomatik vitesli olduğu için çalışmadığı zamanlarda acemi ellerde çekilmesi sıkıntı yaratıyor). Ben hergün araç kullanmıyorum, akü zayıf diye de aracı kilitlerken alarmı devreye almıyorum, bu şekilde bir ay geçti eski akü şimdilik sorun çıkarmadı.

systran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim karşılaştığım başka bir problemde torpido kapağını kapatmama rağmen, içindeki lamba hep açık kalıyormuş, torpidoyu yerinden söktüğümde fark etmiştim. pek aküyü bitirecek kadar sıkıntı olacağını sanmıyorum ama aklıma geldi.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
benim karşılaştığım başka bir problemde torpido kapağını kapatmama rağmen, içindeki lamba hep açık kalıyormuş, torpidoyu yerinden söktüğümde fark etmiştim. pek aküyü bitirecek kadar sıkıntı olacağını sanmıyorum ama aklıma geldi.
Torpido ışığının elektiriği kontağı kapatınca kesilmiyor mu? (bizim araçlarda kesiliyor)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman alarmda kaçak vardır yoksa alarm çok fazla çekmemesi elektrigi...

umit1984

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.daskuza.com
Bende de aynı problem oldu bir haftalığına şehir dışına çıktım bayrama denk geldi bilet bulup dönemedik :D
geldim tiponun kapılar açılmıyor bile anahtarla açtım çalıştıracam tık yok.takviye yapmaktanda çekindim beceremem, bişey yaparım diye :D
aküyü değiştirdim ne yapim :S