Akaryakıta ÖTV Zammı

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Caner yeni sezonda resmimi de yenileyeceğim. Az daha sabır. ;)

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Bizi birbirimize düşürenler, ayrıştıranlar utansın. Bir ülkede yolsuzluklar varsa, kaçak ürünlerin kullanımına göz yumuluyorsa, adil bir şeklide vergi toplanamıyorsa bunların sorumlusu vatandaş değil ona bu imkanları sunan devlettir. Devlet ciddi olmazsa vatandaşı da ciddi olmaz, saygın devletin saygın vatandaşları olur. Gurbette yaşayan vatandaşlarımıza bir sorun bakalım oradaki devlet/vatandaş ilişkileri nasılmış?

ben almayayı biliyorum sadece. orda herkes devletten çekiniyor. ceza ödemekten yada mahkemelik olmaktan. o yüzden herkes borcunu faturasını zamanında ödüyor. ama ordaki vatandaş devletine güveniyor. yolsuzluk olmayacağını, hak ne ise onun uygulacağını biliyor. o yüzden devlet ne diyorsa herkes kabul ediyor. ama devlette vatandaşa insan gibi davranıyor insan gibi yaşatıyor. güler yüzlü ve sabırlı hizmet sunuyor.

ben sana başıma gelen ufak bir olayı anlatayım savaş abi.
mart ayında benim çocuğum almanya köln de dünyaya geldi. 6 hafta erken doğum oldu. doğumdan 3 gün sonra diyaframında bir sorun olduğu ve sağ ciğerinin çalışmadığı anlaşıldı. tedavi başladı. aslında tedavi değilde kontrol altında tutuldu ve az oksijen aldığı için solunum cihazına bağlandı.
eşim hastanede kalıyor bir oda verdiler ona. çocuk yoğun bakım ünitesinde. bende 2 3 saatde bir gidiyorum hastaneye. böyle bir düzen oluştu.
neyse lafı uzatmıyım. bir gün asistan doktorlar çocuğun durumu ve bundan sonra yapılacaklarla ilgili birşeyler anlatıyorlar bize. yok ameliyat olacak, amsterdam str. hastanesine gidecek filan diyorlar. ertesi gün gelen asistan doktor yok gitmeyecek filan diyor. böyle kafamız allak bullak oldu ne yapacağımızı şaşırdık. bende asistanlara doktorla görüşmek istiyorum dedim....
buraya kadar herşey normal. türkiyede olsa doktoru gider hastanede arar tarar bulmaya çalışırsın, müsait ise 2 dk konuşursan şanslısındır. zaten seni ve hastayı tanımaz hatırlamaz. dosyaya bakmam gerek filan der. prof. la filan görüşmeyi bırak önünden geçemezsin. devlet hastaneleri için konuşuyorum.
ben o gün doktorla görüşmek istiyorum dedim hastanede. bana tamam ileticez talebinizi dendi. bende pek ümitlenmedim işin gerçeği, geçiştiriyorlar dedim.
aradan 20dk filan geçti. beyaz saçlı yaşlı bir doktor geldi. -buyrun benimle görüşmek istemişsiniz. ben krankenhause porz am rein baş hekimi prof. dr. filan diye kendini tanıttı. ve adam yaklaşık 2 saat boyunca yanımızda ayakta durdu ve çocuğun durumunu, ne yapacaklarını, bizim ne yapmamız gerektiğini tek tek sakin sakin anlattı, sorularımızı cevapladı. en sonundada başka hastalarınında olduğunu hatırlattı özür dileyerek istersek yarın tekrar gelebileceğini söyledi.

o an kendimi insan gibi hissettim. değer verildiğini anladım. 6 aydır çocuğum o hastanede tedavi görüyor. 2 günde bir gidip fizik tedavisi uygulanıyor. bütün herkes hala aynı saygı ve aynı hizmet kalitesi içinde davranıp çalışıyor. ve bu hastane devletin hastanesi. daah 1 euro bile para vermedik bu insanlara.
bizim ülkemizde hastane hademeleri hastaya damar yolu açıyor.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Yani iş neye geliyor ? Kör bulduğunu topal tuttuğunu :)
Ozlemisim burayı ya savaş abiiimmm !!! Hala aynı profil resmin :)

ooo janer bey siz buralara uğrarmıydınız ya.
bu arada bayramda aradın açamadım elim kanlıydı. sonrasındada unuttum valla ne yalan söyliyim. bu akşam saatimi kurdum unutmadan arıcam seni kardeşim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
................ 6 aydır çocuğum o hastanede tedavi görüyor. 2 günde bir gidip fizik tedavisi uygulanıyor. bütün herkes hala aynı saygı ve aynı hizmet kalitesi içinde davranıp çalışıyor. ve bu hastane devletin hastanesi. daah 1 euro bile para vermedik bu insanlara.
bizim ülkemizde hastane hademeleri hastaya damar yolu açıyor.

Geçmiş olsun. Biz de durum aynen son cümlede vurguladığın gibi. :(

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
tşekkür ederim savaş abi. allah düşman başına vermesin.