Astra G Akü İkaz Sorunu Acil Yardım

aliuslu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Astra G edition 2001 model aracım var
akşam gezmek için arabayı çalıştırdım bir sıkıntı yoktu eskisi gibi çalıştı daha sonra farları yaktım sıkıntı yok ama klima hız göstergeleri vs. ışıklarının parlaklığı düşmüştü ayarına baktım ayarı son parlaklıktaydı ama akü ikaz lambam o zaman yanmıyordur daha sonra 10 dakika kadar yoldaydım birden akü ikaz lambası yanmaya başladı ve araç içi gösterge paneli ışıkları daha çok söndü aracı sağa çektim kaputu açıp aküye baktım akünün üstündeli yeşil ışık sönüş simsiyah olmuş stop ettirdim tekrar çalıştırmayı denedim araç zor çalıştı direk eve doğru sürdüm yolun yarısında abs ikaz ışığı yandı ve direksiyon hidroliği devre dışı kaldı ama araç hiç stop etmedi ve direksiyon direk sertleşti bildiğiniz araç stop halde direksiyon çevirilmez ya çok zor çevirilir aynı öyle oldu ve bazen düzeldi direksiyon bazen hidroliği devre dışı bıraktı eve zar zor geldim abs ve akü ışığı hala sönmedi stop ettirdim tekrar çalıştırmayı denedim şuanda hiç çalışmıyor
sizde ricam bu sorun nedir akü hemen kendini böyle boşaltırmı dinamodamı konnektördemi yoksa v kayışı felan mı çıktı koptu nedir bu sorun ?

Son düzenleme:

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
şarj dinomosu arızalanmış.muhtemelen diyot tablası değişir 150-200tutar

aliuslu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilginiz için saolun mahmut bey birşey daha sorucam bu direksiyon hidrolikten çıkması normal mi sabah çalıştırmayı denedim hafif gaz vererek zor çalıştırdım 5 sn sonra abs yi yaktı ve direksiyon hidrolikten çıktı çok zor çeviriliyor aküden mi kaynaklanmaktadır ?

nuriii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
voltaj düşük geldiği direksyonu döndüremiyor ve arıza veriyor. Probleminiz şarj dinamosu daha önce benimde başıma gelmişti. Vakit kaybetmeden yaptırın yoksa bir müddet sonra marş basmayacak ve aracı çalıştıramayacaksınız.

aliuslu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok sağolun nuri bey en kısa zamanda servise götürüp yaptırıcam