acilll yardım.....abs ve tc lambası....

muratcan066

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1998 model vectra b 2,0 cd de abs ve tc lambası yandı..bilgisayara bağlattım hava pompa rolesi ni verdi.hava pompa rolesi abs beyninin içindemi? bilgisi olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim..abs beyninin içinde değilse tam yerini tarif ederseniz sevinirim...:eek:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sekunder hava pompasi rolesi abs in üstünde sigorta kutusunun icindedir
;)

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyide o hava pompasıyla abs tc lambalarının bağını kuramadım ben :S

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende merak ettim aslinda onun onla ne ilgisi var diye ama rolenin yerini söyleyim dedim.tuhaf olan tc abs baglantisi..olsa olsa teker sensorudur isik yaninca bakmak lazim kaplolarda kirik kopma cikma varmi diye,ama kardes rolenin yerini sorunca..???
Yaaa caktim davayi aracin önceleri role arizasi vermistir,simdide tc abs,tabi usta ölcüm aleti ile (bilgisi az ustalardan)dir ölcümde abs tc ariza göstermeyince roleyi görmüs abs beyninin icinde demistir...:kop:

Son düzenleme:

elpadre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
durun yaa flım koptu bende kadranla abs nın baglantısı var tc nerden cıktıı kusura bakmayın karıstırmısm arada oluyor boyle :D:D:D:D:D:D:D:D

muratcan066

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende merak ettim aslinda onun onla ne ilgisi var diye ama rolenin yerini söyleyim dedim.tuhaf olan tc abs baglantisi..olsa olsa teker sensorudur isik yaninca bakmak lazim kaplolarda kirik kopma cikma varmi diye,ama kardes rolenin yerini sorunca..???
Yaaa caktim davayi aracin önceleri role arizasi vermistir,simdide tc abs,tabi usta ölcüm aleti ile (bilgisi az ustalardan)dir ölcümde abs tc ariza göstermeyince roleyi görmüs abs beyninin icinde demistir...:kop:

hocam aracı bilgisayara tc ve abs yanarken bağladık.abs fren sisteminde verdiği arıza hava pompası rolesi tc ve abs herzaman yanmıyo zaman zaman yanıyo çoğu zamanda kontağı açıp kapattığımda sönüyor..ama biz yanarken bağladık bilgisayara ve hava pompa rolesi verdi hata kodu35....tekerlek sensörlerini falan vermedi..

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardesim opel vectra code 35 aslinda P0505 dir yalnisin var sekunderpompasi degil,roland ayarlayicisidir... ölctür ve söktür kontroll ettir.
sen hatayi yalnis yerde ariyorsun
;)

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tesadüfen o ışık yanarken bağlamışsınız sanırım yada asıl sorun neydi ben röleyle abs tc kısmını halen daha çözmüş değilim bence başka arızalardan bahselidiyor.