vectra abs ve tc lambası

kdursun66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba benim vectra 2.0 cdx aracım var son günlerde problemi abs tc ve kilometre göstergesi devreden çıkıyor hiç belli olmuyor bazen yolda seyir halindeyken bazende ilk çalıştırdığım anda devre dışı oluyor zaman zaman düzeliyor bilgisayara takıldı bulamadılar bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim herkese kazasız belasız günler

elpadre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
km gostergen absden okuyor ona gorede tc devreye gırıyor hepsı baglantılıı bı sol tekeıı sok okucuyuu kontrol ettır

intaland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klima elektrik sistemin ile TC ve oradakı tum gostergeler motorun sol üst tarafındakı bosluktan assaga baktıgın zaman bir socektlı panel goreceksın sıyah orada bır kablo var kutunun ıcıne gıren genelde bosa duserse yanar ve sase yaptırır yuksek ıhtımalle kablo deydıgınde sase oluyor orayı kontrol ettır sıgorta panelıne ölçüm cihazı ile bakarlar kesınlıkle içeriden bir sıgortan atmıstır gecmıs olsun

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elpadre Kardesim hakli, sol teker sensorunu kontrol ettir,büyük olasilikla sensor hatasi,kirilma veya kopma olabilir

vectra cosworth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vallaha dostum benim aracı dün lifte kaldırdılar altına bakmak için ,o arada araçın tekerlekleri falan döndü birşeyler oldu indirdiklerinde ise, tc,abs,airbag motor arıza hepsi yandı ve sönmedi...ben panik oldum tabi...sinirlenmem az kalmıştıki...usta dediki abi biraz yürü arabyla stop tekrar çalıştır söner...dedi aynısı da oldu

intaland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) hayırdır hocam nıye kaldırttın arabayı life

vectra cosworth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istanbul aracı dediler :) altı perttir dediler Ankarada öle bir ,galericilerin ön görüleri varda kesin alttan çürümüştür dediler...bakmak için ..genel bi kontrol yani

ama ilginçtirki Ankarada yol alan bir arabadan daha temiz olduğunu gördüler...vallaha bana kalırsa ben hep istanbuldan araç alırım ,hem dha ucuz hemde kilometreleriyle oynanmamış oluyor.

bu benim görüşüm..

vectra cosworth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
km gostergen absden okuyor ona gorede tc devreye gırıyor hepsı baglantılıı bı sol tekeıı sok okucuyuu kontrol ettır

melih hocam , vectra B gt aracımın da sadece hız kadranı çalışmıyordu ,abs fln çalışıyordu..yani takoda hiçbir sorun yok sadece hız kadranı yerinden bile kıpırdamıyor..sol tekerleği kaldırıp orda birşeylere baktılar sebepi yukarıdaki açıklamanız mı?