afl far

saint2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: afl far

yilmazgunes link' Alıntı:
cosmo afl farlarında sorun yaşayan arkadaşlar var mıdır acaba? bu konuda afl farın sürekli arıza yaptıgını falan söylediler. varsa öyle bişey sorun çok büyük müdür maliyetli midir acaba. bilgisi olan arkadaslarım varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Eski aracımda da AFL vardı. Ne onda nede yeni aldığımda herhangi bir arıza çıkmadı.

memberger

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Haklısınız aydınlatma modları hıza, ortama ve dönüş açısına göre seçiliyor. Fakat bi-xenon farın araç hareket etmese de direksiyonun çevrilmesiyle döneceği söyleniyor ki bence bu araçta böyle bi durum yok.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hokamola link' Alıntı:
Hazır konu açılmışken bir soruda ben sorayım. Biraz önce yazlıkta arkadaşlarla aracın sağını solunu kurcalarken direksiyonu sağa sola çevirince merceklerin dönmediğini söylediler. Benim bildiğim araç park halindeyken dönmüyor, ama feci şekilde dönmesi gerektiğini iddia ediyorlar. Tek kaldım, ltf acil yardım :)
nedeni şu olabilir bir yakınımın yeni aldığı c180 de dururken direksiyonu sağa sola çevirince bariz bir şekilde o yöne aydınlatma oluyor ama dönmeden çok önceden yanmayan bir ışık direksiyonu o yöne çevirince devreye girip o yönü aydınlatıyor gibiydi

memberger

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Bu söylediğiniz manevra aydınlatması. AFL'de de mevcut. Benim sorduğum merceklerin dönüp dönmediği :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

araç dururken sanırım sağa sole direksiyonu çevirince mercekler dönmüyor
aracın hareket halinde olması lazım diye biliyorum
sağa sola doğru dönünce yavaş hızlarda da merceğin yanındaki ampuller yanıp ek aydınlatma sağlıyor

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

bana afl nin kısaları yetersiz gibi geliyo karşıdan gelen olmadığında veya önümde yakın seyreden araç yoksa uzunları yakma ihtiyacı duyuyorum sürekli
tabi bendede sorun olabilir :)
gece yolculuklarında 110 km hızı geçmediğimden aflde ona göre aydınlatıyodur heralde
uzun farı otomatiğe aldığımda karşıdan araç gelmesine rağmen kısaya geçmediği oluyo sizdede durum böylemi acaba
onun dışında sağa sola hareketi süper daha neler çıkıcak bakalım.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben olsam AFL de farları sağa sola döndürmek yerine aynı uzun far asistanı gibi bir perde yan taraflara da perde yapardım.Araç viraja girdiğinde perdeyi kaldırırdım, yan tarafta aydınlanırdı, perdeki açıp kapamak çok daha kısa süreceğinden farların dönmesine kıyasla daha hızlı reaksiyon gösterirdi ve perdede kullanılan motorlar daha küçük olacağından AFL nin enerji sarfiyatını düşürürdü.

Böyle yapan var mı bilmiyorum,fakat yoksa da umarım bu mailimden birileri feyiz alır:)

Bir de şu yokuş destek ikazı görünseydi de araç destek görecek mi görmeyecek mi önceden bilebilseydik.Duy sesimi ciem emmi:)

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sayın Vehicle Dynamics,

Yokuş destek sisteminin devreye girdiği sizde görünmüyor mu?? Sormamın nedeni bende görünüyor olması, eğer bir tek kişide dahi görünüyor ise bu eksikliğin yazılımla çözülebiliyor olduğu anlamına  gelmez mi??

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:
[quote author=eketen link=topic=2150.msg44320#msg44320 date=1314107425]
[quote author=yilmazgunes link=topic=2150.msg44307#msg44307 date=1314100502]
cosmo afl farlarında sorun yaşayan arkadaşlar var mıdır acaba? bu konuda afl farın sürekli arıza yaptıgını falan söylediler. varsa öyle bişey sorun çok büyük müdür maliyetli midir acaba. bilgisi olan arkadaslarım varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

tamamen zırvalanmış bir söz. Bundan daha gelişmiş bir far sistemi yok, oyüzden kıskananların edebiyatı o.
[/quote]
ben kıskanıyorum ama arızalanma hikayesini ben söylemedim :D
[/quote]

daha çok başka markalarda var abi :) içimizde değil