Adanalı Decepticon

madatruk01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese Merhaba,

Adana'dan Kerem. Benim araba yaptığım bir kaç değişiklik göstermek istiyorum. ֖zellikle perde linkindeki arakdaşlar perde aldıktan sonra resimleri istemişlerdi. Resimler cep telefonu ile çekildi, arabada pisti kusura bakmayın  047shakee

İlk foto decepticon amblemi için;
110411150528.jpg

Buradan satın alabilirsiniz. http://www.dealextreme.com/p/aluminum-alloy-decepticon-style-car-sticker-silver-black-44958

ikinci resim ise bagaj altı krom cıta

110411150537.jpg

Buradan satın alabilirnisiz. yanlız ben aldığımda 42tl idi. şİmdi fiyatı düşmüş. Onun için alan arkadaşlar bana 7 tl gönderecekler  :D http://www.omsatuningshop.com/OPEL-ASTRA-J-Bagaj-Alti-Cita-Paslanmaz-Celik-1-Prc-2010,PR-4021.html

3.resim ise BOD perde,

perde öncesi:
110411150602.jpg

perde sonrası:
110411150643.jpg

arka perde:
110411150550.jpg

dıştan görünüş
110411150954.jpg

Yorumlar: Decepticon amblemi transformer sevdiğim için aldım. ֜rün gerçekten kaliteli, gümüş ve arakasında 3M tutkalı yapıştırıcı var. hatta babam arabayı park ederken çizdi. Bayiye görtürdüğünde oradaki elamanlara istemişler  038byes

Krom bagaj altı cıtada çok sırıtmadı. tam oturuyor. Omsaline sitesinde bir kaç ürün daha var ama güzel olacak diye bundan aldım.

perdeler ise bu sitede yazışmalarda gördüm. Film yerine zaten istiyordum. Aldım hoşumadan gitti. Bayide 408tl, avrupada ise 163€, ama hp 100tl alabiliyorsunuz. Kumaşı, klipler tam uyumlu, benim hoşuma gitti. Birebir uyuyor. Daha iyi ne olur derseniz, klipsler daha prof. hazırlana bilirdi. Arka tarafa opel baskısı güzel olurdu.

Bunun yanında arabaın iç aydınlatmasını LED yaptım. Yine çinden T10 LEDlerden aldım. Araç içide 5W lık toshiba ampül var. Onların yerine LED koydum. Arıya ışığı yanmadı. Sanrım direk aküya bağlılar. Dış kısımda led taktoım ama nereye taksam arıza msj yazdı. En çok üzüldüğüm ise 3,5E 68ledli t20 gündüz farı aldım. Takım süper oldu ama waat düşük geldiği için arıza msj verdi.

şimdi düşündüklerim;
Arka opel amblemini kırmızı yapabilirm.

YArdımcı olabileceğim, sormak istedğinmiz noktalarsa lütfen sorun, bilgiler paylaştıkça artar  045thumbsup
֖n tarafa tampona focustaki gibi krom cıta

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Adanalı Decepticon

perdeler opel için üretilmiş perdeler mi?arka cam üst tarafı klipsten çıkmış sanırım. çukurlu, sarsıntılı yollarda perde, klipslerden kolay kurtuluyor mu yoksa sabitleyince kolay çıkmıyor mu? bagaj kapağının altındaki çıta oldukça yakışmış..

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende bagaj altı krom çıtayı beğendim, gerçekten cuk oturmuş. Onun yanına krom cam kenarlıkları da ekletin derim, daha bir uyumlu olur .Perdeler ise Adana sıcağında çok işinize yarayacaktır, görünüm itibarylede güzel olmuş. Güle güle kullanın.

madatruk01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Perde : http://www.hepsiburada.com/Liste/bod-opel-astra-2010-perde/ProductDetails.aspx?productId=otbod3469&categoryId=20037075

normalde 8 klips var. 4 er 4 er yanlara takılıyor. Ben 3er klipsi yanlara taktım. Perden önceki resimde göre bilirsinz. Arka tarafa klips takılmıyor. Firmada klipssiz takın diyor. Cup diye oturudu oynama falan yok. Sadece arada biraz açıklık var. Orada bir klips denedim ama perde gergin olduğu için sanırım klipsin tutkalıda tam kurumamış, çıkarttı. Arada açıklığı kapatmak için elimdeki 2 klipsi arkaya kullanacağım. Tabi tutkallarını 3M yapışkanlı ile değiştireceğim.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teşekkürler sn. madatruk01
gerçekten açıklayıcı bir konu olmuş, uygulayacak arkadaşlar için de baya aydınlatıcı olmuş

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teşekkürler kerem bey perdeleri görmeyi özellikle ben istiyordum. keşke bir tane yakın çekseydiniz perdenin dokusunu göstermek amacıyla. arkadaki amblem çok güzel olmuş. bagaj altı çıta da güzel olmuş, siyah araçta bayağı bir gösterir kendini. ( alsam mı acaba  032questn ). içeriye ben de led taktım güzel oldu. gündüz farlarına ledler arıza veriyor diye forumda yazılmıştı, ben dahil alanlar mtech t20 beyaz aldık. ancak geçen gün ankara reis opelde corsaya örnek olsun diye takılmış 4 ledli gündüz farı vardı. 15 gün sonra falan gelecekmiş satış için.  perdelerin arka kelebekleri yok sanırım :( keşke olsaymış orjinalde var. ( 460tl :p )  perdeyi biraz daha düşünecem sanırım. zahmet olmazsa bir iki tane yakın resim paylaşırsanız çok sevinirim.

