afl far

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: afl far

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Ben olsam AFL de farları sağa sola döndürmek yerine aynı uzun far asistanı gibi bir perde yan taraflara da perde yapardım.Araç viraja girdiğinde perdeyi kaldırırdım, yan tarafta aydınlanırdı, perdeki açıp kapamak çok daha kısa süreceğinden farların dönmesine kıyasla daha hızlı reaksiyon gösterirdi ve perdede kullanılan motorlar daha küçük olacağından AFL nin enerji sarfiyatını düşürürdü.

Böyle yapan var mı bilmiyorum,fakat yoksa da umarım bu mailimden birileri feyiz alır:)

Bir de şu yokuş destek ikazı görünseydi de araç destek görecek mi görmeyecek mi önceden bilebilseydik.Duy sesimi ciem emmi:)

Tek mercekte bunu yapmaları bence oldukça zor. Hem uzun kısa perdesi, hem sağ hem de sol için perde. Dev gibi mercek lazım :)

memberger

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Sayın cosmo'cu arkadaşlar, basit bir soru sormuştum sağolsun sn HakaN dışında itibar eden kimse olmadı. Sanıyorum o da çok emin değil. BMW X5'te şahit oldum araç duruyorken direksiyon çevrildiğinde mercekler o yöne dönüyor. Şimdi kimse o X5 normaldir demesin, o da bi-xenon bu da :) Allah rızası için karanlıkta aracına binerken/inerken 5sn ayırıp şu işi kontrol edecek bir vatan evladı arıyorum :) :)

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hokamola link' Alıntı:
Sayın cosmo'cu arkadaşlar, basit bir soru sormuştum sağolsun sn HakaN dışında itibar eden kimse olmadı. Sanıyorum o da çok emin değil. BMW X5'te şahit oldum araç duruyorken direksiyon çevrildiğinde mercekler o yöne dönüyor. Şimdi kimse o X5 normaldir demesin, o da bi-xenon bu da :) Allah rızası için karanlıkta aracına binerken/inerken 5sn ayırıp şu işi kontrol edecek bir vatan evladı arıyorum :) :)

Ben akşama size yanıt vereceğim. Malum tek başınıza anlayamıyorsunuz. :)

memberger

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Teşekkürler. Biz tecrübe ettik dönmüyor, en az bir kişi daha bakarsa sistemin bu şekil olduğunu, arıza vs olmadığını teyit etmiş oluruz.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alahan1963 link' Alıntı:
Sayın Vehicle Dynamics,

Yokuş destek sisteminin devreye girdiği sizde görünmüyor mu?? Sormamın nedeni bende görünüyor olması, eğer bir tek kişide dahi görünüyor ise bu eksikliğin yazılımla çözülebiliyor olduğu anlamına  gelmez mi??

Sizin aracınız da 2011 değil mi? Acaba cosmolarda görünüp de sportlarda görünmeme gibi bir özellik olabilir mi?
Gösterge tablosunu yakından inceledim.Yanmayan lambalar içinde de eğimde duran araba resmi görünmüyor.Hill holder ın işareti bu değil mi?Tam olarak nerede çıkıyor, sağdaki gösterge de mi, soldakin de mi?Pozisyonu neresi, bakayım varsa, servise bastırırım bakın işareti var, ama yanmıyor diye.

Mercekler konusunda fazla bilgim yok, ama bixenon farın içini gösteren bir resim bulmuştum, mercek de zaten her yöne ışık veriyor, virajlarda çalışacak perde için öyle fazla bir işlem gerektirip gerektirmediği konusunda emin değilim.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim arac enjoy plus ve uyarı çıkıyor ama uyarı direk yol bilgisayarı ekranında yazıyor ve 1-2 sn sonra kayboluyor yani sürekli kalan ve uyaran bir simge çıkmıyor sadece yol bilgisayarı ekranında yazıyor peki silecek suyu seviyesi az uyarısı falan çıkıyor mu acaba?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
benim arac enjoy plus ve uyarı çıkıyor ama uyarı direk yol bilgisayarı ekranında yazıyor ve 1-2 sn sonra kayboluyor yani sürekli kalan ve uyaran bir simge çıkmıyor sadece yol bilgisayarı ekranında yazıyor peki silecek suyu seviyesi az uyarısı falan çıkıyor mu acaba?
silecek suyu az uyarısı ben de çıkıyor

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sayın hokamola Mercekler durduğu yerde dönmüyor Ancak giderken dönüyor Stest verisi :)

Yokuş kalkış destek uyarısı bende de çıkmıyor.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hokamola link' Alıntı:
BMW X5'te şahit oldum araç duruyorken direksiyon çevrildiğinde mercekler o yöne dönüyor. Şimdi kimse o X5 normaldir demesin,

x5 e normal demeyeceğim Görüldüğü üzere afl, x5in sisteminden daha akıllı. Öyle ya adı üstünde viraj aydınlatması dururken çalışmasına gerek yok. ;)

memberger

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Teşekkürler sn. eketen, bence de AFL birçok lüks aracın üzerinde bulunandan daha akıllı. En azından kağıt üstünde :) Bu arada yokuş destek uyarısı bende de yok.