Akaryakıta ÖTV Zammı

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Bayram vatandaşa değil ki , yandaşa bayram ...

yusufer55

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Kaos ortamlarını paraya çevirenlere eskiden karaborsacı denirdi maalesef ülke yöneticileri de fırsattan istifade ;elektrik kesildiğinde valilik binasının önünde toplanarak kalkışmalara direnenen,ama cebinden parası tırtıklandığında sesi çıkmayan ,halkımıza giydiriyor.Pembe tabloların sonucu bu olsa gerek bu fiatlar petrolün varili 140 dolarken vardı.ı

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
aman susun ülkede istikrar var!!!
neden hep vatandaş arkadaş?
devletin herşeyi özelleştirildi. geliri kalmadı. bunun acısını vergilerle çıkarıyorlar. dünyada en çok vergi veren vatandaş bizim vatandaşımız. güney doğuda herkes kaçak akaryakıt kullanıyor. kaçak elektrik kullanıyor. bizde onların ödemediği paraları ödüyoruz.

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ilk fırsatta memleketten ayrılacakların arasina beni de ekleyin bir zahmet. Yani basimizda Gurcistan var. Onlar bile daha rahat yasiyorlar. En azindan sokaklarinda can korkusu olmadan dolasabiliyorlar... Biz colugumuzun cocugumuzun basina ne gelecek telasindayiz maalesef...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bayramda otoyollar/köprüler (ama reisin yaptıkları ücretli) beleş diyerek, onca şehit varken bayram tatilini 9 güne çıkararak milleti yola döküp ardından akaryakıta okkalı zamlar yapmak ancak bizim hükümetimize yakışırdı. Bakalım bu tür Bizans oyunları ile ülkemiz ne kadar daha istikrarlı bir şekilde yönetilecek?

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aman susun ülkede istikrar var!!!
neden hep vatandaş arkadaş?
devletin herşeyi özelleştirildi. geliri kalmadı. bunun acısını vergilerle çıkarıyorlar. dünyada en çok vergi veren vatandaş bizim vatandaşımız. güney doğuda herkes kaçak akaryakıt kullanıyor. kaçak elektrik kullanıyor. bizde onların ödemediği paraları ödüyoruz.

Ya rica ediyorum su dusman dilini boyle faydali paylasimlarin yapildigi forumlara sokmayin bari. Ergen sohbetlerindeki yalan yanlis bilgilerle ulkenin bir bolgesini ve insanlarini tohmet altinda birakmayin lutfen. Kacak akaryakit 15-20 yil once vardi. Ne iran dan ne irak tan kacak yakit artik gelmiyor. Iran da izin vermiyor Turkiye
de... Kaldi ki en yogun kacakcilik zamaninda bile istanbul daki kacakciligin 10 da 1 i yapilmadi. Elektrigin ise on yillardir ozellestirildigini artik sokakta oynayan cocuklar biliyor. Her bolge kendi elektrigini oduyor. G.doguya Dicle elektrik A.S dagitim yapar. Kacak kullanim yune bolgedeki hane basina dagitilir. Kaldi ki buyuk sehirlerdeki sanayi tesislerindeki kacak orani bu illerin kullanimindan kat be kat fazladir... Bu tarz hedef alan paylasimlar kimseye bir sey kazandirmaz. Aksine yalan yanlis bilgilerle ayrismayi koruklemis oluruz. Iftiranin bir insana ya da bolgeye atilmis olmasi onun kotu bir sey oldugu gercegini degistirmez.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Yazdıklarına katılıyorum Barış. tekrar okuyup düşününce ayrışmaya hep bu dilimizin neden olduğunun farkına vardım. bundan dolayı herkesten özür dilerim. özellikle yazdığım mesajı da silmeyeceğim. hatamın farkına vardığımı hatırlamak için. ben seneler önce bir arkadaşımı ziyarete Mardine gitmiştim. orda muhabbet arasında anlatıldı. '' sıkıysa gelip saat okusunlar'' gibi cümleler kullanıldı. o gün bugün ben o bölgenin öyle olduğuna inandım. ama dediğin gibi bu ülkede ne yazık ki en büyük kaçağı soygunu zenginlerin büyük fabrikaları yapıyor. benim babamda istanbul da tekstilci. yaklaşık 150 personel çalıştırıyor. herşey den önce Allah korkusu olan biri olduğu için her şeyini düzenli ve kurallara uygun yapmaya çalışır. bana da dediği hep bir şey vardır '' SEN DOĞRU OLURSAN YOLUNDA DOĞRU OLUR'' ben bu nasihatı duya duya büyüdüğüm için yapılan kaçakçılıklar hak yemeler benim kanıma dokunuyor ve kinleniyorum. o yüzden de farkına varmadan ayrımcılığın içine dahil olmuş oluyorum. sana çok ama çok teşekkür ederim.