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

+rep teşekkürler

tekrardan perde olayını aklıma soktunuz :)

madatruk01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:
teşekkürler kerem bey perdeleri görmeyi özellikle ben istiyordum. keşke bir tane yakın çekseydiniz perdenin dokusunu göstermek amacıyla. arkadaki amblem çok güzel olmuş. bagaj altı çıta da güzel olmuş, siyah araçta bayağı bir gösterir kendini. ( alsam mı acaba  032questn ). içeriye ben de led taktım güzel oldu. gündüz farlarına ledler arıza veriyor diye forumda yazılmıştı, ben dahil alanlar mtech t20 beyaz aldık. ancak geçen gün ankara reis opelde corsaya örnek olsun diye takılmış 4 ledli gündüz farı vardı. 15 gün sonra falan gelecekmiş satış için.  perdelerin arka kelebekleri yok sanırım :( keşke olsaymış orjinalde var. ( 460tl :p )  perdeyi biraz daha düşünecem sanırım. zahmet olmazsa bir iki tane yakın resim paylaşırsanız çok sevinirim.

Merhaba,

Dokusu için yakın zamanda yine resim çekip ekleyeceğim. Kelebek camında ne yazıkki yok. Ama firma istese yapabilir. Bayiye yolum düşese orginali ile karşılaştırma yapabilirdim ama pke gittiğim söylenemez. Benim için bu perde Adana sıcağı için isteklerimi karşılıyor.  victoryy

Corsaya örnek LED geleceğini söylemişsiz. Mümkünse bu konuda bir bilgi alırsanız paylaşırsanız sevinirim. Bizim adana bayileri bu işlere pek girmiyorlar. Yanlız anlamdığım nokta; bizde T20 yani W21/5W kodundaki lambalar 21W destekliyor (=21W+5W olabiliryor sanırım) Benim diyen LED (SMD5050 ledleri) bile 1W'tan fazla desteklemez. Yani 4 LED max. 4W olacak gibi  düşünüyorum.  032questn

Ben bu ledlerden aldım:
http://www.dealextreme.com/p/t20-3-5w-310-lumen-6500k-68-smd-led-white-light-car-brake-backward-signal-light-bulbs-pair-dc-12v-51353
bunun daha uzunu belki uymaz diye almammıştım:
http://www.dealextreme.com/p/t20-5w-460lm-6500k-102-smd-led-white-light-car-brake-backward-signal-light-bulbs-pair-dc-12v-51036
bu 102 ledli ve 460lümen ışık veriyor. 21W led çok aradım ama 5W fazlası yok. Elektirik beslemesinde 21W yerine 5W diye tanımlansa sorun ortadan kalkacak aslında ama onuda kim yapabilir.  023hm

Bir ara ön konsola bazı arakdaşların aldığı gibi navigasyon alacaktım. Cİnde 400$ yani 600tl falan. Cylone ile yazışım onların ürünü çinde direk tedarikçisinde buldum. Muhtemelen onladarda çinde alıyorlar. ֜rün başına 1000tl yakın karları var. Ama evedekiler orginalini bozdurma dediler.

şimdiki düşüncelerim:
Arkadaki opel amblemi içinde ki beyaz kısmını kırmızı yapabilirim, yani içine kırmınız film
֖n tampona focustaki gibi krom çıta içinde omsaline'a ürün talebinde bulunacağım.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ankara reis opel showroomdaki corsanın gündüz farına takmış 4 ledli ampulu. normalde onun da t20 imiş. ben baktım yandığı zaman mtec beyaz mapuller gibi ışık veriyor. fakat hangisi daha iyi bilemiyorum yanyana bakmadan anlamak güç. ancak şu an ellerinde satış için yok bu 4 lü ledler. gelecek dediler fiyatını 30tl dediler. benden sonra bir forumdan oktay telefon etmiş 15gün sonra gelecek fiyatı belli değil demişler. arıza lambası yakmıyor ama kaç watt dır falan bilmiyorum. cyclone yada nacvox ben de istiyorum ama dediğiniz gibi yurt dışı fiyatı en çok 800tl civarında. adamlar çinden alıp burda bizi kazıklıyor. bana göre ederi en çok 1000tl. bu fiyatlara düşerse düşünebilirim ben de. perdeyi en çok isteyenlerden biri benim zaten ama kelebek camlarda olmaması beni biraz düşündürdü. bayiideki orjinal perdenin kapı için olanları çok güzel ancak arkayı iki parçalı yapmışlar. belki de sarkma yüzünden öyle yapmak zorunda kaldılar. ama ne olursa olsun 460tl verilmez.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

NewPa1n link' Alıntı:
+rep teşekkürler

tekrardan perde olayını aklıma soktunuz :)
firma aydında değilmiydi. bir bakıverin :) hem siz de yorum yaparsınız. bir yorumun nesi var iki yorumun sesi var :D