'''Bu tarz hedef alan paylasimlar kimseye bir sey kazandirmaz. Aksine yalan yanlis bilgilerle ayrismayi koruklemis oluruz. Iftiranin bir insana ya da bolgeye atilmis olmasi onun kotu bir sey oldugu gercegini degistirmez.'''

bu cümlenle bazı şeylerin farkına vardım. bende aslen tatvanlıyım ve inanırmısın durup düşününce orda yaşayan benim uzun zamandır görmediğim akrabalarım çok iyi insanlar. onlar okadar iyilerki, tatvanda kötü insan yokmuş gibi gelir bana herzaman.

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazdıklarına katılıyorum Barış. tekrar okuyup düşününce ayrışmaya hep bu dilimizin neden olduğunun farkına vardım. bundan dolayı herkesten özür dilerim. özellikle yazdığım mesajı da silmeyeceğim. hatamın farkına vardığımı hatırlamak için. ben seneler önce bir arkadaşımı ziyarete Mardine gitmiştim. orda muhabbet arasında anlatıldı. '' sıkıysa gelip saat okusunlar'' gibi cümleler kullanıldı. o gün bugün ben o bölgenin öyle olduğuna inandım. ama dediğin gibi bu ülkede ne yazık ki en büyük kaçağı soygunu zenginlerin büyük fabrikaları yapıyor. benim babamda istanbul da tekstilci. yaklaşık 150 personel çalıştırıyor. herşey den önce Allah korkusu olan biri olduğu için her şeyini düzenli ve kurallara uygun yapmaya çalışır. bana da dediği hep bir şey vardır '' SEN DOĞRU OLURSAN YOLUNDA DOĞRU OLUR'' ben bu nasihatı duya duya büyüdüğüm için yapılan kaçakçılıklar hak yemeler benim kanıma dokunuyor ve kinleniyorum. o yüzden de farkına varmadan ayrımcılığın içine dahil olmuş oluyorum. sana çok ama çok teşekkür ederim.

'''Bu tarz hedef alan paylasimlar kimseye bir sey kazandirmaz. Aksine yalan yanlis bilgilerle ayrismayi koruklemis oluruz. Iftiranin bir insana ya da bolgeye atilmis olmasi onun kotu bir sey oldugu gercegini degistirmez.'''

bu cümlenle bazı şeylerin farkına vardım. bende aslen tatvanlıyım ve inanırmısın durup düşününce orda yaşayan benim uzun zamandır görmediğim akrabalarım çok iyi insanlar. onlar okadar iyilerki, tatvanda kötü insan yokmuş gibi gelir bana herzaman.

Icinde bulundugumuz şu zamanda az rastlanir bir olgunluk ve acikyureklilikle yazmissin Merthan. Oyle ki acaba ikazımi yaparken cok mu kirici oldum diye simdi vicdan azabi duyuyorum. Iste bizi bir arada tutacak seyler bunlar bence. Adalet duygumuzu, insan sevgimizi, vicdanimizi yitirmezsek iste o zaman burasi herkes icin yasanasi bir memleket olur. Ama maalesef aldigimiz egitim, bize dayatilan onyargilar, cehaletimizden kaynakli dusuncelerimiz (sıkıysa gelip saat okusunlar diyen affedersiniz ahmak icin soylemis olayim.) bizi birbirimize dusman ediyor. Bu arada bazilari da sirtimiza basarak yukseliyor. Bir zam meselesinde bile saglikli degerlendirme yapamiyoruz. Halbuki insanlar arasinda dusmanlik yok. Asil sorun dusmanliktan beslenenlerde... Uzatmayacagim. Allah bizi maddi manevi somuren bu yilanlardan ciyanlardan korusun. Bunlar olmasa kim terketmek ister bu guzelim topraklari... Bizi bize, yasama düsman ediyorlar maalesef...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bizi birbirimize düşürenler, ayrıştıranlar utansın. Bir ülkede yolsuzluklar varsa, kaçak ürünlerin kullanımına göz yumuluyorsa, adil bir şeklide vergi toplanamıyorsa bunların sorumlusu vatandaş değil ona bu imkanları sunan devlettir. Devlet ciddi olmazsa vatandaşı da ciddi olmaz, saygın devletin saygın vatandaşları olur. Gurbette yaşayan vatandaşlarımıza bir sorun bakalım oradaki devlet/vatandaş ilişkileri nasılmış?

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yani iş neye geliyor ? Kör bulduğunu topal tuttuğunu :)
Ozlemisim burayı ya savaş abiiimmm !!! Hala aynı profil resmin :)